Začátek sezony ve znamení cyklojízd - Do práce na kole

Začátek sezony ve znamení cyklojízd

Začátek sezony ve znamení cyklojízd
11. 4. 2017, 9 min. čtení

Cyklistickou sezónu i kampaň Do práce na kole zahájí v několika městech po celé republice cyklojízdy. Přinášíme vám přehled alespoň několika z nich.

Břeclav 19. dubna v 16 hodin

Rozšlapme Břeclav aneb Cokoli, co šlape, oprašte a vyražte!
Zábavné odpoledne na Cyklosféře při příležitosti otevření nově vybudovaných volnočasových aktivit v podzámčí.
Na programu bude uvítání za přítomnosti starosty města, prezentace nových prvků pod zámkem, Michal Šindelář: Óda na Břeclav – příklady z praxe a možnosti jak ovlivnit vývoj cyklodopravy ve městě, Cyklokoordinátor města: realizace cyklotras v roce 2017 a vize na další roky, Cyklosféra: představení aktivit a projektů plánovaných na rok 2017 a výhled do dalších let. Nebudou chybět ani soutěže pro děti, výtvarný koutek a drobné odměny.
Hromadná projížďka po městě v 18 hodin. Závěr akce cca 19:00 na Cyklosféře, kde bude pokračovat program promítáním cyklofilmů a volnou zábavou.

Jihlava 19. dubna v 17:00

Přijeďte na kole, koloběžce, jakkoliv „čistě“ podpořit i s dětmi rozvoj cyklodopravy v Jihlavě. Jarní (po)velikonoční zeleno-červená cyklojízda odstartuje ve středu 19. 4. v 17:00 od radnice nenáročnou trasou ulicemi města s cílem v pivovaru, kde vás čeká nápoj zdarma. Zajíci, kuřátka, kraslice, pomlázky, řehtačky a jiné symboly Velikonoc a jara na kolech vítány. Nejlepší kostýmy a alegorická šlapadla budou odměněny drobnými dárky.

Brno 20. dubna v 17:00

Jak vypadá město plné cyklistů? Přijdťe ve čtvrtek v 17.00 před kino Scala a uvidíte. Startuje tu totiž další ročník tradiční Velké jarní cyklojízdy, tentokrát v barvách kampaně Do práce na kole. A letos pro vás máme i cykloafterparty s koncertem v Morgalu. Navíc se můžete zastavit v nové prodejně Citybikes v Brně (galerie SFINX, Hrnčířská 6), která se otevírá právě v den cyklojízdy. Všichni účastníci cyklojízdy získají do 30. dubna 2017 uvítací slevu 10 % na veškerý sortiment! Více informací tady a tady 

Liberec a Jablonec nad Nisou 20. dubna v 17:00

Tradiční Velká jarní cyklojízda v předvečer Dne Země zahájí kampaň Do práce na kole 2017. Oslavíme společně příchod jara a projedeme se rozkvétajícím Libercem až do Vratislavic. Nazdobte sebe a svá kola, vezměte s sebou své blízké a dorazte. Pojedeme hromadně volným tempem ulicemi města trasu o délce asi 6 km. Návrat je možný hromadně nebo individuálně. Cyklojízda začíná v 17 hodin na náměstí Dr. E. Beneše před Libereckou radnicí, ale od 15:30 až do začátku cyklojízdy si budete moci seznámit s historickými koly, besedovat s panem Pavlem Eliášem – autorem knihy „Jízdní kolo, vynález, který sbížil svět“, či si prohlédnout a vyzkoušet nákladní kola a elektrokola.

Přerov 21. dubna v 17:00

Recesní Cyklojízda v kostýmech odstartuje letos v pátek 21. dubna z parku Michalov. Kostýmy aranžujte tentokrát na téma pivní kultura a pivovarnictví, které je už historicky spjato s Přerovem. Těšíme se na vaše nápadité outfity – soutěž o nejlepší kostým! Akce je určena i těm, kteří se rozhodnout přijít i bez kostýmu. Cyklojízdu zakončíme na narozeninové párty v pivovaru Zubr, kde nás přivítá samotný ředitel pivovaru.

Hranice 22. dubna 10:00

Společná cyklo či koloběžko jízda, každý účastník obdrží drobný upomínkový předmět. Z Hranic se startuje od stadionu SK Hranice a jedeme do Oseka nad Bečvou.

Praha 22. dubna od 12:15

V Praze letos vyzkouší nový formát – takzvanou hvězdicovou cyklojízdu. Pojede se ze čtyř směrů, proudy se spojí až kousek před závěrem a společně dojedou do cíle, Tiskárny na vzduchu ve Stromovce. Cyklojízda připomene 200 let od vynálezu předchůdce kola a také spolu s Amnesty International upozorní na fakt, že v Íránu nemohou nově ženy jezdit na kole. Na programu bude také řada cyklo-workshopů. Veškeré info zde.

Zlín 22. dubna

Pojede se do sportovního areálu Kvasice, přesný čas a další informace budou včas uvedeny.

Most a Litvínov 23. dubna v 11:00

Statutární město Most ve spolupráci s Klubem českých turistů 106503 Most vás zvou na Zahájení turistické sezóny 2017 aneb Jarní cyklorozjezd. Cyklojízda v délce 16 a 29 km
Start 11:00 – amfiteátr na Benediktu
Cíl – Matylda
Doprovodný program: hudební produkce, instruktáž výměny duše v terénu, stezka pro děti, informační stánek projektu Mostem odpovědněji: Poznejte čistou mobilitu!

Plzeň 24. dubna v 17:00

Velká jarní plzeňská cyklojízda 24. dubna v 17 :00

Začínáme u Andělíčka na náměstí Republiky 24. dubna 2017 v 17.00. Zvonky, trumpety, píšťalky a jiná rámusidla s sebou. Cyklojízda bude zakončena koncertem v Moving Station, kde na všechny lidi na kolech a koloběžkách čeká už tradiční hudební afterpárty. Tentokrát nám zahrají Kadé chim. Těšte se už teď!

Hradec Králové 27. dubna v 17:00

Tradiční jarní cyklojízda, která zahájí kampaň Do práce na kole 2017 a zároveň oslaví příchod jara se rozjede z Baťkova náměstí 27. 4. 2017 v 17 h. Nazdobte sebe a svá kola, vezměte s sebou své blízké a dorazte. Pojedeme hromadně volným tempem ulicemi města trasu o délce asi 6 km. Cestou bychom neměli vynechat OK Šimkova, Bajkazyl, Lávku u zimního stadionu, směr NUUK sauna, Lipky, křižovatka Koruna a BikeTower. Návrat je možný hromadně nebo individuálně na nábřeží k Café & Music Baru Náplavka. Pořadatel: Hradecká stezka z.s., kontakt: Jiří Štrupl, 721 241 516, jiri.strupl@email.cz

Uherské Hradiště 29. dubna v 8:30

Zveme opět všechny příznivce cyklistiky na 12. ročník symbolického otevírání cyklostezek. Start je jako vždy z Masarykova náměstí v Uherském Hradišti, v odpoledním programu vystoupí Mužský sbor Kudlovice a CM Bálešáci ze Starého Města, bude losována tombola a připraven malý vinný trh. Těšíme se na vaši účast.

Žďár nad Sázavou 29. dubna

Start: od Tálského mlýna v 10.00 hod na Račín. Prohlídka Račínského minipivovaru, ochutnávka „Račínské cyklistické desítky“. Pro osvěžení máme připravenou domácí limonádu.

Brandýs nad Labem 30. dubna v 15:30

Pojďte se projet před pálením čarodějnic. Vyjíždíme v 15:30 od letního kina v Houštce a naším cílem je Sokolské hřiště v Brandýse, kde na vás čeká bohatý program. Cyklojízda není určena jen pro majitele kol. Vítání jsou také jezdci na koloběžkách. Nemáte-li kolo ani koloběžku, nevadí. Koloběžku si můžete zapůjčit na místě startu od Koloběžky Brandýs. Na trase o délce 4,4km projedeme Houštkou, dále Lázeňskou ulicí na náměstí ve Staré Boleslavi, přes mosty, projedeme zámeckým areálem poté přes Masarykovo náměstí a Pražskou ulici. Konec je v Tyršově ulici před Sokolským hřištěm. Na ulicích přístupných automobilové dopravě nám bude dělat doprovod městská a státní policie.

Znojmo 1. května v 9:30

Symbolické zahájení cykloturistické sezóny s doprovodným programem – vyjížďka pro veřejnost. Pořádá Cyklo Klub Kučera. Odjezd z cyklostezky – Husových sadů u Nové lékárny v 9.30 hodin.

České Budějovice 14. května v 15:00

Další velká jarní cyklojízda Budějovicemi je tady. Tentokrát pojedeme zase o víkendu – jak jsme slibovali, že to budeme střídat, abychom vyhověli všem.
Sraz je plánován v 15:00 na náměstí Přemysla Otakara II. Vyjíždět by se mělo v 15:30. Trasa bude mít opět okolo 5 km. Jede se v poklidném tempu za účasti městské policie. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie. Cíl cyklojízdy je stanoven u DK Slavie.

Hradci Králové jsme předali titul Cykloměsto Do práce na kole 2023 Cyklodoprava

Hradci Králové jsme předali titul Cykloměsto Do práce na kole 2023

Hradci Králové jsme předali titul Cykloměsto Do práce na kole 2023
Proč jezdit na kole či chodit pěšky a ještě za to platit? Co lidé oceňují na výzvě Do práce na kole? Cyklodoprava

Proč jezdit na kole či chodit pěšky a ještě za to platit? Co lidé oceňují na výzvě Do práce na kole?

Proč jezdit na kole či chodit pěšky a ještě za to platit? Co lidé oceňují na výzvě Do práce na kole?
Společenský klub proti lycře: Chvála slowbikingu Cyklodoprava

Společenský klub proti lycře: Chvála slowbikingu

Společenský klub proti lycře: Chvála slowbikingu
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři