Mladá Boleslav - Do práce na kole
Mladá Boleslav

Je tu další, již čtvrtý ročník, stále oblíbenější květnové výzvy Do práce na kole!

Rok 2023 je rokem plným zdraví, volného pohybu a možností si opět vysoutěžit hezké ceny. Stačí se jen přihlásit do výzvy a během měsíce lásky jezdit na kole, koloběžce, chodit pěšky nebo se jinak pravidelně pohybovat.

O co ve výzvě jde? Účastníci vytvoří malé týmy o 2-5 členech a v průběhu května jezdí do práce na kole (ale i pěšky nebo jinak aktivně). Za startovné ve výši jedné návštěvy hospody dostanete designové tričko, které pak také slouží jako poznávací znak na různé akce či slevy. Přes web či aplikaci si zaznamenáte své cesty. Soutěží se zejména v pravidelnosti, doplňkově i ve výkonnosti. Vítězným týmům předáme na závěrečném vyhlášení ceny.

Že nevíte, jestli třeba nebudete většinu času na home office? Pravidla jsou nastavena tak, aby se do akce mohli zapojit i účastníci, kteří denně do práce necestují. V průběhu celého května tak půjdou zapisovat například i vyjížďky, procházky nebo bezmotorové cesty na nákupy.

Akce na triko a ceny jsou letos už téměř kompletní. Snad nám situace dovolí vychutnat si je v co největší míře.

Chtěli byste vyrazit na kole a nemáte vlastní? Nevadí. V Mladé Boleslavi fungují sdílená kola Nextbike, kde máte prvních 15 minut zdarma po celý rok.

Hlavní cíl Do práce na kole zůstává: motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze.

Detaily k přihlášení, startovnému, soutěžím a zapisování cest najdete v sekci “O výzvě”.
Pokud na kole nejezdíte pravidelně, tak vám s nalezením vhodné cesty může pomoci mapa MBike: https://bit.ly/2Vl2fSW
Sledujte aktuality v naší FB skupině: https://www.facebook.com/groups/DPNKMladaBoleslav 

Organizátor pro Mladoboleslavsko: Kolem na kole, z.s.
Kontakt: B. Vencarová, vencarova@gmail.com

Local partners