Mladá Boleslav - Do práce na kole

V roce 2022 se Mladá Boleslav už potřetí přidá k výzvě Do práce na kole!

Snad už letos konečně dá covid pokoj a my si užijeme první ročník bez omezení. Ale i kdyby tomu náhodou nebylo, tak z let 2020-2021 víme, že Do práce na kole je i v době kovidové perfektní motivace k pohybu a také jeden z mála legálních teambuildingů.

O co ve výzvě jde? Účastníci vytvoří malé týmy o 2-5 členech a v průběhu května jezdí do práce na kole (ale i pěšky nebo jinak aktivně). Za startovné ve výši jedné návštěvy hospody dostanete designové tričko, které pak také slouží jako poznávací znak na různé akce či slevy. Přes web či aplikaci si zaznamenáte své cesty. Soutěží se zejména v pravidelnosti, doplňkově i ve výkonnosti. Vítězným týmům předáme na závěrečném vyhlášení ceny.

Že nevíte, jestli ještě třeba nebudete většinu času na home office? Pravidla jsou nastavena tak, aby se do akce mohli zapojit i účastníci, kteří denně do práce necestují. V průběhu celého května tak půjdou zapisovat například i vyjížďky, procházky nebo bezmotorové cesty na nákupy.

Akce na triko a ceny jsou letos už téměř kompletní. Snad nám situace dovolí vychutnat si je v co největší míře.

Chtěli byste vyrazit na kole a nemáte vlastní? Nevadí. V Mladé Boleslavi fungují sdílená kola nextbike, kde máte prvních 15 minut zdarma po celý rok.

Hlavní cíl Do práce na kole zůstává: motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze.

Detaily k přihlášení, startovnému, soutěžím a zapisování cest najdete v sekci "O výzvě".
Pokud na kole nejezdíte pravidelně, tak vám s nalezením vhodné cesty může pomoci mapa MBike: https://bit.ly/2Vl2fSW
Sledujte aktuality v naší FB skupině: https://www.facebook.com/groups/DPNKMladaBoleslav

Organizátor pro Mladoboleslavsko: Kolem na kole, z.s.
Kontakt: Jan Bořkovec, jan.borkovec@centrum

Výzvu pořádá
Generální partner
Národní partneři
Mediální partneři
Partner
Lokální partneři