Jak se mám ohleduplně vyhnout chodci? Jak mám křížit tramvajové koleje? Smím jako bruslař do cyklopruhu? Je parková cesta chodník? K jízdě na kole a cyklistické infrastruktuře existuje spousta otázek. Odpovědi na ně najdete v nových infografikách, které připravil spolek Auto*Mat (hlavní organizátor výzvy Do práce na kole) s grafiky Annou Nevrlou a Petrem Němcem. Finančně je zaštítilo Ministerstvo životního prostředí v rámci projektu Lidová škola městské cyklistiky.
Co jsou cykloobousměrky, proč je zřizovat a jak v nich jezdit? Nejsou nebezpečné nebo zbytečné? Kolik jich je v Bruselu, Vídni a v Praze? Jak mají vypadat pro různé rychlosti a objemy dopravy? Jak se vyvíjelo parkování v ulicích?
Jak je křížit? Jak přejíždět výhybky? Jak má vypadat profil ulice s tramvajemi bezpečný pro jízdu na kole? Jaké existují tramvajové zastávky z hlediska cyklisty? Tipy pro cyklisty i projektanty (včetně toho, jak „zabít“ cyklistu).
Druhy cyklopruhů. Rozdíl mezi pruhem před auty a za auty. Legenda o ubírání pruhů kvůli cyklopruhům. Kolik cyklopruhů je v Praze? Jak se chovat na křižovatce s vyčkávacím prostorem pro cyklisty?
Rozdíl v přednosti v cyklopruhu a na cyklostezce. Na co si dát pozor při jízdě v cyklopruhu? I cyklopruh vás odděluje od motorové dopravy. Jsou cyklopruhy nebezpečné? Švýcarské vs. nizozemské řešení infrastruktury.
Jak se mají cyklista a chodec bezpečně míjet? Na které straně bezmotorové silnice, cyklostezky, chodníku, se smí pohybovat cyklista, chodec, bruslař, a jak? Jak se nechovat a chovat na cyklostezce? Co je a co není chodník? Kam může chodec, bruslař, cyklista, jezdec na skútru? Rozdíly v přednosti na přechodu a přejezdu pro cyklisty? Kdo se dle pravidel má chovat jako chodec, chodec užívající sportovní náčiní, cyklista nebo motocyklista?
Co je chodník? Kdo kam může? Jak se chovat na přechodu a přejezdu? Kdo je chodec, cyklista?