Cyklozaměstnavatel roku - Do práce na kole

Cyklozaměstnavatel roku

Do výzvy Do práce na kole se za dobu její existence přihlásily tisíce firem. Některé se svým zaměstnancům snaží poskytovat lepší podmínky pro cyklisty či běžce než ostatní (např. stojany, sprchy, šatny a další příjemné zázemí). Rádi bychom je ocenili a ty ostatní motivovali – proto každoročně v rámci Květnové výzvy vyhlašujeme anketu Cyklozaměstnavatel roku 2023.

Titul může získat i vaše firma, pokud se do výzvy přihlásí alespoň jeden tým a pokud vaši zaměstnanci vyplní dotazník, který v květnu najdou v systému Do práce na kole. O titul se mohou ucházet i firmy, které jej obdržely v minulých letech. Firma může titul získat maximálně jednou za tři roky.

 

2022

Rok 2022 ovládlo brněnské výzkumné centrum CEITEC VUT. Kromě titulu Cyklozaměstnavatel roku 2022 získalo centrum odborný workshop na téma udržitelné dopravy a městské cyklistiky od spolku AutoMat pro své zaměstnance, a také roční licenci Cyklozaměstnavatele od Partnerství, o.p.s. Cyklozaměstnavatele jsme celkově vyhlásili ve 14 městech.

 

 

2021

V roce 2021 uspěla Skupina ÚJV Řež. Přečtěte si víc v rozhovoru nebo v reportáži z jednání o tamní infrastruktuře.

2020

V roce 2020 se Cyklozaměstnavatelem roku stala firma OLTIS Group a.s., která následně získala i evropskou certifikaci.

 

Cyklozaměstnavatelé v minulých letech

2019: Střední škola služeb, obchodu a gastronomie, Hradec Králové
2018: Decasport s.r.o., Liberec
2017: E&Y, Praha
2016: Continental Barum
2015: HoneywellAerospace Olomouc s.r.o.

 

Hodnocení podle evropského standardu

Ročník 2020 přinesl věcné sjednocení kategorie Cyklozaměstnavatel roku s evropským standardem Certifikovaný cyklozaměstnavatel. Hodnocení je rozděleno do čtyř tematických oblastí zaměřených na propagaci jízdy na kole, firemní aktivity, kvalitu, dostupnost a bezpečnost stání pro kola a zázemí, které mají zaměstnanci k dispozici. Jedná se o zjednodušený formát odrážející strukturu celoevropské certifikace.

Odborným garantem soutěže Cyklozaměstnavetele roku je Nadace Partnerství, která do Česka přinesla evropský standard Certifikovaný cyklozaměstnavatel. O certifikát se mohou ucházet firmy, které vytváří podmínky pro dopravu do práce na kole a jsou na to patřičně hrdé.

 

Jak se přihlásit?

Přihlásit se může jakýkoliv zaměstnavatelský subjekt prostřednictvím svých zapojených zaměstnance. Přihlášení do soutěžní kategorie proběhne zasláním odpovědí na dotazník. Dotazník najde účastník v druhé polovině května ve svém profilu. Dotazník hodnotí opatření, kterými zaměstnavatel podporuje své zaměstnance v dojížďce do práce na kole.

Má-li soutěžící subjekt více poboček, případně objektů (lokalit), které jsou místem výkonu práce zaměstnanců, je každá taková pobočka nebo objekt v rámci výzvy hodnocena jako samostatný zapojený subjekt.

 

Další informace

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři