Do školy na kole - Do práce na kole

Do školy na kole

Do školy na kole je celorepublikovou výzvou pro student(k)y od 16 let. Mladší studenti a studentky se mohou zapojit se souhlasem rodičů. Výzva Do školy na kole běží od 1. do 31. května v rámci Květnové výzvy a cílem je motivovat co nejvíce studentů a studentek, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli udržitelnou formu dopravy včetně běhu a chůze. 

Květnová výzva 2023 je za námi. Pokud chcete zapojit svou školu do další výzvy, pojďte s námi do Zářijové výzvyV rámci Zářijové výzvy není možné uplatnit slevu pro studenty a studentky.

Do školy na kole je týmová výzva pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu se spolužáky dojíždí během května do školy na kole, koloběžce, chodí pěšky nebo běhají.

Zajímají vás další informace ke vzdělávání?

Vzorový souhlas zákonného zástupce a průvodní dopis najdete zde.

 

 

 

Jak se zapojit do Květnové výzvy?

1. Získejte slevu pro studenty

Přihlaste svou školu a třídu přes formulář. Stačí vyplnit údaje, odeslat a my se vám ozveme zpět. Potvrdíme si informace a vystavíme vám voucher na slevu 60 % na startovném. Kód z voucheru pak student(k)y zadají při své registraci.

2. Registrujte se do výzvy

Vytvořte si profil v našem registračním systému. Uplatněte slevový kód a přidejte se k desetitisícům aktivních lidí z celé republiky, kteří se po celý měsíc květen přepravují po svém městě převážně bezmotorově.

3. Oblékněte startovní triko a užijte si Akce na triko

V rámci registrace do Květnové výzvy si můžete vybrat, zda a jaké chcete startovní triko. Kromě aktuálního ročníkové trika z dílny typografa Honzy Charváta si můžete vybrat některé velikosti z let předchozích nebo také praktický nákrčník. S trikem, nákrčníkem nebo při prokázání aplikace můžete využít Akce na triko, zajímavé nabídky a slevy, které v účastnických městech nabízí naši lokální partneři. Přitom si vychutnejte dobrý pocit z toho, že se podílíte na podpoře rozvoje cykloinfrastruktury ve svém městě.

4. Jezděte, choďte nebo běhejte

Celý měsíc jezděte do školy a ze školy na kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během soutěže libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit na longboardu.

5. Zapisujte si své cesty, sledujte výkony ostatních a vyhrajte zajímavé ceny

V systému, kam jste se registrovali, si zapisujte své jízdy. Díky tomu můžete sledovat procento pravidelnosti jak své, tak celého týmu, a také kilometry, které jste už nasbírali. V každém městě losujeme z týmů, které splnily více než 66% pravidelnost, výherce zajímavých cen.

 

Chcete zapojit mladší 16 let?

Pro zapojení žáků a žaček, studentů a studentek mladších 16 let doporučujeme získat písemný souhlas rodičů. Jde zejména o dodržení zákona o GDPR. Studenti a studentky by se do Do práce na kole, kde je potřeba zadat základní osobní údaje, měli hlásit s vědomím zákonného zástupce.

Vzor souhlasu s účastní mladší*ho 16 let ke stažení ZDE.

Často kladené dotazy k výzvě Do školy na kole najdete ZDE.