Hranice - Do práce na kole
Hranice

Těšíme se na Vás i v letošním roce!

Město Hranice již tradičně podporuje cyklistiku jako zdravý a šetrný způsob dopravy, a tato akce zapadá do aktuálně řešené otázky mobility, která je součástí tvorby strategického dokumentu „Chytré Hranice bez hranic“ v rámci projektu Koncepční rozvoj města Hranice – Smart City. Hranice a celý region je protkaný hustou sítí cyklistických tras, prochází tudy první cyklodálnice v ČR – 160 km dlouhá Cyklostezka Bečva. Rok 2023 je pro kampaň Do práce na kole již 13. rokem a pro Hranice devátým, kdy se do akce město zapojí.

Je vítán každý, komu není životní prostředí ve městě lhostejné a kdo se chce aktivně zapojit do realizace myšlenky „Města, kde se dobře žije“. Cílem kampaně je „soutěžní“ formou přivést obyvatele Hranic i dojíždějící zaměstnance k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne. Poznejte své město jinak a podpoře týmového ducha.

Dopravujte se do práce na kole, na koloběžce, na skejtu, inlajnech, pěšky nebo poklusem! Udržitelně, zdravě, aktivně a radostně – to je to, o co tu jde!

Hranice 2022 v číslech:
Celková vzdálenost ujetá a nachozená (km) – 71 670.8
Počet cest – 8 333
Ušetřené emise CO2 (g) – 9 245 534.7

Kontaktní osoba:
Olga Vilímková, telefon 603 827 062, e-mail: ovilimkova@seznam.cz

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Mediální partneři
Lokální partneři