Dačice - Do práce na kole
Dačice

Vítejte na stránkách „Do práce na kole“ ve městě Dačice!

Děkujeme za účast v květnové výzvě 2023, bylo nás 115 a náramně jsme si to užili. Děkujeme i všem sponzorům akcí na triko i sponzorům cen do závěrečného vyhlášení.

Výzva Do práce na kole přinesla nadačnímu fondu Josefa Zimovčáka Na kole dětem více jak 10.000 korun!

Firma TEKABEN s.r.o. a Nemocnice Dačice, a.s. se nechaly inspirovat motivační soutěží KORUNA ZA KAŽDÝ NAŠLAPANÝ KILOMETR NA CHARITU vyhlášenou Městem Dačice. Zatímco úředníci městského úřadu našlapali 4.315 km, zaměstnanci firmy TEKABEN s.r.o. 1.350 km, což dohromady dělá 5.665 kilometrů, čili 5.665,- Kč. Vedení nemocnice se částku v kilometrech, kterou zdolali zaměstnanci nemocnice, rozhodlo vynásobit hned třemi a ještě zaokrouhlit. Panu Zimovčákovi tak zástupkyně Nemocnice Dačice nakonec předávala poukázku v hodnotě krásných 4.600,- korun. Nadační fond Na kole dětem tak dne 5. června v Dačicích obdržel finanční dary v celkové výši 10.265,- Kč.

JAK DOPADLA KVĚTNOVÁ VÝZVA 2023:

Dačice reprezentovalo 18 firem a institucí. Nejvíce soutěžících (27) bylo z městského úřadu. Účastníci celkem utvořili 30 týmů a během 3.824 cest dohromady našlapali 22.352 km. Cesty vykonané na kole činí z celkového počtu cest 53,4%.

Závěrečné vyhlášení výsledků se konalo 20. června před sportovní halou. Hlavní soutěžní disciplínou byla pravidelnost týmů. První místo získal tým Nejedeto mouchyvzubech ze společnosti Pokorný Dačice. 2. místo se 100% pravidelností obsadil tým Jitrnice a jelito z dačické nemocnice. 3. místo se 100% pravidelností patřilo týmu Krok - sun – krok ze společnosti Centropen. Z týmů s pravidelností nad 90% byla losována cena útěchy, kterou si odnesl tým Paragrafy útočí z městského úřadu.

Ve výzvě Do práce na kole jde hlavně o co největší četnost cest takříkajíc na vlastní pohon. Přesto byli symbolicky odměněni i ti, kteří se nejvíce zasloužili o našlapané kilometry. Jedním z nejvýkonnějších cyklistů byl student Václav Vítů ze SOU zemědělského a služeb Dačice, který našlapal skoro tisíc kilometrů! Pro svou odměnu si přišlo i všech 9 holek a kluků z obou dačických základních škol účastnících se akce v rámci výzvy Do školy na kole.

Do práce na kole je ale především o zábavě. Přes 260 respondentů lajkovalo na dačickém facebooku tu nej nej fotku se symbolem Dačic – kostkou cukru. Z volné vstupenky na celý festival Dačická kostka se oprávněně radovalo všech 5 členek týmu Šťastné šlapky nejsou z cukru. Každá z děvčat zaslala po fotce, které celkově obdržely drtivou většinu - 220 lajků!

Ve vložené soutěži „O nejúdernější přezdívku“ získala nejvíce hlasů od veřejnosti, po velmi napínavém hlasování, Lucie Štěpánová z týmu Šťastné šlapky nejsou z cukru za svoji přezdívku Vezmeme to zkratkou :-)

Do losovacího osudí o ceny se dostali i ti, kteří organizátorům zaslali fotky z akcí takzvaně „na triko“ čili zadarmo.

Díky sponzorům bylo i letos losovaných cen opravdu hodně, a některou z nich si odnášel skoro každý, kdo se na závěrečné vyhlášení dostavil. Hlavní cenu v podobě poukázky do prodejny zdravé výživy Bellis v hodnotě 2.500,- Kč vyhrála Kristýna Štěrbová z týmu Osm-áčky ze Základní školy B. Němcové Dačice.

Titul Nejlepší cyklozaměstnavatel 2023 si odnesla organizace Město Dačice.

Vítězům blahopřejeme!

Přidejte se do naší FB skupiny Do práce na kole – Dačice, ať vám nic neunikne!

Přeji vám pohodové léto v dobré společnosti a hlavně na čerstvém vzduchu.

S pozdravem NA KOLE I PĚŠKY, AŤ ŽIJOU MÉ ČÉŠKY!

Lenka Williams – Hospřízský SRŠEŇ z Vápovic

koordinátorka DPNK ve městě Dačice

e-mail: dopracenakole@dacice.cz
FB: Do práce na kole – Dačice