Na kole i poklusem v čelenkách Bjež - Do práce na kole

Na kole i poklusem v čelenkách Bjež

Na kole i poklusem v čelenkách Bjež
25. 4. 2022

Květen přináší tradiční výzvu Do práce na kole, pěšky nebo poklusem, na kterou se v organizačním týmu akce pro 25 000 lidí připravujeme už řadu měsíců. A připravujeme se i na vlastní účast – servisujeme kola, pořizujeme vybavení a letos jsme poprvé vyzkoušeli i praktické čelenky od české značky Bjež

Čelenky jsme dostali k testování začátkem dubna. Bjež má na výběr mnoho designů, ze kterých si vybere každý nehledě na věk a zaměření. My jsme zvolili potisk v barvách letošní výzvy Do práce na kole, v očekávání nadcházejícího jara již v perforované variantě do teplých dnů.

I když čelenky působí na první pohled jako doplněk pro sportovní typy, praktické vlastnosti ocení kde kdo. Využijete ji jak na čistý sport (běh, badminton, silniční kolo), tak na praktické cestování po městě. Hodí se při sjezdech za chladnějšího počasí i při ranní dojížďce, kdy ochrání vaše uši i dutiny. Čelenka se nosí pod vlasy a dobře absorbuje pot, takže během slunečného odpoledne či při náročnějším výstupu se zase nemusíte bát, že vám pod helmou vlasy nepříjemně zvlhnou.

Testovali jsme od +3 po +15°C. “V chladnějším počasí bych nicméně příště volila zimní variantu,” usmívá se kolegyně Zuzana, která jezdí pravidelně i na sportovní cyklovyjížďky za město.

Díky prodyšnému lehkému materiálu čelenka velmi rychle schne, takže není problém ji večer vyprat (stačí v ruce) a ráno znovu vyjet.

Já jsem ocenila především krásný design a praktičnost. Čelenka se krásně vejde pod helmu, ale vypadá dobře i samostatně. Řeší mi problém s neposlušnými vlasy a chrání uši, když trochu fouká nebo jedu svižně. Čelenku jsem půjčila na kolo pod helmu i své dlouhovlasé sedmileté dceři a byla nadšená. Velikost je univerzální, takže sedne dceři i mě, s poměrně velkou hlavou,” doplňuje Anna z organizačního týmu Do práce na kole.

V Bjež mají v nabídce spousty krásných designů čelenek v provedení do tepla i do zimy a vy, účastníci výzvy, si je u nich v e-shopu můžete s kódem BJEZ15DPNK nakoupit s 15% slevou až do 30. 5. 2022. Sleva neplatí na již zlevněné produkty a sady.

 

Značka Bjež nachystala také 50 čelenek pro výherce Květnové výzvy Do práce na kole.

Foto: Máca Juříčková

Jezdíme za mokra a sněhu

Jezdíme za mokra a sněhu

Drnčí budík, na parapet bubnují kapky a vy už rychle rušíte dnešní cestu na kole? Ne tak zhurta, přátelé! Díky dnešním tipům zjistíte, že i za deště a dokonce i…
Přijměte Květnovou výzvu Do práce na kole 2024 už teď. Pořiďte si poukaz na startovné

Přijměte Květnovou výzvu Do práce na kole 2024 už teď. Pořiďte si poukaz na startovné

Namotivujte sebe nebo své blízké k pravidelnému pohybu na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem! Vyhecujte kolegyně nebo kolegy, kamarády nebo příbuzné a pojďte do toho spolu s více než 25…
Výzkum AutoMatu: Lidé na kolech chtějí oddělené pásy, cyklopruh je lepší než nic

Výzkum AutoMatu: Lidé na kolech chtějí oddělené pásy, cyklopruh je lepší než nic

Přes 1 200 respondentů*tek se na jaře zapojilo do online průzkumu vnímání cyklistické infrastruktury z hlediska bezpečnosti, který realizoval AutoMat. Hodnocení se týkalo šestnácti opatření integrovaných na silnici od žádného…
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři