Pět tipů, jak se jednoduše připravit na další sezónu - Do práce na kole

Pět tipů, jak se jednoduše připravit na další sezónu

Pět tipů, jak se jednoduše připravit na další sezónu
15. 11. 2019, 6 min. čtení

Připravte se na další silný rok cyklodopravy u vás ve firmě. Přinášíme pět jednoduchých tipů, jak zvýšit atraktivitu jízdy na kole k vám do firmy a zvýšit komfort vašich kolegyň a kolegů. Každý z tipů odráží konkrétní bodově hodnocené opatření v soutěži Cyklozaměstnavatel roku výzvy Do práce na kole. Ta bude nově od sezóny 2020 reflektovat strukturu celoevropské certifikace cyklozaměstnavatele. Je to právě evropský standard nově dostupný i pro české firmy, který nastavuje jednotný rámec, skrze který dokážete zhodnotit, jak na tom jste. Připravte se již nyní a začátkem sezóny potěšte celou firmu!

Myslíte si, že už nic nového nevymyslíte? Vyzkoušejte si evropskou certifikaci již nyní.

Firemní výlet na kolech

Ideální aktivitou pro teambuilding je sednout na kola a společně někam vyrazit. Některé firmy dokážou naplánovat celofiremní několikadenní výlet na kolech po vinařských stezkách jižní Moravy, jiné umí zase krátké výlety během jednoho dne. V případě kratšího výletu vaši kolegové mohou využít vlastní kola, pokud se vypravíte někam dál, lze využít služeb místních půjčoven kol. Začněte s plánem na společnou odpolední vyjížďku z práce s cílem v příjemném podniku, ke které se bude moci přidat většina spolupracovníků. S většími ambicemi můžete začít plánovat celodenní výlet či rovnou vícedenní teambuilding. Objevte se svými kolegy Moravské vinařské stezky anebo vyrazte na některou z proslulých tras EuroVelo, můžeme jen doporučit Labskou stezku nebo Stezku železné opony, které nabízejí přírodní krásy, památky i program.

Krajem vína na kole

Cyklonářadí s pumpou nebo servisní stojan

Připravte se na další sezónu kufříkem s nářadím a servisní pumpou. Pohotovostní nářadí umožní kolegům základní opravy, jako je zalepení defektu, seřízení brzd a řazení, správné nastavení a utažení sedla. Kvalitní pumpa udělá radost všem s podhuštěným kolem. Nářadí s pumpou je vhodné umístit na recepci či do blízkosti stojanů na kola. Chcete jít o krok dál? Pořiďte pro své kolegy samoobslužný servisní stojan vybavený základním nářadím, pumpou a uchycením pro kolo! Do servisního stojanu zavěsíte kolo za sedlo a přiloženým nářadím opravíte, co potřebujete, aniž byste se u kola museli krčit. Integrovanou pumpou rychle dohustíte kola.

Firemní dres, nákrčník, čepička

Podtrhněte firemní postoj k jízdě na kole výrobou vlastních doplňků, které jsou vidět, a zároveň je jako praktickou výbavu na kolo každý ocení. Máte větší rozpočet? Nechte si vyrobit vlastní dresy ve firemním vizuálu, skvěle vypadající a dobře padnoucí dres se stane oblíbeným oblečením na cesty do práce, na výlety nebo na švihy. Chcete něco menšího, než se pustíte do dresů? Zkuste firemní cyklistické čepičky pod helmu, které nabízejí nekonečnou barevnou a designovou variabilitu s cenou okolo několika stokorun za kus. Do chladnější sezóny zase vaši kolegové ocení nákrčníky, které také nabízí prostor pro firemní design. Doporučujeme věnovat zdroje kvalitnímu designu a odzkoušení pilotních kousků.

Vítěz výkonnostní kategorie DPNK 2017 a 2018 Jan Kavalír. Letos už jezdil v jiném dresu.

Vlastní vnitrofiremní soutěž

Baví vás výzva Do práce na kole? Někdy slýcháme, že by namísto května mohla trvat celý rok. Dojíždění do práce na kole můžete vylepšit vlastní soutěží. Nejjednodušší možnost je vymyslet vlastní vnitrofiremní soutěž během soutěžního května, které lze spravovat v rámci výzvy Do práce na kole. Vymyslete vlastní soutěžní kategorie a oceňte své kolegyně a kolegy. Květen vám nestačí? Mnoho firem si vymyslelo vlastní soutěže nezávislé na výzvě DPNK – např. Gekon, Morokilometry, Ekobajker, které povzbuzují pracoviště k aktivnímu a zdravému pohybu. Přijdete i vy s vlastní výzvou?

Informační balíček pro zaměstnance

Protřelí kolegové všechno znají – kudy se nejlépe dostat do práce, kde je pumpička, jaké jsou možnosti uložení kola, kterým místům se cestou do práce raději vyhnout, kudy vedou klidnější trasy. Kolegové a kolegyně, kteří jsou ve firmě noví anebo s jízdou do práce na kole teprve začínají, musí mnoho věcí teprve objevovat a poznávat. Usnadněte všem jízdu na kole informačním balíčkem, který může obsahovat:

popis zázemí ve firmě (sprchy, šatny, kolárna aj.), které lze využít
cykloaktivity (soutěže, výlety, poradenství aj.)
dostupnost a použití cyklonářadí a pumpy
doporučené trasy do firmy (i s odkazem na trasu)

Pokud chcete jít o krok dál, vytvořte firemní cyklomapu obsahující doporučené trasy do firmy, problémová místa, kterým je lepší se vyhnout, blízké cykloservisy, restaurace, kam lze vyrazit na kole aj.

Přejeme vám hodně štěstí ve vašem úsilí a těšíme se na viděnou v Lednové výzvě Do práce na kole (20.-26. ledna 2020) a poté hlavně v květnu. Registrace firemních týmů začínají jako obvykle od 1. března. 

Hradci Králové jsme předali titul Cykloměsto Do práce na kole 2023 Cyklodoprava

Hradci Králové jsme předali titul Cykloměsto Do práce na kole 2023

Hradci Králové jsme předali titul Cykloměsto Do práce na kole 2023
Kdo měl štěstí v naší soutěži o skládačku TERN? A kudy na něm bude jezdit? Květnová výzva

Kdo měl štěstí v naší soutěži o skládačku TERN? A kudy na něm bude jezdit?

Kdo měl štěstí v naší soutěži o skládačku TERN? A kudy na něm bude jezdit?
GOTS certifikovaný textil s naším generálním partnerem MERCHYOU Květnová výzva

GOTS certifikovaný textil s naším generálním partnerem MERCHYOU

GOTS certifikovaný textil s naším generálním partnerem MERCHYOU
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři