Brněnská Velká jarní cyklojízda v barvách Do práce na kole - Do práce na kole

Brněnská Velká jarní cyklojízda v barvách Do práce na kole

12. 4. 2017

Jaro je tu a začátek hlavní cyklosezóny si žádá slavnostní otevření. Je tu Velká jarní cyklojízda a start kampaně Do práce na kole. Nejvyšší čas vytáhnout kola ze sklepů a balkonů! Ve čtvrtek 20. dubna startuje v 17 hodin před kinem Scala celý program, který kromě cyklojízdy nabídne i program v Morgalu včetně koncertu skupiny The Sideshows!

16:30 SRANDA
Přijdťe si zeservisovat kolo (bohužel zázraky na počkání se konat nebudou) od přátel z bikesharingu Rekola anebo si nechte prověřit kolo od brněnského bajkazylového démona Vojty.

17:00 VÍCE SRANDY
Informační lavina se začíná řítit:
kampaň Do práce na kole v Brně, protože letos jezdíme jako Profesionálové!
nekonečný příběh rekonstrukce Štefánikovy a další horké cykloinfrastrukturní novinky z Brna
experimentální ničení zámků, kde si všichni uvědomíme, že potřebujeme účka namísto těch tenkých lanek v bužírce
workshop lepení duší
malování křídami – kolik krás se vejde do jednoho parkovacího místa (děti velmi vítány!)
nálož od Autonapůl o tom, jak se jim daří jedním sdíleným autem ušetřit 5-10 soukromých
bomby od City Bikes o tom, co je v módě tuto cyklosezónu

17:30 ODJEZD
Jasně, na toto stejně všichni čekají. Obvody zesilovačů v soundsystémech se zahřívají a první basy prochazí okolo stojícími lidmi a koly, zvonky hlasitěji a hlasitěji znějí, lidé již popojíždějí a krouží, cyklojízda se vydává do ulic!
Pojedeme do Králova Pole a zpět, rovinatou trasu by měly bez obtíží zvládnout i malé děti. Projedeme se po Štefánikově a podíváme se, co jí dneska z pohledu lidí pěších a na kole chybí a jak by mohla vypadat po rekonstrukci.

Doporučený oděv:
Jako Bodie a Doyle. Ford Capri nechte doma. Buďte profesionální – ne nutně sako a kravata, postačí něco ležérně elegantního. Teplákovku ani střelné zbraně nebrat.

Afterpárty
Bude. Konečně. Proběhne v Morgalu a bude to velké: budou hrát The Sideshows a po nich Ban Jarnet (malá uchutnávka). Tak počítejte s tím, že kolo domů povedete.

Další informace hledejte na webu Brna na kole

Cyklisté a cyklistky z Komerční banky šlapali pro dobrou věc

Cyklisté a cyklistky z Komerční banky šlapali pro dobrou věc

Komerční banka je druhým rokem generálním partnerem Do práce na kole a její centrála v pražských Stodůlkách získala v letošním roce ocenění Cyklozaměstnavatel roku. Už tradičně se v září cyklisté…
Nákladní elektrokolo Tern GSD jako základ AutoMatí mobility

Nákladní elektrokolo Tern GSD jako základ AutoMatí mobility

Cyklosnídaně a cyklosvačiny Do práce na kole, AutoMatí stánky na slavnostech Zažít město jinak či cyklojízdy. Při realizaci nejen těchto akcí nám pomáhá náš spolkový miláček, nákladní a rodinné elektrokolo…
Jezdíme za mokra a sněhu

Jezdíme za mokra a sněhu

Drnčí budík, na parapet bubnují kapky a vy už rychle rušíte dnešní cestu na kole? Ne tak zhurta, přátelé! Díky dnešním tipům zjistíte, že i za deště a dokonce i…
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři