Liberec a Jablonec nad Nisou - Do práce na kole

Liberec a Jablonec nad Nisou

Liberec a Jablonec nad Nisou

Šťastným, již třináctým rokem organizuje kampaň „Do práce na kole 2023“ v Liberci a Jablonci spolek Cyklisté Liberecka.

● Ke kampani jsme se připojili, protože již od roku 2000 usilujeme o zlepšení podmínek pro cyklistickou dopravu a cykloturistiku na Liberecku. Vaše účast v soutěži a na cyklojízdách je pro nás důležitým argumentem při jednání s politiky města a kraje, kteří se nám občas snaží tvrdit, že v Liberci nikdo na kole jezdit nebude, protože je to “buď do kopce, nebo prší :) ”

● i Vy můžete pomoci v diskusi s politiky, piště jim, diskutujte jak vylepšit infrastrukturu pro bezmotorovou mobilitu. 

● Na Liberecku a Jablonecku převzali nad akcí záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta a primátor Jaroslav Zámečník.

● Kampaň „Do práce na kole 2023“ se rozběhne či rozjede v květnu, ale přihlašovat se můžete již nyní, od počátku února. V únoru získáte registraci nejlevněji, a to zhruba za cenu jedné návštěvy hospody. Máte iniciativu rádi a chcete se i více zapojit? Můžete spolu s námi zapracovat na propagaci a zvýšit dosah akce. 

● Přidejte se k nám na úterní cyklovyjížďky od radnice (start začátkem sezony). Rádi se s Vámi setkáme. Viz termíny níže ▼▼

● Na závěrečný večírek s vyhodnocením a vyhlášením vítězů můžete přijet s námi na kolech či koloběžkách.

● Z důvodu ukončení činnosti nájemce v Parku Nové Vratislavice je akce vyhlášení DPNK2023 přesunuta do areálu bývalého kina ve Vratislavicích

(Za Kinem 528, 463 11 Liberec 30 - Vratislavice nad Nisou | GPS 50.7412419N, 15.0969547E | https://mapy.cz/s/hunevajata)

————————————————–

Pár řádků intra za náš spolek:
Chtěli bychom, aby se postupně lidé sžili s faktem, že kolo není jen volnočasová sportovní aktivita, ale i dopravní prostředek, kterým se lze každodenně dostávat do zaměstnání, škol a k jiným veřejným službám, tím odlehčovat přetíženým silnicím, spolu se zlepšováním vlastní kondice a imunity. Synergicky s tím je nutná i tvorba pro cyklisty příjemného městského prostředí, infrastruktury, zajištění jejich bezpečnosti a plynulosti jízdy. Proto nasloucháme cyklistům, řidičům, chodcům, jednáme s úřady, účastníme se kulatých stolů a snažíme se být u toho, když probíhá územní plánování, o něčem se rozhoduje nebo diskutuje.
Už dvacátým rokem (Jistě, už jsme dospělí :) ) pořádáme minimálně jednu cyklojízdu Libercem na kole, upozorňujeme na problematická místa ve městě, ať nově vzniklá nebo stále nevyhovující. Po zásluze oceňujeme či chválíme nová povedená opatření či pozitivní změny v infrastruktuře.

Více o činnosti spolku Cyklisté Liberecka, pozvánky na akce, projekty, galerie: http://www.cykliste.cz/
Facebookový profil: https://bit.ly/2IRUiQC
DPNK2023 https://www.facebook.com/groups/DPNKLBCaJBC/
Předseda: jiri.rutkovsky@seznam.cz nebo mobil: 734 765 842

**Výhry jsou průběžně aktualizovány, stejně tak jako akce. Stay tuned!

Local partners