Rozhodnutí, jak naložit s letošní výhrou, vzniklo spontánně přímo na pódiu

„Rozhodnutí, jak naložit s letošní výhrou, vzniklo spontánně přímo na pódiu,“ říká Tomáš Němec z EY, Cyklozaměstnavatele roku 2017

„Rozhodnutí, jak naložit s letošní výhrou, vzniklo spontánně přímo na pódiu,“ říká Tomáš Němec z EY, Cyklozaměstnavatele roku 2017
21. 7. 2017

Zaměstnanci společnosti EY tráví většinu pracovní doby u počítače. Právě proto si velká část z nich dává ve volném čase pravidelně do těla při sportovních aktivitách. „Sport je nejen skvělým prostředkem pro teambuilding, ale také důležitou součástí našich projektů společenské odpovědnosti a ochrany životního prostředí. Soutěž Do práce na kole je pro nás skvělou příležitostí, jak dopravu „na vlastní pohon“ v EY rozšířit,“ popisuje Tomáš Němec, partner oddělení auditu EY pro pojišťovací sektor.

Společnost EY se do soutěže Do práce na kole zapojila už potřetí. Vždy se zatím umísťovala na předních příčkách v soutěži o nejlepšího cyklozaměstnavatele, až letos tuto kategorii zaslouženě vyhrála.

Jaký vývoj vaše účast v soutěži měla?

Počet aktivních účastníků soutěže se nám daří každý rok zvyšovat. Přisuzujeme to především atraktivnosti soutěže samotné a také našim zaměstnancům, kteří jsou velmi aktivní a rádi přijmou jakoukoliv (nejen sportovní) výzvu. V rámci letošního ročníku DPNK jsme se rozhodli uspořádat i vnitrofiremní soutěž o nejlepší individuální i týmový výkon a zároveň kreativní soutěž.

Již v rámci loňského ročníku jsme soutěž Do práce na kole také spojili s charitativní činností, která je pro nás velice důležitá. Za každý tým, který dosáhl požadované pravidelnosti, přispěli partneři/vedení oddělení auditu určitou částkou na projekt Kámoš organizace Barevný svět dětí. Díky splněné sportovní výzvě „vyjezdili“ naši kolegové pro Kámoše 85 000 Kč. Přispěli jsme tak rodinám, které se dostaly do těžké životní situace a nemohou dětem dopřát bezstarostné dětství. Proto i rozhodnutí, jak naložit s letošní výhrou, vzniklo spontánně přímo na pódiu při přebírání titulu – koloběžku i LCD monitor jsme věnovali právě Barevnému světu dětí.

Odkud vzešel impuls vyjít vstříc „cyklozaměstnancům“ a podpořit je v této formě dopravy?

Podpora šetrných forem dopravy do zaměstnání zapadá do našeho dlouhodobého plánu na utváření lépe fungujícího světa, který zahrnuje i ochranu životního prostředí. Naše firma nabízí poradenství v oblasti klimatických změn a udržitelného rozvoje. Zároveň se ale snažíme jít sami příkladem. EY na globální úrovni spolupracuje s OSN na dobrovolné iniciativě United Nation Global Compact, jejímž cílem je rozvoj a podpora adekvátních praktik mj. v oblasti životního prostředí. Zároveň se v rámci naší Vize 2020 intenzivně věnujeme snižování uhlíkové stopy.

V EY máme mnoho sportovních nadšenců i extrémně výkonných kolegů, proto jsme se již před pěti lety rozhodli založit vnitrofiremní soutěž s názvem Ybara Cup, kde soutěžíme v nejrůznějších disciplínách – cyklistika, běh, chůze, bruslení, plavání a další. Sčítáme body a každý půlrok vyhlašujeme vítězný tým. Zaměstnanci jsou tak motivováni (nejen) do práce jezdit na kole, chodit pěšky i běhat po celý rok.

Co konkrétně mají zaměstnanci v této souvislosti k dispozici?

Co se týče podmínek pro cyklisty, snažíme se je stále zlepšovat. Zároveň máme to štěstí, že EY sídlí v komplexu Florentinum, který již v roce 2011 získal předcertifikaci LEED Gold za úsporné technologie, mezi nimi např. i zásuvky na elektrokola.

Kromě již výše zmíněného mohou naši cyklisté využít kolárnu, sprchy a šatny, aby pro ně byla doprava na kole co nejpohodlnější. Každý zaměstnanec má zároveň k dispozici benefit body v hodnotě 27 000 Kč ročně, které lze využít pro širokou škálu služeb – mezi nimi i sportovní pobyty, nákup sportovního vybavení atd.

Máte radost z letošního titulu Cyklozaměstnavatel roku?

Z titulu Cyklozaměstnavatel roku 2017 máme skutečně velkou radost a ocenění je výsledkem naší tříleté práce. Na tomto místě bych rád poděkoval organizačnímu týmu, který se podílel na přípravě podkladů a provedl zástupce Auto*Matu našimi prostory, YBARA Cup týmu a především všem našim cyklistům, běžcům i chodcům, kteří se do soutěže aktivně zapojili a udělali tak něco nejen pro sebe, ale také pro životní prostředí a hlavně pro dobrou věc.

Přijměte Květnovou výzvu Do práce na kole už teď. Pořiďte si poukaz na startovné

Přijměte Květnovou výzvu Do práce na kole už teď. Pořiďte si poukaz na startovné

Namotivujte sebe nebo své blízké k pravidelnému pohybu na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem! Vyhecujte kolegyně nebo kolegy, kamarády nebo příbuzné a pojďte do toho spolu s více než 25…
Výzkum AutoMatu: Lidé na kolech chtějí oddělené pásy, cyklopruh je lepší než nic

Výzkum AutoMatu: Lidé na kolech chtějí oddělené pásy, cyklopruh je lepší než nic

Přes 1 200 respondentů*tek se na jaře zapojilo do online průzkumu vnímání cyklistické infrastruktury z hlediska bezpečnosti, který realizoval AutoMat. Hodnocení se týkalo šestnácti opatření integrovaných na silnici od žádného…
CykloRank Česko 2023: Podíleli jsme se na nástroji, který hodnotí top města pro cyklisty*ky

CykloRank Česko 2023: Podíleli jsme se na nástroji, který hodnotí top města pro cyklisty*ky

Online magazín Městem na kole publikoval výsledky žebříčku CykloRank Česko 2023. Cílem žebříčku je poskytnout objektivní pohled na stav cyklistické infrastruktury v českých městech. Jedinečný projekt vznikl v partnerství mezi magazínem…
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři