O Zářijové výzvě 2022 - Do práce na kole

Zářijová výzva je za námi, očekávejte Lednovou výzvu

 

Zářijová výzva Do práce na kole proběhla v termínu od 12. do 25. 9. 2022. Účastníci a účastnice se dopravovali  do práce na kole, na koloběžce, na skejtu, inlajnech, pěšky nebo poklusem. Zářijová výzva probíhá na podporu Evropského týdne mobility a chce hned po létě připomenout, že pěší a cyklo doprava je normální součástí dopravy a že jezdit (nejen) do práce se dá po celý rok.

 

Proč do toho s námi jít?

  • Podpoříte svou fyzičku a psychickou pohodu.
  • Ušetříte náklady za pohonné hmoty.
  • Snížíte emise CO2, ale míru prašnosti a hluku, a přispějete k lepšímu životnímu prostředí ve městě.
  • Bezmotorovou cestou do práce a z práce pomůžete přírodě a planetě.
  • Možná díky výzvě poznáte i své město zase jinak.
  • Data o cestách, které během výzvy zapíšete do systému, pomůžou při plánování nové bezpečné infrastruktury.

 

73 % účastníků Květnové výzvy platí registrační poplatek jejich zaměstnavatel.
Řekněte si v práci o startovné do Zářijové výzvy.

Jak na to?

1
Zaregistrujte se

Zapojit se můžete odkudkoliv v Česku. Na rozdíl od Květnové měsíční výzvy se do Zářijové výzvy Do práce na kole registrujete jako jednotlivci (ne v týmu).

Zaregistrujte se, zaplaťte příspěvek ve výši 100 Kč nebo více, pokud chcete přispět projektu Do práce na kole a spolku AutoMat. Váš příspěvek má formu daru a dostanete od nás potvrzení o daru. (Dar si můžete odečíst z daní, splníte-li podmínky dané státem.) Jako poděkování od nás také dostanete slevu 100 Kč na nákup čehokoli z našeho benefičního e-shopu (při nákupu nad 199 Kč, poštovné je třeba uhradit).

Vyplňte si svůj profil a nezapomeňte zaškrtnout svolení se zasíláním Cyklonovin (našeho newsletteru). Díky tomu dostanete všechno aktuální info o Zářijové výzvě a také vás můžeme zařadit do závěrečného slosování o hmotné ceny a startovné pro celý tým do Květnové výzvy Do práce na kole 2023.

2
Jezděte, choďte nebo běhejte

Dva týdny v září jezděte  (nejen) do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu. Podrobnosti se dozvíte v Pravidlech Zářijové výzvy.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci – automaticky se tak zapojujete do závěrečného losování o ceny v kategorii Pravidelnost.

Trasy zaznamenané přes mobilní aplikace Do práce na kole, STRAVA a Cyclers budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury.

4
Odebírejte newsletter a vyhrajte

Účastníci výzvy, kteří budou v den skončení Zářijové výzvy odběrateli newsletteru Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu nebo na webu dopracenakole.cz ZDE) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, budou zařazeni do slosování o hmotné ceny od našich partnerů nebo o startovné pro celý tým do Květnové výzvy Do práce na kole 2023.

5
PRO FIRMY: Zapojte své zaměstnance

Přidejte se s kolegy k Zářijové výzvě!
Zapojit svou firmu můžete zaplacením startovného ve výši minimálně 100 Kč za osobu nebo více – podle vaší volby. Startovné má formu daru projektu Do práce na kole a spolku AutoMat a na celkovou částku vám vystavíme potvrzení o daru nebo fakturu.

Pokud chcete jako firma zapojit své zaměstnance, ozvěte se, prosíme, na náš firemní helpdesk přes e-mail: firmy@dopracenakole.cz nebo zavolejte na číslo +420 234 697 800. Pro registraci vašich zaměstnanců do Zářijové výzvy vám vystavíme vouchery s kódem, který vaši kolegové následně při své registraci zadají do systému.

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Mediální partneři