Zůstáváte v květnu doma? Do práce na kole s vámi počítá! - Do práce na kole

Zůstáváte v květnu doma? Do práce na kole s vámi počítá!

Zůstáváte v květnu doma? Do práce na kole s vámi počítá!
15. 4. 2020, 5 min. čtení

Výzva Do práce na kole letos kvůli situaci ještě víc popře svůj název. Nejen, že se už tradičně zapojí i účastníci na koloběžkách, běžci a chodci, ale nově nebude vůbec potřeba cestovat do práce! Jak jsme s ohledem na nouzový stav upravili pravidla? A proč je důležité nezapomínat na pravidelný pohyb?

 

Pokud budete jezdit/běhat/chodit do práce, nic se pro vás nemění.

Všichni ostatní, kteří s prací, nebo bez práce zůstanete doma, si budete moci zapisovat jakýkoliv venkovní bezmotorový pohyb s jakýmkoliv cílem i bez cíle (kondiční běh, ale klidně i cestu na kole na nákup), domácí cvičení (např. šlapání na rotopedu, posilování, nebo jógu). Níže koukněte na všechny možnosti, které nás napadly. Určitě se ale nebojte zapisovat i jakékoliv další, na které jsme nepřišli, ale které podle vás cvičením/ fyzickou aktivitou jsou. Letos to bude zkrátka trochu volnější. Ale buďte prosím féroví. Nakonec byste podvedli leda sami sebe.

Všechny tyto aktivity budete moci kombinovat v rámci celého května i v rámci vašeho týmu (můžete být v týmu s dojíždějícími do práce i s “homeofficáři”). Veškeré podrobnosti najdete v sekci Pravidla.

Jak zapisovat cesty / aktivity

Všichni, kdo budou jezdit/běhat/chodit do práce a z práce nebo kamkoliv jinam v rámci home office, si mohou zapisovat cesty ve svém profilu klasicky přes ikonky kolo nebo běh.

Kdo se bude věnovat domácímu fyzickému cvičení, psychické relaxaci a dalším aktivitám, které podporují udržitelnost nebo mezilidské vztahy, může si tyto aktivity zapisovat pomocí nové ikonky (cvičící postavička).

Pravidelnost

Všechny cesty pracujících i aktivity “homeofficářů” se budou počítat do kategorie Pravidelnost. Abyste docílili 100% pravidelnosti, měli byste si zapsat každý pracovní den cestu do práce a z práce nebo alespoň dvě 15minutové aktivity.

Váháte? Neváhejte. Do 15. dubna jsme navíc zlevnili startovné z 360 Kč na 290 Kč, abychom vám pomohli se rozhoupat. Jdete do toho s námi? Hurá! Registrace pokračuje na dpnk.dopracenakole.cz/registrace.

Tipy na aktivity doma

Cvičení nakopne váš imunitní systém, dodá vám energii a rozpouští stres. Takže Bobe, vstávat a cvičit!

Pokud máte rotoped, různé trenažéry nebo běžecký pás, nemusíte nic moc vymýšlet.

Nemáte? Náš partner, časopis Kondice, nabízí online videa v kategorii funkční trénink. Ale pozor, nepřepalte začátek! Pro tyto případy jsou tu i cviky proti bolestem zad a jiná fyzioterapie. Jdete radši běhat? Koukněte, jak se protáhnout před a po běhání.

Cvičit můžete i se známými sportovci. Netroufáte si? Pak je tu tělocvik pro děti od UčíTelky.

Říkáte si, že to bude horší s motivací? Domluvte si společný čas cvičení s kolegy v týmu. Každý den třeba 15 minut v osm a 15 minut ve tři a hned to půjde líp!

Máte na víc? Tep 230 a pekáč buchet (bohužel ne v troubě) slibují HIT tréninky globální fitness koučky Zuzky Light – ostatně, je to na ní vidět,-)

A pokud vás už nudí cvičit s vlastní vahou nebo bez pomůcek, zkuste činky (postačí PETky s vodou), kettlebelly, hrazdy, gumy, míče, vlastní děti, psy nebo smrtící švihadlo.

Máte herní konzole? Existují i taneční a pohybové videohry.

Láká vás spíš jóga? Přečtěte si knížku online zdarma Jóga pro sportovce a opět mrkněte na Kondici a jejich videolekce jógy.

Jste domácí kutil? Jezděte doma na kole a přitom si vyrábějte elektřinu generátorem:-)

https://www.youtube.com/watch?v=pFREftLkJwE

Takže ano, do letošního Do práce na kole se můžete zúčastnit i z domova. Cvičte a cvičení si zapisujte namísto cest. Způsobů je nekonečno. Jsme zvědaví, jak se s touto novou výzvou popasujete. Pošlete nám, jak a co cvičíte, moc rádi to nasdílíme na našich webech a budeme inspirovat ostatní!

Czechitas vytvořily interaktivní mapu cyklistiky v Liberci. Na základě dat z Do práce na kole Cyklodoprava

Czechitas vytvořily interaktivní mapu cyklistiky v Liberci. Na základě dat z Do práce na kole

Czechitas vytvořily interaktivní mapu cyklistiky v Liberci. Na základě dat z Do práce na kole
Brněnský radní Petr Kratochvíl: Do práce na kole je skvělá příležitost pro týmovou spolupráci a posílení mezilidských vztahů Cyklodoprava

Brněnský radní Petr Kratochvíl: Do práce na kole je skvělá příležitost pro týmovou spolupráci a posílení mezilidských vztahů

Brněnský radní Petr Kratochvíl: Do práce na kole je skvělá příležitost pro týmovou spolupráci a posílení mezilidských vztahů
Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024 Cyklodoprava

Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024

Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři