10 důvodů, proč jezdit (minimálně v květnu) Do práce na kole - Do práce na kole

10 důvodů, proč jezdit (minimálně v květnu) Do práce na kole

10 důvodů, proč jezdit (minimálně v květnu) Do práce na kole
19. 3. 2021

Máj je čas lásky a taky cyklistů! Nevěříte? K naší výzvě Do práce na kole se rok co rok přidávají tisíce lidí po celé republice a vědí proč! Chcete to vědět taky? Máme pro vás desatero pádných důvodů, proč oprášit bicykl a šlápnout do pedálů. Vsadíme se, že se vám to zalíbí a na silnicích se při cestách do práce a z práce budeme potkávat minimálně celé léto. Tedy pokud nenastane konec světa nebo něco obdobného. 

1. Ušetří se za kafe. Všichni přijedou už dokonale probuzení a na ranní poradě budou přítomni nejen fyzicky. Mluvit budou srozumitelně a k věci.

2. Podpoří se zdravá soutěživost, protože nic nepotěší víc, než když na příjezdové cestě ke kanclu předjedete šéfa, mladšího kolegu či fitness nadšence. I malá škodolibost potěší!

3. Zároveň se utuží týmový duch napříč odděleními, navzdory různými názorům jednotlivých členů týmu na cokoliv. Na kolo se prostě jenom sedne a jede. A to je to, co se počítá. A nejen v účtárně.

4. Je to levnější a o dost zdravější než výjezd na teambuilding. Nikomu nebude trapně při rádoby vtipných sdružovacích hrách, ani společné snídani po poněkud bujarejším večírku.

5. Adrenalin, který všem vyletí až k orbitu, zmobilizuje celou firmu k maximálním pracovním výkonům a zvýší kreativitu o 1000 %.

6. Zaměstnanci přestanou brblat, že chtějí mulstisportku nebo firemní hodiny jógy. Po příjezdu do práce budou rádi, že mohou v klidu dřepět na svém místě a pracovat.

7. U oběda bude konečně o čem konverzovat.

8. Když zaspíte, můžete se snadno vymluvit na to, že jste píchli a nikdo nebude moct říct ani popel. A ještě vás všichni politují.

9. Bude vám fajn. Na kole si protáhnete tělo a vyvětráte mysl, zlepšíte si náladu, hodíte se do formy a zvýšíte si imunitu. Možná i nějaké to kilíčko ztratíte a sebevědomí naberete. Zkrátka jen samá pozitiva a sociální jistoty.

10. Vyhrajete! Tedy možná. Naši partneři přispívají každoročně do výzvy Do práce na kole fajnovými cenami, které si po konci výzvy rozeberou ty nejlepší týmy. A když nevyhrajete, pořád pomáháte zlepšovat vzduch i cykloinfrastrukturu ve městech a můžete dělat parádu v účastnickém tričku s originál designem.

Vidíte? Není na co čekat. Tak se seberte, sestavte s kolegy a kolegyněmi tým snů, registrujte se a hurá do sedla. A kdyby se váš zaměstnavatel náhodou cukal s placením startovného, ukažte mu tenhle článek a vypíchněte výhody, které z toho plynou pro něj. Minimálně bod číslo 6 by měl fungovat naprosto neprůstřelně. Nestačí? Zde jsou všechny důvody pro firmy, proč se zapojit. A my už se těšíme, až budete brázdit ulice našich měst spolu s námi.

Text: Natálie Veselá

Společenský klub proti lycře: Chvála slowbikingu

Společenský klub proti lycře: Chvála slowbikingu

Ve světě, kde je rychlost často nejvyšší hodnotou, dokonce i pokud jde o cyklistiku, se v ulicích měst po celém světě odehrává tichá revoluce: vzestup slowbikingu, tedy cyklistiky, která není…
Do školy na kole, pěšky a bezpečně. Co si můžeme vzít ze školních ulic celého světa?

Do školy na kole, pěšky a bezpečně. Co si můžeme vzít ze školních ulic celého světa?

„Zdá se, že se nic nemění, dokud se to najednou nestane,“ píše Duncan Green ve své knize How Change Happens. Strmý nárůst tzv. školních ulic po celém světě v posledních…
9 způsobů, jak podpořit kolegy a kolegyně, aby jezdili do práce na kole

9 způsobů, jak podpořit kolegy a kolegyně, aby jezdili do práce na kole

Bezmotorová doprava do práce vás činí šťastnějšími, zdravějšími a také šetří životní prostředí i vaše peníze. A vy to víte. Jak ale přesvědčíte kolegy, aby do toho šlápnuli taky? Mělo…
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři