Na kole i poklusem v čelenkách Bjež - Do práce na kole

Na kole i poklusem v čelenkách Bjež

Na kole i poklusem v čelenkách Bjež
25. 4. 2022

Květen přináší tradiční výzvu Do práce na kole, pěšky nebo poklusem, na kterou se v organizačním týmu akce pro 25 000 lidí připravujeme už řadu měsíců. A připravujeme se i na vlastní účast – servisujeme kola, pořizujeme vybavení a letos jsme poprvé vyzkoušeli i praktické čelenky od české značky Bjež

Čelenky jsme dostali k testování začátkem dubna. Bjež má na výběr mnoho designů, ze kterých si vybere každý nehledě na věk a zaměření. My jsme zvolili potisk v barvách letošní výzvy Do práce na kole, v očekávání nadcházejícího jara již v perforované variantě do teplých dnů.

I když čelenky působí na první pohled jako doplněk pro sportovní typy, praktické vlastnosti ocení kde kdo. Využijete ji jak na čistý sport (běh, badminton, silniční kolo), tak na praktické cestování po městě. Hodí se při sjezdech za chladnějšího počasí i při ranní dojížďce, kdy ochrání vaše uši i dutiny. Čelenka se nosí pod vlasy a dobře absorbuje pot, takže během slunečného odpoledne či při náročnějším výstupu se zase nemusíte bát, že vám pod helmou vlasy nepříjemně zvlhnou.

Testovali jsme od +3 po +15°C. “V chladnějším počasí bych nicméně příště volila zimní variantu,” usmívá se kolegyně Zuzana, která jezdí pravidelně i na sportovní cyklovyjížďky za město.

Díky prodyšnému lehkému materiálu čelenka velmi rychle schne, takže není problém ji večer vyprat (stačí v ruce) a ráno znovu vyjet.

Já jsem ocenila především krásný design a praktičnost. Čelenka se krásně vejde pod helmu, ale vypadá dobře i samostatně. Řeší mi problém s neposlušnými vlasy a chrání uši, když trochu fouká nebo jedu svižně. Čelenku jsem půjčila na kolo pod helmu i své dlouhovlasé sedmileté dceři a byla nadšená. Velikost je univerzální, takže sedne dceři i mě, s poměrně velkou hlavou,” doplňuje Anna z organizačního týmu Do práce na kole.

V Bjež mají v nabídce spousty krásných designů čelenek v provedení do tepla i do zimy a vy, účastníci výzvy, si je u nich v e-shopu můžete s kódem BJEZ15DPNK nakoupit s 15% slevou až do 30. 5. 2022. Sleva neplatí na již zlevněné produkty a sady.

 

Značka Bjež nachystala také 50 čelenek pro výherce Květnové výzvy Do práce na kole.

Foto: Máca Juříčková

Do školy na kole pro lepší studijní výsledky i udržitelnější budoucnost

Do školy na kole pro lepší studijní výsledky i udržitelnější budoucnost

Stále více a více výzkumů potvrzuje, že fyzická aktivita má pozitivní vliv na mozky dětí a mladistvých. Takže, pokud chcete, aby měly vaše děti lepší známky a podávaly lepší akademické…
Otevíráme registraci do 18. ročníku Zažít město jinak. Hoďte svou ulici Do gala

Otevíráme registraci do 18. ročníku Zažít město jinak. Hoďte svou ulici Do gala

Sousedské slavnosti Zažít město jinak oslaví letos v září plnoletost. Akce spolku AutoMat, která sdružuje sousedy, místní spolky a podniky a upozorňuje na problematiku využití veřejného prostoru, nalákala loni k…
Ženy tvoří polovinu lidstva. Bez jejich účasti se přechod k udržitelné dopravě neobejde

Ženy tvoří polovinu lidstva. Bez jejich účasti se přechod k udržitelné dopravě neobejde

Takový je závěr reportu, který v září loňského roku vydala Mezinárodní dopravní federace při OECD. Jinými slovy říká, že pokud chceme dopravní sektor úspěšně dekarbonizovat, musí veškerý náš výzkum, plánování…
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Mediální partneři