January Challenge - Do práce na kole

The one-week challenge took place on the 15th-21st. 1. 2024. The January call to work by bike is aimed at individuals who are flirting with commuting to work “on their own” all year round. We agree with the saying: There is no such thing as bad weather, only the wrong clothes. And if snow or weather conditions do not allow for safe cycling, walking always does.

You can transform your city for the better with your sustainable routes, thanks to the use of anonymized route data. In cooperation with cities, we can identify routes where cyclists and pedestrians actually travel, as well as places where the infrastructure does not meet the purposes of safe and pleasant movement in the city. The participants of the challenge can thus contribute to the development of safe and smooth non-motorized transport within our cities by their movement.

 

Jak na to?

1
Zaregistrujte se

Zaregistrujte se a vyplňte si svůj webový profil. Na rozdíl od Květnové výzvy Do práce na kole je Lednová výzva Do práce na kole určena pouze jednotlivcům a je zdarma (bez účastnického poplatku). Zapojit se můžete odkudkoliv v Česku.

2
Jezděte a choďte

Jeden týden v lednu jezděte do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci.

Trasy zaznamenané přes mobilní aplikace STRAVA, Cyclers a Do práce na kole budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury.

4
Odebírejte newsletter a vyhrajte ceny

Ze všech účastníků výzvy, kteří budou v den vyhodnocení výzvy odběrateli newsletteru Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, vylosujeme výherce, kteří získají startovné pro celý tým do Květnové výzvy Do práce na kole 2024 a další hmotné ceny.