Třeboň - Do práce na kole
Třeboň

Zdravé město Třeboň se v letošním roce opět zapojí do celorepublikové výzvy Do práce na kole. 14. ročník květnové výzvy je určen pro každého, kdo dojíždí do práce na kole, koloběžce, na jiném bezmotorovém prostředku nebo chodí pěšky či běhá. Smyslem této aktivity je přimět zaměstnance k tomu, aby zkusili změnit své dopravní návyky a automobil vyměnili za vlastní pohon. Cílem není motivovat lidi k tomu, aby podávali co nejvyšší sportovní výkony, cílem je udržet či připomenout si své dopravní návyky v průběhu celého roku. Z hlediska dlouhodobé udržitelnosti dopravy, ale také kondice jednotlivců, je totiž zásadnější pravidelnost než jednorázová výkonnost.

Výzvy, která se koná vždy po celý měsíc květen, se každoročně zúčastní desetitisíce účastníků z celé České republiky. Jedná se o týmovou výzvu pro každého, kdo sestaví tým o 2–5 členech a pravidelně se dopravuje do zaměstnání na vlastní pohon, tedy bezmotorově.

Registrace je spuštěna již od 1. února 2024, a tak jako každý rok platí, že čím dříve se registrace provede, tím nižší je startovné. V rámci startovného obdrží každý účastník dle svého výběru buď kvalitní tričko z biobavlny nebo nákrčník. Díky tematickému triku či nákrčníku, pak budete moci využít řadu slev a akcí „na triko“ připravených s našimi partnery.

Máte-li nějaké dotazy, či se chcete stát našimi partnery pro tuto akci, obraťte se na e-mail petra.mejdrechova@mesto-trebon.cz.

Pojďte s námi zkusit na jeden měsíc změnit své dopravní návyky! A je jedno, zda chodíte pěšky nebo dojíždíte do práce nebo školy na kole či koloběžce. Do práce na kole je celostátní výzva, do které se může zapojit úplně každý a spojit tak příjemné s užitečným.

Budeme se těšit!
Petra Mejdrechová, koordinátorka DPNK Třeboň

Local partners