Zářijová výzva - Do práce na kole

ZÁŘIJOVÁ VÝZVA Do práce na kole, pěšky nebo poklusem 2023 se konala od pondělí 11. září do neděle 24. září.

Zapojit se pro příští rok mohou jednotlivci i firmy, které zaplacením startovného podpoří své zaměstnance a zaměstnankyně.

 

Zářijovou výzvu organizujeme na podporu Evropského týdne mobility a jejím cílem je po létě připomenout, že se dá do práce bez škodlivých emisí, prachu z pneumatik a hluku dopravovat po celý rok. V zahraničí je běžné jezdit na kole a chodit i na podzim a zimě, nejen v létě. Zároveň nás výzva motivuje k aktivitě i po skončení prázdnin.

 

 

Jak na to?

1
Zaregistrujte se

Zapojit se můžete odkudkoliv v Česku. Na rozdíl od Květnové měsíční výzvy Do práce na kole se do Zářijové výzvy registrujete jako jednotlivci (tedy ne v týmu). Do Zářijové výzvy mohou své zaměstnance zapojit i firmy – a to zaplacením startovného za své kolegy a kolegyně.

Zaregistrujte se, zaplaťte startovné, vyplňte si svůj webový profil a nezapomeňte zaškrtnout svolení se zasíláním Cyklonovin (našeho newsletteru), abyste se mohli zapojit do slosování o ceny.

Zároveň od nás jako poděkování za přízeň Do práce na kole od nás získáte poukaz do benefičního e-shopu AutoMat (uplatníte jej u nákupu nad 199 Kč, poštovné je třeba zaplatit). Pokud chcete podpořit téma městské cyklistiky a udržitelné dopravy v Česku, můžete zvolit také benefiční startovné.

 

2
Jezděte a choďte nebo běhejte

Dva týdny v září jezděte do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci – automaticky tak soutěžíte v kategorii Pravidelnost.

Trasy zaznamenané přes mobilní aplikace Do práce na kole, STRAVA a Cyclers budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury.

4
Odebírejte newsletter, získejte slevu do e-shopu a vyhrajte ceny

Ze všech účastníků a účastnic výzvy, kteří budou v den vyhodnocení výzvy odběrateli a odběratelkami Cyklonovin – newsletteru Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, vylosujeme výherce, kteří získají ceny od našich partnerů nebo startovné do Květnové výzvy Do práce na kole 2024.

Navíc od nás jako poděkování za přízeň projektu Do práce na kole získáte slevu 150 Kč na nákup čehokoli z našeho benefičního e-shopu. Sleva platí při objednávce nad 199 Kč a poštovné je třeba zaplatit.