Nový Jičín - Do práce na kole
Nový Jičín

Připojte se k již tradiční Květnové výzvě Do práce na kole a přepravujte se v měsíci květnu „na vlastní pohon“. Neexistuje nic zdravějšího než přirozený pobyt na čerstvém vzduchu. Na kole nebo po svých můžete do práce, ale i na procházku, na nákup nebo na poštu.

Celorepublikovou výzvu vyhlašuje spolek AutoMat a město Nový Jičín se k ní připojuje již desátým rokem. Registrace letos probíhá od 1. 2. do 30. 4., se svým týmem se můžete zaregistrovat a v květnu evidovat ujeté či uběhnuté „zelené kilometry“. Účastníci kampaně získají triko s originální grafikou, možnost výhry skvělých cen a tradiční bonusy v rámci akcí na triko.

V letošním jsou vypsány tyto kategorie:
*Pravidelnost týmů – je hlavní kategorií celé výzvy, ve které jde o to, aby celý váš dvou- až pětičlenný tým v průběhu května jezdil/běhal/chodil do práce co nejčastěji (abyste byli zařazeni do slosování o věcné ceny, musíte absolvovat alespoň 66 % cest do práce a z práce). Místní koordinátor vylosuje minimálně tři vítězné týmy ze svého města, které splňují podmínku nejméně 66,6% pravidelnosti a vyhlásí a ocení je na závěrečném večírku v červnu 2024.
*Zelené kilometry jednotlivců a Zelené kilometry po svých
*Cyklozaměstnavatel roku
*Cykloměsto roku

Důležitá pravidla:
*V rámci výzvy lze zapisovat jakoukoliv cestu do práce či z práce, kterou účastník uskuteční na bezmotorovém dopravním prostředku (kolo, koloběžka, skate…), případně pěšky či během. Povolena jsou i elektrokola. Maximální počet tras, které lze započítat za jeden den, jsou dvě. Minimální délka trasy v jednom směru musí činit alespoň 1,5 km.
*V případě práce z domova (home office) lze místo cesty do/z práce zapsat také zdravotní procházku/vyjížďku či jinou bezmotorovou cestu.
*Jednotlivé způsoby dopravy lze během soutěže libovolně střídat.
*Zaznamenávat aktivity ručně je možné maximálně 8 dní nazpět.

Své cesty si prosím zapisujte do 3. června do 23.59, abychom stihli vylosovat vítěze, nadepsat diplomy a zabalit ceny na závěrečné večírky.

Pro komunikaci s námi využijte Facebookovou skupinu Do práce na kole – Nový Jičín.