Proč jezdit do práce na kole? Ptali jsme se firemních koordinátorů

Proč jezdit do práce na kole? Ptali jsme se firemních koordinátorů

Proč jezdit do práce na kole? Ptali jsme se firemních koordinátorů
14. 2. 2023

Výzvy Do práce na kole se každoročně účastní zaměstnankyně a zaměstnanci tisíců institucí a firem. Proč to dělají? Co je pro ně nejdůležitější a nejsilnější motivací? Jak je v tom podporují jejich zaměstnavatelé a co všechno jim bezmotorové dojíždění do práce přináší? Na to jsme se u příležitosti příprav 13. ročníku Květnové výzvy zeptali pětice aktivních lidí, kteří se nad rámec svých pracovních povinností věnují také organizaci bezmotorového cestování svých kolegů a kolegyň. Tady jsou jejich odpovědi.

Co přináší zapojení do výzvy Do práce na kole vaší firmě

Radka Makarová, OEZ s.r.o. z Letohradu 

Snižování CO2, bezemisní doprava, ochrana životního prostředí a zdravý životní styl jsou oblasti, které jsou pro naši firmu zásadní. Jsme proto otevřeni všem aktivitám, které tyto trendy podporují. Do celostátní výzvy Do práce na kole jsme se poprvé zapojili v roce 2018. Všem účastníkům hradíme startovné a kromě celostátní výzvy vyhlašujeme i naši interní soutěž. Počet účastníků se každým rokem zvyšuje. Kolegové tvoří týmy cyklistů, chodců, běžců a nově i těch, kteří dávají přednost cvičení. Věříme, že i letos se nám podaří motivovat zaměstnance k udržitelné mobilitě, pohybu a týmovosti a že opět překonáme počet registrovaných zájemců z předchozího ročníku.

OEZ se do výzvy zapojuje od roku 2018

Michal Kubica, Olympus Medical Products Czech, spol. s r.o. z Přerova

Zapojení do výzvy nám do firmy přináší každoroční jarní sportovní radost. Letošní ročník pro nás bude jubilejním desátým a v průběhu let neustále stoupá zájem zaměstnanců a počet najetých kilometrů. Loni nás bylo 84 účastníků (je to 33 % z celkového počtu zaměstnanců) a najeli jsme 19 108 km. V dubnu je firemním tématem sestavení týmů, v květnu pak samotné ježdění a soupeření o 100% účast. Výzvu zakončujeme bonusem v podobě cen pro nejpravidelnější týmy a tradiční skupinovou fotkou účastníků. A nakonec naše firma promění najeté kilometry na finanční obnos, který darujeme některému z místních spolků. Už se opět těšíme na letošní ročník!

Tahle fotka nejspíš nepotřebuje popisek

Sandra Hajdová, Brose CZ spol. s r.o. z Kopřivnice

Společnost Brose CZ se bude do výzvy Do práce na kole zapojovat již 9. rokem a u našich zaměstnanců je tato akce jedna z nejoblíbenějších, kterou podporujeme. Ve firmě si zakládáme na podpoře zdravotních i sportovních aktivit, tedy není žádným překvapením, že se setkáváme s vysokými čísly účastníků. Člověk jako takový je od přírody soutěživý typ, a to můžeme sledovat i v našich řadách. Zaměstnanci se rádi „hecují“ mezi sebou a tím přispívají k vyšším výkonům. Někteří sváteční jedinci dokonce kvůli výzvě alespoň na daný měsíc zvýší svou fyzickou aktivitu nebo oželí cestu do práce autem a nasednou na kolo. Jsme tedy velmi rádi za výzvu Do práce na kole a těšíme se na letošní ročník, při které se budeme snažit pokořit loňský rekord v celkové vzdálenosti v jízdě, chůzi či jiné vhodné aktivitě.

Andrea Hermová, Eurosoftware, s.r.o. z Plzně

Zaměstnancům naší společnosti Eurosoftware, s.r.o. přináší zapojení do výzvy Do práce na kole motivaci denně se hýbat a mít z pokroků dobrý pocit. Také je to nastartování v tomto rytmu i zůstat. V neposlední řadě si zaměstnanci cení každoročně nového trička a interních soutěží, které pro ně firma Eurosoftware připravuje.

Týmu Eurosoftware přináší účast ve výzvě radost

Petr Caletka, Ústav experimentální medicíny AV ČR, v. v. i. z Prahy

V prvé řadě radost z aktivního pohybu a skvělou příležitost k teambuildingu. Dvě z našich jedenácti výzkumných oddělení se zabývají výzkumem znečištění ovzduší a jeho vlivu na lidské zdraví. Jsme rádi, že můžeme podpořit tuto skvělou akci. Naším cílem je ochrana životního prostředí a motivace společnosti k zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí. Mnohokrát děkujeme za organizaci této skvělé akce a možnost propagace a popularizace naší výzkumné činnosti. Vážíme si toho.

Tým UEM před svým pracovištěm

Cyklisté a cyklistky z Komerční banky šlapali pro dobrou věc

Cyklisté a cyklistky z Komerční banky šlapali pro dobrou věc

Komerční banka je druhým rokem generálním partnerem Do práce na kole a její centrála v pražských Stodůlkách získala v letošním roce ocenění Cyklozaměstnavatel roku. Už tradičně se v září cyklisté…
Nákladní elektrokolo Tern GSD jako základ AutoMatí mobility

Nákladní elektrokolo Tern GSD jako základ AutoMatí mobility

Cyklosnídaně a cyklosvačiny Do práce na kole, AutoMatí stánky na slavnostech Zažít město jinak či cyklojízdy. Při realizaci nejen těchto akcí nám pomáhá náš spolkový miláček, nákladní a rodinné elektrokolo…
Jezdíme za mokra a sněhu

Jezdíme za mokra a sněhu

Drnčí budík, na parapet bubnují kapky a vy už rychle rušíte dnešní cestu na kole? Ne tak zhurta, přátelé! Díky dnešním tipům zjistíte, že i za deště a dokonce i…
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři