Nečekané důsledky projektu Do práce na kole - Do práce na kole

Nečekané důsledky projektu Do práce na kole

Nečekané důsledky projektu Do práce na kole
15. 9. 2019, 3 min. čtení

Výzva Do práce na kole má za sebou již osm let, ve kterých nebylo o nejrůznější překvapení nouze. Padaly neuvěřitelné rekordy v překonané vzdálenosti za jeden měsíc a sami účastníci si letos odhlasovali týdenní Do práce na kole během mrazivého ledna. Téměř 2 000 jich pak opravdu vyrazilo po svých nehledě na mráz a sníh. Chceme se s vámi ale podělit o opravdu neobvyklý dopad celého projektu, kterého jsme byli svědkem během několika předchozích měsíců. A není to ani tak projekt samotný, ale lidé, kteří se Do práce na kole účastní.

Začneme ale popořadě. Kromě Do práce na kole připravuje AutoMat ještě další projekty. Věnujeme se udržitelné dopravě opravdu široce. V naší kuchyni vzniká Zažít město jinak, hlídáme politiky a hodnotíme jejich kroky, spravujeme a rozvíjíme portál Prahou na kole a mnohé další. Navíc se již léta věnujeme vzdělávání, které jsme minulý rok zcela přepracovali a nastartovali. A protože chceme, aby byla budoucí generace vnímavější k svému životnímu prostředí a přemýšlela Udržitelně, pojmenovali jsme celý projekt Generace U.

Novou vizi Generace U jsme představili účastníkům Do práce na kole a stalo se něco neuvěřitelného. Na první fázi projektu jsme získali celkem 34 000 Kč. Jsou to prostředky, díky kterým jsme již dokázali naplánovat v novém školním roce vzdělávací projekty v šesti školách a v dalších zhruba deseti domlouváme přesné termíny.

Chceme všem, kteří nás podpořili, upřímně poděkovat. Jak se ukazuje, do práce na kole nejezdí jen skvělí cyklisté a cyklistky, ale především skvělí lidé, kteří mají jízdu na kole v krvi a svůj postoj neváhají předávat ostatním.

Děkujeme moc!

7 důvodů, proč přijmout naši Zářijovou výzvu výzva

7 důvodů, proč přijmout naši Zářijovou výzvu

7 důvodů, proč přijmout naši Zářijovou výzvu
Pojďte pracovat jako vedoucí výzvy Do práce na kole Výzva Do práce na kole

Pojďte pracovat jako vedoucí výzvy Do práce na kole

Pojďte pracovat jako vedoucí výzvy Do práce na kole
Czechitas vytvořily interaktivní mapu cyklistiky v Liberci. Na základě dat z Do práce na kole Cyklodoprava

Czechitas vytvořily interaktivní mapu cyklistiky v Liberci. Na základě dat z Do práce na kole

Czechitas vytvořily interaktivní mapu cyklistiky v Liberci. Na základě dat z Do práce na kole
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři