Začátek sezony ve znamení cyklojízd - Do práce na kole

Začátek sezony ve znamení cyklojízd

Začátek sezony ve znamení cyklojízd
11. 4. 2017

Cyklistickou sezónu i kampaň Do práce na kole zahájí v několika městech po celé republice cyklojízdy. Přinášíme vám přehled alespoň několika z nich.

Břeclav 19. dubna v 16 hodin

Rozšlapme Břeclav aneb Cokoli, co šlape, oprašte a vyražte!
Zábavné odpoledne na Cyklosféře při příležitosti otevření nově vybudovaných volnočasových aktivit v podzámčí.
Na programu bude uvítání za přítomnosti starosty města, prezentace nových prvků pod zámkem, Michal Šindelář: Óda na Břeclav – příklady z praxe a možnosti jak ovlivnit vývoj cyklodopravy ve městě, Cyklokoordinátor města: realizace cyklotras v roce 2017 a vize na další roky, Cyklosféra: představení aktivit a projektů plánovaných na rok 2017 a výhled do dalších let. Nebudou chybět ani soutěže pro děti, výtvarný koutek a drobné odměny.
Hromadná projížďka po městě v 18 hodin. Závěr akce cca 19:00 na Cyklosféře, kde bude pokračovat program promítáním cyklofilmů a volnou zábavou.

Jihlava 19. dubna v 17:00

Přijeďte na kole, koloběžce, jakkoliv „čistě“ podpořit i s dětmi rozvoj cyklodopravy v Jihlavě. Jarní (po)velikonoční zeleno-červená cyklojízda odstartuje ve středu 19. 4. v 17:00 od radnice nenáročnou trasou ulicemi města s cílem v pivovaru, kde vás čeká nápoj zdarma. Zajíci, kuřátka, kraslice, pomlázky, řehtačky a jiné symboly Velikonoc a jara na kolech vítány. Nejlepší kostýmy a alegorická šlapadla budou odměněny drobnými dárky.

Brno 20. dubna v 17:00

Jak vypadá město plné cyklistů? Přijdťe ve čtvrtek v 17.00 před kino Scala a uvidíte. Startuje tu totiž další ročník tradiční Velké jarní cyklojízdy, tentokrát v barvách kampaně Do práce na kole. A letos pro vás máme i cykloafterparty s koncertem v Morgalu. Navíc se můžete zastavit v nové prodejně Citybikes v Brně (galerie SFINX, Hrnčířská 6), která se otevírá právě v den cyklojízdy. Všichni účastníci cyklojízdy získají do 30. dubna 2017 uvítací slevu 10 % na veškerý sortiment! Více informací tady a tady 

Liberec a Jablonec nad Nisou 20. dubna v 17:00

Tradiční Velká jarní cyklojízda v předvečer Dne Země zahájí kampaň Do práce na kole 2017. Oslavíme společně příchod jara a projedeme se rozkvétajícím Libercem až do Vratislavic. Nazdobte sebe a svá kola, vezměte s sebou své blízké a dorazte. Pojedeme hromadně volným tempem ulicemi města trasu o délce asi 6 km. Návrat je možný hromadně nebo individuálně. Cyklojízda začíná v 17 hodin na náměstí Dr. E. Beneše před Libereckou radnicí, ale od 15:30 až do začátku cyklojízdy si budete moci seznámit s historickými koly, besedovat s panem Pavlem Eliášem – autorem knihy „Jízdní kolo, vynález, který sbížil svět“, či si prohlédnout a vyzkoušet nákladní kola a elektrokola.

Přerov 21. dubna v 17:00

Recesní Cyklojízda v kostýmech odstartuje letos v pátek 21. dubna z parku Michalov. Kostýmy aranžujte tentokrát na téma pivní kultura a pivovarnictví, které je už historicky spjato s Přerovem. Těšíme se na vaše nápadité outfity – soutěž o nejlepší kostým! Akce je určena i těm, kteří se rozhodnout přijít i bez kostýmu. Cyklojízdu zakončíme na narozeninové párty v pivovaru Zubr, kde nás přivítá samotný ředitel pivovaru.

Hranice 22. dubna 10:00

Společná cyklo či koloběžko jízda, každý účastník obdrží drobný upomínkový předmět. Z Hranic se startuje od stadionu SK Hranice a jedeme do Oseka nad Bečvou.

Praha 22. dubna od 12:15

V Praze letos vyzkouší nový formát – takzvanou hvězdicovou cyklojízdu. Pojede se ze čtyř směrů, proudy se spojí až kousek před závěrem a společně dojedou do cíle, Tiskárny na vzduchu ve Stromovce. Cyklojízda připomene 200 let od vynálezu předchůdce kola a také spolu s Amnesty International upozorní na fakt, že v Íránu nemohou nově ženy jezdit na kole. Na programu bude také řada cyklo-workshopů. Veškeré info zde.

Zlín 22. dubna

Pojede se do sportovního areálu Kvasice, přesný čas a další informace budou včas uvedeny.

Most a Litvínov 23. dubna v 11:00

Statutární město Most ve spolupráci s Klubem českých turistů 106503 Most vás zvou na Zahájení turistické sezóny 2017 aneb Jarní cyklorozjezd. Cyklojízda v délce 16 a 29 km
Start 11:00 – amfiteátr na Benediktu
Cíl – Matylda
Doprovodný program: hudební produkce, instruktáž výměny duše v terénu, stezka pro děti, informační stánek projektu Mostem odpovědněji: Poznejte čistou mobilitu!

Plzeň 24. dubna v 17:00

Velká jarní plzeňská cyklojízda 24. dubna v 17 :00

Začínáme u Andělíčka na náměstí Republiky 24. dubna 2017 v 17.00. Zvonky, trumpety, píšťalky a jiná rámusidla s sebou. Cyklojízda bude zakončena koncertem v Moving Station, kde na všechny lidi na kolech a koloběžkách čeká už tradiční hudební afterpárty. Tentokrát nám zahrají Kadé chim. Těšte se už teď!

Hradec Králové 27. dubna v 17:00

Tradiční jarní cyklojízda, která zahájí kampaň Do práce na kole 2017 a zároveň oslaví příchod jara se rozjede z Baťkova náměstí 27. 4. 2017 v 17 h. Nazdobte sebe a svá kola, vezměte s sebou své blízké a dorazte. Pojedeme hromadně volným tempem ulicemi města trasu o délce asi 6 km. Cestou bychom neměli vynechat OK Šimkova, Bajkazyl, Lávku u zimního stadionu, směr NUUK sauna, Lipky, křižovatka Koruna a BikeTower. Návrat je možný hromadně nebo individuálně na nábřeží k Café & Music Baru Náplavka. Pořadatel: Hradecká stezka z.s., kontakt: Jiří Štrupl, 721 241 516, jiri.strupl@email.cz

Uherské Hradiště 29. dubna v 8:30

Zveme opět všechny příznivce cyklistiky na 12. ročník symbolického otevírání cyklostezek. Start je jako vždy z Masarykova náměstí v Uherském Hradišti, v odpoledním programu vystoupí Mužský sbor Kudlovice a CM Bálešáci ze Starého Města, bude losována tombola a připraven malý vinný trh. Těšíme se na vaši účast.

Žďár nad Sázavou 29. dubna

Start: od Tálského mlýna v 10.00 hod na Račín. Prohlídka Račínského minipivovaru, ochutnávka „Račínské cyklistické desítky“. Pro osvěžení máme připravenou domácí limonádu.

Brandýs nad Labem 30. dubna v 15:30

Pojďte se projet před pálením čarodějnic. Vyjíždíme v 15:30 od letního kina v Houštce a naším cílem je Sokolské hřiště v Brandýse, kde na vás čeká bohatý program. Cyklojízda není určena jen pro majitele kol. Vítání jsou také jezdci na koloběžkách. Nemáte-li kolo ani koloběžku, nevadí. Koloběžku si můžete zapůjčit na místě startu od Koloběžky Brandýs. Na trase o délce 4,4km projedeme Houštkou, dále Lázeňskou ulicí na náměstí ve Staré Boleslavi, přes mosty, projedeme zámeckým areálem poté přes Masarykovo náměstí a Pražskou ulici. Konec je v Tyršově ulici před Sokolským hřištěm. Na ulicích přístupných automobilové dopravě nám bude dělat doprovod městská a státní policie.

Znojmo 1. května v 9:30

Symbolické zahájení cykloturistické sezóny s doprovodným programem – vyjížďka pro veřejnost. Pořádá Cyklo Klub Kučera. Odjezd z cyklostezky – Husových sadů u Nové lékárny v 9.30 hodin.

České Budějovice 14. května v 15:00

Další velká jarní cyklojízda Budějovicemi je tady. Tentokrát pojedeme zase o víkendu – jak jsme slibovali, že to budeme střídat, abychom vyhověli všem.
Sraz je plánován v 15:00 na náměstí Přemysla Otakara II. Vyjíždět by se mělo v 15:30. Trasa bude mít opět okolo 5 km. Jede se v poklidném tempu za účasti městské policie. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie. Cíl cyklojízdy je stanoven u DK Slavie.

Petr Stejskal z Cykloměsta roku: I kopcovité město může být cyklistické!

Petr Stejskal z Cykloměsta roku: I kopcovité město může být cyklistické!

Jihlava se k výzvě Do práce na kole přidala mezi prvními vlaštovkami už v roce 2013, letos tedy oslaví desetileté výročí účasti. Co se za tu uplynulou dekádu ve městě…
Typograf Jan Charvát: Budu vám tiše závidět vaše odhodlání

Typograf Jan Charvát: Budu vám tiše závidět vaše odhodlání

Autor vizuálu 13. ročníku Do práce na kole Jan Charvát je typograf, pedagog a amatérský DJ zlomených beatů Font Renegate. Jeho návrh se letos objeví na stovkách tiskovin, příspěvků na…
AutoMat hledá vývojáře*ku frontendu na dlouhodobou spolupráci

AutoMat hledá vývojáře*ku frontendu na dlouhodobou spolupráci

Spolek AutoMat se za bezmála dvacet let své existence stal respektovaným hlasem na poli pražského dopravního plánování, kde prosazuje trvale udržitelná řešení často inspirovaná zahraničím; jsme organizátorem celorepublikové výzvy Do…
Výzvu pořádá
Generální partner
Národní partneři
Partneři
Mediální partneři