Brno - Do práce na kole
Brno

Brňané a Brňanky dojeli a doběhli do cíle třináctého ročníku výzvy Do práce na kole

V letošním roce se v Brně do květnové výzvy zapojilo 3611 účastníků, kteří společně najezdili a nachodili 700 000 km! V Brně jsme registrovali 1061 týmů, které dohromady ušetřily na cestách do práce téměř 90 tun CO2 (ve srovnání se stejnou vzdáleností vykonanou automobilem). Průměrná vzdálenost zaznamenané jízdy byla 7 km a květnové počasí namotivovalo začínající i pokročilé sportovce ze všech věkových kategorií. „Pevně doufám, že mnohým cyklistům a chodcům zůstane chuť pro aktivní cesty do práce i po skončení výzvy a květen pro ně nebude jediným měsícem, kdy se rozhodnou dopravovat do práce udržitelně a ohleduplně“ shrnuje koordinátor výzvy Marek Ondrášek z obecně prospěšné společnosti Partnerství.

Cyklozaměstnavatelem roku se stala společnost SAP ČR, s.r.o. a získala tak certifikaci na rok zdarma. Cenu pro tuto kategorii předal tajemník Magistrátu města Brna Ing. Oliver Pospíšil.

Hlavní cenu (městské kolo Herka), které vykouzlilo úsměv na tváři nejmladší účastnice, dodala brněnská společnost Cyklospeciality, s.r.o. Vnitřní výhru si však mohl odnést každý, jelikož výzva přispívá ke změně toho, jak uvažujeme o městské mobilitě a prostoru, který všichni společně sdílíme.

Cílem výzvy není navyšovat celkové počty kilometrů, ale především proměna dopravních návyků ve sdíleném prostoru. Kampaň Do práce na kole se zaměřuje na podporu udržitelné dopravy ve městě a zmírňování neudržitelného nárůstu počtu aut ve městech. Výzva také vytváří podmínky pro zdravou soutěživost na pracovištích, akcentuje význam udržitelné mobility pro rozvoj dopravních městských sítí.

Záštitu nad letošním ročníkem Do práce na kole pro Brno a okolí 2023 udělil hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich www.jmk.cz  a záštitu udělila i primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková www.brno.cz. 

Generálním partnerem výzvy Do práce na kole Brno 2023 bylo Město Brno www.brno.cz.

Hlavním produktovým partnerem byly Cyklospeciality www.cyklospeciality.cz.

Koordinátorem pro Brno a okolí je Partnerství, o.p.s. www.partnerstvi-ops.cz.

Kontaktní osoba pro Brno: Bc. Marek Ondrášek, tel. 728 183 936, marek.ondrasek@partnerstvi-ops.cz

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři