Sousedské slavnosti Zažít město jinak představí Potulnou cykloporadnu. Už tuto sobotu 18. září - Do práce na kole

Sousedské slavnosti Zažít město jinak představí Potulnou cykloporadnu. Už tuto sobotu 18. září

Sousedské slavnosti Zažít město jinak představí Potulnou cykloporadnu. Už tuto sobotu 18. září
15. 9. 2021, 3 min. čtení

V rámci letošního ročníku Zažít město jinak, sousedských slavností, které pořádáme již tradičně každou třetí zářijovou sobotu, jsme pro vás připravili interaktivní, zábavnou a především edukativní projížďku Prahou se zkušenými cyklisty a cyklistkami z AutoMatu. Slavnosti každoročně symbolicky zakončují Evropský týden mobility, který vyhlašuje Evropská komise od roku 2002 a který má upozorňovat na problematiku udržitelné dopravy v našich městech.

Nejlepší příležitost vyzkoušet si městskou cyklistiku. Zažijte i vy město ze sedla! Naše cykloporadna  vám ukáže, kudy a jak jezdit po Praze na kole bezpečně (i s dětmi) a ve vybraných lokalitách nabídneme i zkušební jízdu na cargo kole. Poradíme s problémy, které vás při městské cyklistice trápí. Přidejte se a přejeďte si s námi z jedné lokality do druhé v zábavném průvodu. Nebude chybět ani náš velmi vydařený merch Zažít město jinak.

Program Zažít město na kole:

Lucemburská 11 h: sraz a cykloporadna, Zuzka a Vráťa z našeho LABu zodpoví vaše dotazy
Lucemburská 12 h: odjezd
– trasa pro mírně či středně pokročilé zde
Smetanovo nábřeží: oficiální program 13-14 h, odjezd 14 h
– trasa pro začátečníky, vhodné i pro rodiče s dětmi zde
Kampa: oficiální program 15 – 16 h, odjezd 16 h.
– trasa nazpět do lokality Lucemburská znovu pro mírně pokročilé zde 
Lucemburská: 17 h dojezd do lokality a společné pivo pro zájemce
Každá etapa potrvá cca 45 minut včetně výkladu v průběhu.
Registrovat se na jednotlivé trasy můžete zde.

Nevávejte a připojte se k nám! Ukážeme vám, že pohyb po městě na kole není žádná velká věda, ale zábava i efektivní způsob, jak se rychle a bezemisně dostat z bodu A do bodu B. Účast je zdarma, registrace nutná! Těšíme se na vás.

Květnová výzva je příležitost zažít své město z úplně jiné perspektivy, říká provozní ředitel kina Světozor cyklistika

Květnová výzva je příležitost zažít své město z úplně jiné perspektivy, říká provozní ředitel kina Světozor

Květnová výzva je příležitost zažít své město z úplně jiné perspektivy, říká provozní ředitel kina Světozor
Americký tělocvikář ukazuje dětem, jak jezdit do školy na kole, a inspiruje napříč USA Bezpečnost

Americký tělocvikář ukazuje dětem, jak jezdit do školy na kole, a inspiruje napříč USA

Americký tělocvikář ukazuje dětem, jak jezdit do školy na kole, a inspiruje napříč USA
8 benefitů výzvy Do práce na kole, pěšky či poklusem Cyklodoprava

8 benefitů výzvy Do práce na kole, pěšky či poklusem

8 benefitů výzvy Do práce na kole, pěšky či poklusem
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři