Často kladené dotazy (FAQ) - Do práce na kole

Často kladené dotazy (FAQ)

Narazili jste na nějakou komplikaci se soutěží Do práce na kole? Vzhledem k počtu ročníků a účastníků je dost možné, že podobný problém už někdo v minulosti řešil. Sestavili jsme proto pro vás soubor nejčastěji kladených dotazů a odpovědí na ně. Než nám napíšete mail, podívejte se prosím níže, jestli zrovna zde nenajdete odpověď.

 

Základní pravidla soutěže

(pravidelnost a výkonnost, týmy, organizace, pravidla soutěží)

Je možné střídat způsoby dopravy do práce? Tzn. v pondělí na kole, v úterý běh, ve středu autobus a zbytek dojít pěšky?

Ano, je to možné kombinovat dle chuti. Pro každou cestu je v záznamu cesty na výběr ikonka.

Do práce bych rád/a běhal/a, ale nikde jsem nenašel/la políčko, které mám vyplnit.

Jak jste se do práce dopravil/a, u každé cesty označíte příslušnou ikonou ve vašem profilu.

Je možné přihlásit se i ze zahraničí?

Ano. Jen je potřeba, abyste se registroval/a pod nějakou adresou v Čechách (na tu adresu vám bude doručen i startovní balíček s tričkem – do zahraničí ho bohužel neposíláme). Můžete se například připojit k nějakému známému – kolegovi v Čechách, připojit se k jeho týmu – a tričko by tak dorazilo na adresu jeho týmu. Jezdit a zaznamenávat cesty (a tím pádem i soutěžit) pak můžete kdekoliv.

​Pokud někdo pracuje třeba jen dva dny v týdnu (např. na částečný úvazek – Po a Út), bude možno to někam poznamenat, aby se mu nepočítaly „chybějící jízdy“ za St-Pa, kdy nepracuje? A podobně, pokud bych měl/a dovolenou, bude možné to někde uvést, abych „neztratil/a“ dvě cesty pro zmíněný den? A jak se vlastně výsledek vypočítává?

Ve dny, kdy do práce nepojedete, zakliknete políčko „žádná cesta“ v tabulce jízd (ta se zobrazí po začátku soutěže). Tyto dny se pak nepočítají pro výpočet procent pravidelnosti. Stejně tak je tomu s dovolenou – označte, že nejedete do práce vůbec.

Rád bych se dotázal/a, zda platí, že se mohou připočítat ke standardní cyklotrase domov-práce nějaké další denní cesty.

Primárně je soutěž cílena na cestu z/do práce, delší výlety by se tam tedy počítat neměly. Nicméně si nějaké km navíc samozřejmě psát můžete!

Systém mi ukazuje nižší procento pravidelnosti, než reálně mám.

K dosažení 100% pravidelnosti, musí účastník absolvovat alespoň 28 jednosměrných cest vlastními silami. Pokud určitý den účastník nepracuje, do procent se tento den nepočítá za předpokladu, že za měsíc ujede alespoň oněch 28 jednosměrných jízd – pokud má tedy účastník (zvláště ze začátku soutěže) více dovolených, systém mu zvýší počet možných jízd poměrově k minimálnímu počtu odjetých dní. Koncem soutěže se ale vše srovná, takže nejlepším řešením je trpělivost. Více v pravidlech.

Mohu se zúčastnit na elektrokole?

Ano. Elektrokola podporujeme – zvláště v kopcovitých městech mohou být opravdovým pomocníkem. S elektrokolem ale není fér – vůči ostatním na klasických kolech – nárokovat si umístění v kategorii Výkonnost. Protože to neověříme, budeme spoléhat na vaši čest:-).

Registrace 

Kde v registraci si mám zvolit způsob jakým se budu do práce dopravovat?

Způsob dopravy se zaškrtává přímo ve formuláři ve vašem profilu, kam se zadávají cesty. U každého dne je možnost zvolit si příslušný dopravní prostředek.

Mohu se jako osoba nebo i tým zaregistrovat i samostatně nebo pouze pod hlavičkou zaměstnavatele?

Můžete se zaregistrovat i samostatně, stačí si organizaci prostě vymyslet :)

Jsem student/ka a denně do školy dojíždím. Je soutěž pouze pro zaměstnance?

Není, zúčastnit se může každý. Ale pro studenty je letos primárně určen první ročník soutěže Do školy na kole.

Jsem sám a nevím, kdo by se mnou jezdil. Mohu se soutěže účastnit jako jednotlivec?

Ano, ale týmy o jednom účastníkovi nejsou zařazeny do týmových soutěží, takže hlavní soutěž „Pravidelnost“ se vás týkat nebude. Ale vězte, že do týmu můžete pozvat naprosto kohokoliv (rodinu, přátelé…), nemusí ani jezdit na stejnou pobočku, reálně dokonce ani nemusí být ze stejného města (zvolili byste si jedno město společné). Nebo můžete využít naší službu hledat cykloparťáka a najít k někoho cizího, kdo je na tom stejně, a ještě se třeba seznámit.

 

Systém Do práce na kole

(registrační systém, osobní profil a heslo, zapisování jízd, výsledky apod.)

Kam mohu zapisovat své cesty? Kde najdu kalendář jízd?

Tabulka jízd se vám zobrazí se začátkem soutěže ve vašem webovém profilu.

Zapomněl/a jsem své heslo. Jak mám postupovat?

Nechte si vygenerovat nové.

Nefunguje mi odkaz pro zapomenuté heslo, co mám dělat?

Zkuste to ještě párkrát znovu (nebo chvíli počkejte), zkontrolujte, jestli zadáváte správnou formu e-mailu (třeba máte více mailových adres) nebo zkontrolujte složku spamů. Pokud nefunguje ani jedno z toho, napište nám.

Nestihl/a jsem si zapsat cesty z minulého týdne, je možné je nějak dopsat?

Dopisovat cesty je možné 8 dní nazpět, to znamená, že například ve čtvrtek si můžete ještě zapsat cesty z předchozího čtvrtka, ale ze středy již ne.

Potíže s aplikacemi a nahráváním jízd

Pokud jste správně propojili aplikaci se systémem Do práce na kole (dpnk.dopracenakole.cz) a přesto se nemáte ve svém profilu zaznamenané cesty, zkuste postupně tato možná řešení:

– nezapomeňte každou jízdu odeslat (návod na zapisování jízd),

– zkuste problematickou akci vícekrát, s časovým odstupem (ojediněle dojde k výpadku serverů),

– projděte si nastavení v aplikaci a zkontrolujte, že všechny údaje jsou správné (návod, jak na to),

– máte v systému více registrací (s jinými maily), cesty se zapisují pod jiného uživatele → propojte aplikaci se správným účtem, nebo se ozvěte, napravíme to,

– používáte aplikaci SuperLife a zároveň se přihlašujete do systému pomocí účtu na Googlu, nebo Facebooku → přihlaste se a změňte si heslo, nebo si požádejte o obnovu hesla; nové heslo poté zadejte do aplikce.

Pokud ani jedno z nabídnutých řešení nepomohlo, prosíme, napište nám znovu, nebo zavolejte na 212240666. K mailu připojte co nejvíce informací – printscreeny, podrobný popis apod.

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři