Na kole i poklusem v čelenkách Bjež - Do práce na kole

Na kole i poklusem v čelenkách Bjež

Na kole i poklusem v čelenkách Bjež
25. 4. 2022

Květen přináší tradiční výzvu Do práce na kole, pěšky nebo poklusem, na kterou se v organizačním týmu akce pro 25 000 lidí připravujeme už řadu měsíců. A připravujeme se i na vlastní účast – servisujeme kola, pořizujeme vybavení a letos jsme poprvé vyzkoušeli i praktické čelenky od české značky Bjež

Čelenky jsme dostali k testování začátkem dubna. Bjež má na výběr mnoho designů, ze kterých si vybere každý nehledě na věk a zaměření. My jsme zvolili potisk v barvách letošní výzvy Do práce na kole, v očekávání nadcházejícího jara již v perforované variantě do teplých dnů.

I když čelenky působí na první pohled jako doplněk pro sportovní typy, praktické vlastnosti ocení kde kdo. Využijete ji jak na čistý sport (běh, badminton, silniční kolo), tak na praktické cestování po městě. Hodí se při sjezdech za chladnějšího počasí i při ranní dojížďce, kdy ochrání vaše uši i dutiny. Čelenka se nosí pod vlasy a dobře absorbuje pot, takže během slunečného odpoledne či při náročnějším výstupu se zase nemusíte bát, že vám pod helmou vlasy nepříjemně zvlhnou.

Testovali jsme od +3 po +15°C. “V chladnějším počasí bych nicméně příště volila zimní variantu,” usmívá se kolegyně Zuzana, která jezdí pravidelně i na sportovní cyklovyjížďky za město.

Díky prodyšnému lehkému materiálu čelenka velmi rychle schne, takže není problém ji večer vyprat (stačí v ruce) a ráno znovu vyjet.

Já jsem ocenila především krásný design a praktičnost. Čelenka se krásně vejde pod helmu, ale vypadá dobře i samostatně. Řeší mi problém s neposlušnými vlasy a chrání uši, když trochu fouká nebo jedu svižně. Čelenku jsem půjčila na kolo pod helmu i své dlouhovlasé sedmileté dceři a byla nadšená. Velikost je univerzální, takže sedne dceři i mě, s poměrně velkou hlavou,” doplňuje Anna z organizačního týmu Do práce na kole.

V Bjež mají v nabídce spousty krásných designů čelenek v provedení do tepla i do zimy a vy, účastníci výzvy, si je u nich v e-shopu můžete s kódem BJEZ15DPNK nakoupit s 15% slevou až do 30. 5. 2022. Sleva neplatí na již zlevněné produkty a sady.

 

Značka Bjež nachystala také 50 čelenek pro výherce Květnové výzvy Do práce na kole.

Foto: Máca Juříčková

Petr Stejskal z Cykloměsta roku: I kopcovité město může být cyklistické!

Petr Stejskal z Cykloměsta roku: I kopcovité město může být cyklistické!

Jihlava se k výzvě Do práce na kole přidala mezi prvními vlaštovkami už v roce 2013, letos tedy oslaví desetileté výročí účasti. Co se za tu uplynulou dekádu ve městě…
Typograf Jan Charvát: Budu vám tiše závidět vaše odhodlání

Typograf Jan Charvát: Budu vám tiše závidět vaše odhodlání

Autor vizuálu 13. ročníku Do práce na kole Jan Charvát je typograf, pedagog a amatérský DJ zlomených beatů Font Renegate. Jeho návrh se letos objeví na stovkách tiskovin, příspěvků na…
AutoMat hledá vývojáře*ku frontendu na dlouhodobou spolupráci

AutoMat hledá vývojáře*ku frontendu na dlouhodobou spolupráci

Spolek AutoMat se za bezmála dvacet let své existence stal respektovaným hlasem na poli pražského dopravního plánování, kde prosazuje trvale udržitelná řešení často inspirovaná zahraničím; jsme organizátorem celorepublikové výzvy Do…
Výzvu pořádá
Generální partner
Národní partneři
Partneři
Mediální partneři