Mladá Boleslav - Do práce na kole

Do práce na kole 2024 v Mladé Boleslavi

Loňský organizátor nám bohužel pro svou velkou vytíženost odřekl další organizaci letošního ročníku výzvy v Mladé Boleslavi.

Nicméně není třeba věšet hlavy, pokud se chcete ve svém městě i letos zapojit a dopravovat se v květnu udržitelně, můžete! Přihlaste se beze změny pod město Mladá Boleslav (přímo ve městě by se bez organizátora nekonaly Akce na triko a závěrečné vyhlášení) nebo se přihlaste pod jiné blízké a zapojené město a dál jezděte na kole, běhejte a choďte jak jste zvyklí.

Neváhejte a zaregistrujte se. Čím dříve se registrujete, tím výhodnější máte startovné a také dřív obdržíte startovní balíček s ročníkovým tričkem, nákrčníkem či ponožkami.

Výzva je pro každého, kdo se chce po městě pohybovat udržitelně a bez emisí.. ať už jste zaměstnanec*zaměstnankyně, OSVČ, důchodce či důchodkyně, zaregistrujte se zde. Pro studenty*ky či žáky*ně je tu Do školy na kole.

 

HLEDÁME NOVÉHO ORGANIZÁTORA!

Pro letošní 14. ročník Květnové výzvy Do práce na kole  (a i ty budoucí) hledáme nadšence či nadšenkyni, místní spolek či neziskovku pro spoluorganizaci.

Víte o někom? Dejte mu/jí prosím vědět. Jste to vy? Ozvěte se nám na mail: katerina.hulinova@auto-mat.cz, či telefon: 725 783 834. Co všechno role organizátora ve městě obnáší, se dočtete na našem webu.

Proč do toho jít s námi?

Květnová výzva motivuje každoročně desítky tisíce lidí k tomu, aby se po dobu jednoho měsíce přepravovali po svém městě převážně udržitelně. Většina z nich pak u nového návyku zůstává i po většinu roku. Ze zdravého pohybu profitují nejen účastnice a účastníci výzvy a jejich psychické i fyzické zdraví, ale i veřejný prostor. Bezmotorová doprava přináší méně hluku, emisí i prachových částic, účast ve výzvě pomáhá budovat (nejen) cyklistickou komunitu, sdružování aktivních obyvatelek a obyvatel města a může být významným nástrojem pro boj s klimatickou krizí. Zapojení měst tak vnímáme jako klíčové.

Moc se těšíme na novou posilu městských organizátorů a organizátorek.

Další aktuality sledujte v naší FB skupině Do práce na kole – Mladá Boleslav.

Local partners