Cyklisté a cyklistky z Komerční banky šlapali pro dobrou věc - Do práce na kole

Cyklisté a cyklistky z Komerční banky šlapali pro dobrou věc

Cyklisté a cyklistky z Komerční banky šlapali pro dobrou věc
11. 9. 2023, 5 min. čtení

Komerční banka je druhým rokem generálním partnerem Do práce na kole a její centrála v pražských Stodůlkách získala v letošním roce ocenění Cyklozaměstnavatel roku. Už tradičně se v září cyklisté ze Skupiny Komerční banky vydávají na dobročinnou jízdu do některého z českých měst. Po Ostravě, Táboru, Teplicích a Plzni tentokrát vyrazil rekordně početný 105tičlenný peloton do Brna. V rámci akce se navíc pro Nadaci Komerční banky vybralo 190 tisíc korun, které KB zdvojnásobila, takže na podporu rodičů samoživitelů přispějí celkem 380 tisíci korunami.

V pátek ráno se to na pražském Černém mostě hemžilo barvami Komerční banky. Sešlo se zde 105 cyklistů různých úrovní trénovanosti, majitelů a majitelek různých značek i typů kol. „Mám velkou radost, že se nám daří společně pohybem podporovat dobrou věc a rok od roku se aktivně zapojuje více kolegů a kolegyň z různých oddělení banky,“ říká Jan Juchelka, generální ředitel a předseda představenstva Komerční banky.

Na cestě byla nejdůležitější pohoda

Cíl ale měli všichni společný: dojet do Brna a dát celé akci ještě dobročinný rozměr tím, že na podporu rodičů samoživitelů vyberou částku, která se po zdvojnásobení Komerční bankou vyšplhala na 380 tisíc Kč. První etapa cyklojízdy mířila do Seče u Chrudimi, odkud pak drtivá většina účastníků pokračovala v sobotu do Brna.

Samotná jízda se pak podle účastníků nesla ve znamení pohody. Někdo si zvolil sportovnější tempo, ale většině šlo hlavně o to, aby sportovní výkon skloubili s družením se s kolegy. Nechyběly ani četné zastávky na občerstvovacích stanicích. Kdo kdy dojede bylo jedno, hlavním rysem celé akce byla dobrá nálada, o kterou se staral na stejnou vlnu naladěný peloton.

Nadhled je při cyklistice velmi důležitý

Královna a král Železných hor a kostek

„Pro zpestření pohodové vyjížďky s kolegy jsme se letos rozhodli vyzkoušet zařazení dvou soutěží, ve kterých se rozhodlo o královně a králi kostek a Železných hor a nyní už víme, že se soutěže stanou tradicí,” dodává Kristýna Jelínková z Komerční banky. O královnu a krále kostek se soutěžilo na 430 metrů dlouhém úseku dlažebních kostek. Královnou se stala Lucie Krabáčová a králem Jan Krejčík.

Ve druhé disciplíně bylo nutné zdolat 1,8 kilometrů dlouhý výšlap na hřeben Železných hor. „A jelikož v kopcích se nejvíce projevují rozdíly v trénovanosti, tak abychom udělali soutěž zajímavější, každý při nahlášení času prozradil, kolik kilometrů má za rok 2023 na kole najeto, a za každých 500 km jsme přičetli k výslednému času 5 sekund,” vysvětluje Kristýna inkluzivní přístup organizátorů. Královnou Železných hor se stala Iva Čáslavová a první královské místo obsadil Lukáš Vohradský. Gratulujeme ale všem a doufáme, že nadšení do udržitelného cestování vydrží lidem z Komerční banky i budoucna.

Všichni tihle lidé podali pomocnou ruku rodičům samoživitelům

 

 

Proč jezdit na kole či chodit pěšky a ještě za to platit? Co lidé oceňují na výzvě Do práce na kole? Cyklodoprava

Proč jezdit na kole či chodit pěšky a ještě za to platit? Co lidé oceňují na výzvě Do práce na kole?

Proč jezdit na kole či chodit pěšky a ještě za to platit? Co lidé oceňují na výzvě Do práce na kole?
Výzva Do práce na kole svědčí produktivitě i nižší nemocnosti Cyklozaměstnavatel

Výzva Do práce na kole svědčí produktivitě i nižší nemocnosti

Výzva Do práce na kole svědčí produktivitě i nižší nemocnosti
Společenský klub proti lycře: Chvála slowbikingu Cyklodoprava

Společenský klub proti lycře: Chvála slowbikingu

Společenský klub proti lycře: Chvála slowbikingu
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři