Jak dopadla Zářijová výzva Do práce na kole 2023? - Do práce na kole

Jak dopadla Zářijová výzva Do práce na kole 2023?

Jak dopadla Zářijová výzva Do práce na kole 2023?
2. 10. 2023, 4 min. čtení

Letošní, již 7. ročník Zářijové výzvy Do práce na kole, pěšky nebo poklusem se skutečně vydařil. Nejen díky krásnému počasí, které hrálo cyklistice, ale i pěší chůzi nebo běhu výrazně do karet. Zářijovou výzvu pořádá spolek AutoMat v rámci Evropského týdne mobility, kterým chce Evropská komise už od roku 2002 upozornit na význam udržitelné dopravy. V časech postupující klimatické změny, kterou můžeme všichni cítit na vlastní kůži, bychom na něj měli upozorňovat každý den.

Zářijová výzva si klade za cíl připomenout nám všem, že udržitelné cestování po městech není jen sezónní záležitostí. A letošní rekordně teplé září k cestování na vlastní pohon doslova vybízelo. Máme radost, že se nám společně podařilo bez motoru překonat téměř 114 000 kilometrů, což je skoro, jako bychom obkroužili třikrát kolem rovníku. K tomuto výkonu bylo třeba 12 600 aktivních cest, které jste zapsali do našeho systému. Tím jste pomohli i svému městu udělat si obrázek o tom, kudy a jakým způsobem se po něm přepravujete.

Odměníme vás my i příroda

Jsme také moc rádi, že i k Zářijové výzvě, ač je určena primárně pro jednotlivce, se přidává stále více firem a hradí za své zaměstnance startovné. Ušetřili jsme tak 15 tun emisí CO2, které by vznikly, kdyby se stejný objem cest uskutečňoval autem. A to už se počítá. Moc vám děkujeme. My, příroda i celá planeta. Všechny účastníky a účastnice, kteří splnili jediné pravidlo, a to pravidelnost vyšší než 66 %, jsme zařadili o slosování o ceny od našich partnerů. A máme pro vás seznam výherců. Ty budeme kontaktovat samostatně. Všem vylosovaným gratulujeme.

  • kupon na 1000 Kč od firmy AZUB: Vlastimil Z., Láďa H., Radek F., Vlaďka L., Kristýna K.
  • voucher na 500 Kč na nákup u bikero: Václav S., Stanislav K.
  • voucher na 1000 Kč na nákup u bikero: Karel F.
  • bikero triko: Barbora P., Eva K.
  • plátěná taška od MerchYou: Luboš K., Martina S., Antonín Ž., Jana M., Edita P., Michal J.,
  • duffle taška od MerchYou: Martin B., Martin L.
  • 1+1 poukaz na startovné do Květnové výzvy Do práce na kole 2024: Jan R., Přemysl K., Kateřina D., Piotr T., Marcela B., Blanka L., Ondřej H., Milan P., Renata K., Simona Š., Lucie O., Beata Č., Jakub Š., Tomáš K., Klára K., René H., Jana V., Zbyněk Ž., Tereza H., Hana K.

Věříme, že vám návyk na udržitelné, bezmotorové cestování vydrží i nad rámec našich výzev – Květnové, Zářijové a Lednové a ještě jednou děkujeme, že do toho šlapete s námi.

Líbí se vám, co v AutoMatu děláme? Podpořte nás, udržitelnou mobilitu a městskou cyklistiku v Česku jakoukoliv částkou a nakrmte AutoMat. Díky!

 

Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024 Cyklodoprava

Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024

Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024
Přijmout Květnovou výzvu můžete až do konce měsíce do práce na kole

Přijmout Květnovou výzvu můžete až do konce měsíce

Přijmout Květnovou výzvu můžete až do konce měsíce
Jízda na kole je dovednost, kterou by měl ovládat každý. A měla by být každému dostupná, říká Šárka Kašpárková Do školy na kole

Jízda na kole je dovednost, kterou by měl ovládat každý. A měla by být každému dostupná, říká Šárka Kašpárková

Jízda na kole je dovednost, kterou by měl ovládat každý. A měla by být každému dostupná, říká Šárka Kašpárková
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři