Nové Město nad Metují - Do práce na kole

Do práce na kole 2024 v Novém Městě nad Metují

Bohužel se rada města Nové Město nad Metují na svém 31. jednání dne 29.01.2024 rozhodla letošní výzvu Do práce na kole 2024 organizačně nepodpořit.

Nicméně není třeba věšet hlavy, pokud se chcete ve svém městě i letos zapojit a dopravovat se v květnu udržitelně, můžete! Přihlaste se beze změny pod město Nové Město nad Metují (ve městě by se bez organizátora nekonaly Akce na triko a závěrečné vyhlášení) nebo se přihlaste pod jiné blízké a zapojené město (Hradec Králové, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov) a dál jezděte na kole, běhejte a choďte jak jste zvyklí.

Neváhejte a zaregistrujte se. Čím dříve se registrujete, tím výhodnější máte startovné a také dřív obdržíte startovní balíček s ročníkovým tričkem, nákrčníkem či ponožkami.

Výzva je pro každého, kdo se chce po městě pohybovat udržitelně a bez emisí.. ať už jste zaměstnanec*zaměstnankyně, OSVČ, důchodce či důchodkyně, zaregistrujte se zde. Pro studenty*ky či žáky*ně je tu Do školy na kole.

 

HLEDÁME NOVÉHO ORGANIZÁTORA!

Pro letošní 14. ročník Květnové výzvy Do práce na kole  (a i ty budoucí) hledáme nadšence či nadšenkyni, místní spolek či neziskovku pro spoluorganizaci.

Víte o někom? Dejte mu/jí prosím vědět. Jste to vy? Ozvěte se nám na mail: katerina.hulinova@auto-mat.cz, či telefon: 725 783 834. Co všechno role organizátora ve městě obnáší, se dočtete na našem webu.

Proč do toho jít s námi?

Květnová výzva motivuje každoročně desítky tisíce lidí k tomu, aby se po dobu jednoho měsíce přepravovali po svém městě převážně udržitelně. Většina z nich pak u nového návyku zůstává i po většinu roku. Ze zdravého pohybu profitují nejen účastnice a účastníci výzvy a jejich psychické i fyzické zdraví, ale i veřejný prostor. Bezmotorová doprava přináší méně hluku, emisí i prachových částic, účast ve výzvě pomáhá budovat (nejen) cyklistickou komunitu, sdružování aktivních obyvatelek a obyvatel města a může být významným nástrojem pro boj s klimatickou krizí. Zapojení měst tak vnímáme jako klíčové.

Moc se těšíme na novou posilu městských organizátorů a organizátorek.

Do práce na kole – Nové Město nad Metují

 

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři