Hradec Králové - Do práce na kole
Hradec Králové

Loňské Květnové výzvy se účastnilo více než 25 620 lidí z celého Česka a přímo v Hradci bylo 637 účastníků. Byla to skvělá jízda! A zdá se, že letos je nás o něco víc! Zapojením do výzvy navíc významně přispíváte ke zlepšení dopravní infrastruktury. 

Nezapomeňte využít prima Akce na triko a slevy od našich partnerů! :)

Zahajovací jízdu městem máme za sebou, tak už plánujeme termín závěrečného večírku.
Pro nejčerstvější novinky z kampaně se můžete přidat do facebookové stránky: Do práce na kole – Hradec Králové 

MĚSTO HRADEC KRÁLOVÉ ZÍSKALO TITUL CYKLOMĚSTO DO PRÁCE NA KOLE 2023!

Spolu s oceněním za první místo získalo město také servisní cyklostanici CykloHub, která bude v nejbližších dnech umístěna u cyklostezky podél Labe v blízkosti Novákových garáží a labské paroplavby. Sloužit bude veřejnosti k údržbě a drobným opravám jízdních kol či dalších menších dopravních prostředků.

Celá tisková zpráva: http://mhk.cz/1u8

__________________________________________________________________________

Děkujeme všem, kdo se dopravujete vlastní silou ať už do školy nebo do práce. A je skvělé, že si najdete čas na to, abyste o tom dali vědět. Neboť i dnes se na odpovědných pozicích najdou lidé, kteří tuto skutečnost bagatelizují a stále upřednostňují individuální automobilovou dopravu právě na úkor udržitelné dopravy.

Naše snaha řešit klíčové otázky nemotorové dopravy s vedením města HK neustává, sběr dat pro projekt „Strategický plán rozvoje města Hradec Králové do roku 2040“ stále trvá. Absolvovat např. Bratří Štefanů, Koutníkovu nebo Pouchovskou na kole chce opravdu hodně odvahy. Podpořme nemotorovou infrastrukturu svými hlasy nejen v těchto místech. V řešení problémových míst v HK nás můžete podpořit, na stránkách Cyklisté sobě najdete jejich seznam.

Přece jen menší satisfakce od MMHK nejen za naše snažení je osvěta s krátkodobými dopravními opatřeními při Evropském týdnu mobility a legalizace cyklistů v protisměru v podchodu u okruhu. V roce 2021 zmizely z II. okruhu některé nebezpečné semafory.

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři
Lokální partneři