O Zářijové výzvě 2023 - Do práce na kole

Pojďte s námi do Zářijové výzvy! Registrace se otevírá pro jednotlivce i firmy

Zářijová výzva Do práce na kole 2023 se koná v termínu od 11. do 24. 9. 2023, registrace je otevřena až do 14. září.

Účastníci a účastnice se po dobu dvou týdnů dopravují  do práce na kole, na koloběžce, na skejtu, inlajnech, pěšky nebo poklusem. Zářijová výzva probíhá na podporu Evropského týdne mobility a chce hned po létě připomenout, že udržitelná pěší a cyklo doprava je normální součástí dopravy a že jezdit (nejen) do práce se dá po celý rok.

Proč do toho s námi jít?

 • Podpoříte svou fyzičku a psychickou pohodu.
 • Ušetříte náklady za pohonné hmoty.
 • Snížíte emise CO2, ale míru prašnosti a hluku, a přispějete k lepšímu životnímu prostředí ve městě.
 • Bezmotorovou cestou do práce a z práce pomůžete přírodě a planetě.
 • Možná díky výzvě poznáte i své město zase jinak.
 • Data o cestách, které během výzvy zapíšete do systému, pomůžou při plánování nové bezpečné infrastruktury.
 • Zapojíte se do Evropského týdne mobility, který od roku 2002 vyhlašuje Evropská komise na podporu zdravějších a udržitelnějších měst.

 

Zářijová výzva určena jednotlivcům, své kolegy a kolegyně mohou zapojit také instituce a firmy. Řekněte si v práci o startovné do Zářijové výzvy vy a připojte se k zodpovědným firmám, které se hlásí k udržitelné mobilitě. 

Jak na to?

1
Zaregistrujte se

Zapojit se můžete odkudkoliv v Česku. Na rozdíl od Květnové měsíční výzvy je v Zářijové výzvě jedinou kategorií výzvy Pravidelnost jednotlivců.

Zaregistrujte se, zaplaťte příspěvek ve výši 150 Kč nebo benefiční startovné 400 Kč, pokud chcete přispět projektu Do práce na kole a spolku AutoMat. Jako poděkování od nás (po startu Zářijové výzvy) také dostanete slevu 150 Kč na nákup čehokoli z našeho benefičního e-shopu (při nákupu nad 199 Kč, poštovné je třeba uhradit).

Vyplňte si svůj profil a nezapomeňte zaškrtnout svolení se zasíláním Cyklonovin (našeho newsletteru). Díky tomu dostanete všechno aktuální info o Zářijové výzvě a také vás můžeme zařadit do závěrečného slosování o hmotné ceny a startovné do Květnové výzvy Do práce na kole 2024.

2
Jezděte, choďte nebo běhejte

Dva týdny v září jezděte  (nejen) do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu. Podrobnosti se dozvíte v Pravidlech Zářijové výzvy.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci – automaticky se tak zapojujete do závěrečného losování o ceny v kategorii Pravidelnost. Zapisování cest do Zářijové výzvy je možné do 27. 9. do 23:59.

Trasy zaznamenané přes GPX soubory, mobilní aplikace Do práce na kole, STRAVA a Cyclers budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury.

4
Odebírejte newsletter a vyhrajte

Účastníci výzvy, kteří budou v den skončení Zářijové výzvy odběrateli newsletteru Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu nebo na webu dopracenakole.cz ZDE) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, budou zařazeni do slosování o ceny od našich partnerů nebo o startovné do Květnové výzvy Do práce na kole 2024.

Co můžete vyhrát?

 • 5x kupón na 1 000 Kč s platností do 21. 12. 2023 na produkty TERN a Ortlieb od firmy AZUB
 • 2x voucher na 500 Kč na nákup u bikero
 • 1x voucher na 1 000 Kč na nákup u bikero
 • 2x bikero triko (1x červené a 1x černé)
 • 6x plátěná taška (3x barva Heather Grey a 3x Natural) od firmy MerchYou
 • 2x duffle taška (1x v barvě Heather Grey, 1x Natural) od firmy MerchYou
 • 20x 1 + 1 poukaz na startovné Do Květnové výzvy 2024

 

5
PRO FIRMY: Zapojte své zaměstnance

Přidejte se s kolegy k Zářijové výzvě!
Zapojit svou firmu můžete zaplacením startovného ve výši minimálně 150 Kč za osobu nebo benefičního startovného 400 Kč – podle vaší volby.

Pokud chcete jako firma zapojit své zaměstnance, můžete jmenovat firemní*ho koordinátora*ku, který*á bude schvalovat registrace vašich kolegů a následně v systému Do práce na kole vygeneruje fakturu za startovné. Pokud máte otázky, kontaktujte nás na e-mailu firmy@dopracenakole.cz nebo zavolejte na číslo +420 234 697 800.