5 + 1 kroků k cyklopřívětivé firmě - Do práce na kole

5 + 1 kroků k cyklopřívětivé firmě

5 + 1 kroků k cyklopřívětivé firmě
3. 2. 2022, 4 min. čtení

Podpora cyklodopravy se zaměstnavatelům vyplatí. Studie ukazují, že lidé, kteří se do práce dopravují na kole, si berou méně sickdayů, jsou šťastnější a méně se stresují. Navíc hlásí mnohem méně pozdních příchodů, zatímco jejich kolegové trčí v zácpě. Jak se stát kandidátem na Cyklozaměstnavatele roku?

To, jestli podporujete zdravý pohyb a udržitelnou dopravu, může být důležitým faktorem při rozhodování lidí, zda se přidat nebo nepřidat k vaší firmě. Proč je to pro zaměstnance důležité? A pro zákazníky? Co můžete udělat, abyste si šplhli u obou skupin najednou?

Registrace do Květnové výzvy Do práce na kole 

1. Poskytněte místo na parkování kol

Místo drahého a prostorově náročného parkování aut vyřešte kola. Je to to nejmenší a zároveň nejefektivnější, co můžete udělat, abyste své zaměstnance motivovali k ježdění do práce na kole. A zároveň přitáhli pozornost těch, kteří se už dávno na vlastní pohon přepravují. Bezpečné a zastřešené místo pro svého jednostopého miláčka v prostorách vaší společnosti ocení určitě i vaši zákazníci.

2. Představte pobídky

Díky aktivnímu pohybu budou vaši zaměstnanci zdravější, šťastnější a produktivnější. Jak je k němu můžete motivovat? Zaplaťte jim startovné ve výzvě Do práce na kole a podpořte soutěžní týmy třeba zdravou svačinkou zdarma. Proplácejte jim pracovní cesty na kole a třeba objednejte pojízdný cykloservis do firmy na vaše náklady. Fantazii se meze nekladou, loňský Cyklozaměstnavatel roku, skupina ÚJV Řež, své zaměstnankyně a zaměstnance dokonce na kolo i obléká. Na léto i na zimu.

3. Dopřejte jim pohodlí

Sprchy, šatny a uzamykatelné skříňky se rozhodně hodí, pokud chcete podpořit i cyklodopravu i na delší vzdálenosti a po celý rok. Ať už jde o horké letní nebo studené zimní období.

Detail řetězu kola

Necháte-li oservisovat kola svých zaměstnanců, určitě je potěšíte

4. Integrujte kolo do firemní kultury 

Motivujte ke skupinovým jízdám (speciálně do a z práce), jděte příkladem, nabízejte cyklistické workshopy a kurzy, využívejte služeb cyklokurýrů, pořiďte služební kola a zdůrazňujte benefity cyklodopravy. To je jen pár příkladů toho, jak se cyklistika může stát součástí vaší firemní DNA.

5. Buďte dosažitelní 

Čím blíže se sídlo vaší firmy či její pobočky nachází k cyklistické infrastruktuře, tím větší je šance, že vaši zaměstnanci a zákazníci budou volit kolo jakožto dopravní prostředek.

6. Staňte se partnerem výzvy Do práce na kole

Přidejte se k našim partnerům a pomozte nám přesvědčovat města, aby se systematicky soustředila na problematiku cykloinfrastruktury. Ukažte, že vaše firma je víc než jen fajn místo na práci, podpořte s námi růst šťastnějších a zdravějších komunit a měst, ve kterých je radost žít.

 

Brněnský radní Petr Kratochvíl: Do práce na kole je skvělá příležitost pro týmovou spolupráci a posílení mezilidských vztahů Cyklodoprava

Brněnský radní Petr Kratochvíl: Do práce na kole je skvělá příležitost pro týmovou spolupráci a posílení mezilidských vztahů

Brněnský radní Petr Kratochvíl: Do práce na kole je skvělá příležitost pro týmovou spolupráci a posílení mezilidských vztahů
Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024 Cyklodoprava

Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024

Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024
Zveme na závěrečné večírky Do práce na kole 2024 do práce na kole

Zveme na závěrečné večírky Do práce na kole 2024

Zveme na závěrečné večírky Do práce na kole 2024
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři