10. ročník Do práce na kole očima Honzy Harudy - Do práce na kole

10. ročník Do práce na kole očima Honzy Harudy

10. ročník Do práce na kole očima Honzy Harudy
1. 6. 2020

Vážení a milí účastníci výzvy Do práce na kole. Děkujeme.

Je až s podivem, v jaké radosti vám tyto díky píšeme. Společně prožíváme tuto zásadní dobu a máme čas nad svým místem ve světě přemýšlet. Třeba při pohybu, o čemž svědčí téměř 4 milionů našlapaných a naběhaných kilometrů od téměř 16 tisíc účastníků letošní výzvy.

Když jsme v březnu otevřeli registraci Do práce na kole 2020, netušili jsme, že se brzy zastaví na 3 tisícich přihlašených. Omezení společenského života přibývala a my debatovali, co si s celou plánovanou akcí počít. Doma sami, s dětmi, na chalupách, v přírodě, v poloprázdných městech. Nevěděli jsme, co bude, neuměli jsme spolu na dálku komunikovat a faktury chodily. Bylo jasné, že pokud něco neuděláme, je tento ročník výzvy posledním a po pár měsících rozpustíme i náš spolek.

Nemělo smysl čekat na zázrak, tak jsme se hecli a zkusili jít tomu štěstíčku trochu naproti. Nutnost flexibility celému organizačnímu týmu dopřála výzvu největší. Cíl byl jasný: Prostě to po roce příprav dotáhnout do konce. Škoda, že se do statistik nedají zahrnout ty slzy dojetí z překonání sebe sama, úsvity slunce ze sedla nebo noční příjezdy, déšť, zima, chlad, ten pocit, kdy jste na kole ve městě a cítíte se bezpečně. To byl asi můj největší zážitek z celé výzvy. Energii nám dodávaly i fotky vašich týmů, které jste nám celý měsíc posílali.

Roste chuť nás všech uvažovat nad změnou automatického myšlení. Ať už měníme dopravní návyky, utužujeme své pouto ke kolegům a kamarádům nebo zařadíme pohyb do svého života. Jsme moc rádi, že některé hodnoty vnímáme podobně.

To nás jako organizátory naplňuje optimismem do časů budoucích, na které se společně s vámi budeme těšit.
Děkujeme a třeba zítra na snídani, nebo na některém z večírku ahoj!

Za organizační tým výzvy Do práce na kole

Honza Haruda

Jak dopadla Zářijová výzva Do práce na kole 2023?

Jak dopadla Zářijová výzva Do práce na kole 2023?

Letošní, již 7. ročník Zářijové výzvy Do práce na kole, pěšky nebo poklusem se skutečně vydařil. Nejen díky krásnému počasí, které hrálo cyklistice, ale i pěší chůzi nebo běhu výrazně…
Cyklisté a cyklistky z Komerční banky šlapali pro dobrou věc

Cyklisté a cyklistky z Komerční banky šlapali pro dobrou věc

Komerční banka je druhým rokem generálním partnerem Do práce na kole a její centrála v pražských Stodůlkách získala v letošním roce ocenění Cyklozaměstnavatel roku. Už tradičně se v září cyklisté…
Nákladní elektrokolo Tern GSD jako základ AutoMatí mobility

Nákladní elektrokolo Tern GSD jako základ AutoMatí mobility

Cyklosnídaně a cyklosvačiny Do práce na kole, AutoMatí stánky na slavnostech Zažít město jinak či cyklojízdy. Při realizaci nejen těchto akcí nám pomáhá náš spolkový miláček, nákladní a rodinné elektrokolo…
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři