Květnová výzva - Do práce na kole

Přijměte Květnovou výzvu Do práce na kole

Zapojte se do Květnové výzvy Do práce na kole a po celý květen (od 1. do 31. 5.) se dopravujte  do práce na kole, na koloběžce, na skejtu, inlajnech, pěšky nebo poklusem. 

Sestavte tým s kolegy nebo přáteli a zkuste se po městě pohybovat aktivně, udržitelně, bezmotorově, zkrátka na vlastní pohon. Ze zpětných vazeb víme, že velká část účastníků a účastnic výzvy u bezmotorové dopravy zůstane i po skončení výzvy.

Proč do toho jít?

  • Podpoříte svou fyzičku a psychickou pohodu.
  • Výzva je o týmu. Poznáte své kolegy zase jinak a lépe, užijete si spolu spoustu zábavy. Třeba když spolu zajedete na některou z Akcí na triko
  • Ušetříte náklady za pohonné hmoty.
  • Snížíte emise CO2, přispějete k lepšímu životnímu prostředí ve městě.
  • Bezmotorovou cestou do práce a z práce pomůžete přírodě a planetě.
  • Možná díky výzvě poznáte i své město zase jinak.
  • Data o cestách, které během výzvy zapíšete do systému, pomůžou při plánování nové bezpečné infrastruktury.

73 % účastníků hradí startovné do výzvy jejich zaměstnavatel.
Řekněte si v práci o startovné do výzvy a sestavte tým.

 

Během celé registrace je možné zvolit benefiční startovné na podporu aktivit pořádajícího spolku AutoMat, který se už přes 15 let snaží o přátelštější a udržitelnější města.

Startovní balíčky včetně trik se z důvodů šetření emisí a konsolidace rozesílky odesílají vždy po skončení vlny. Zajišťujeme tak ekologickou formu dopravu ve větších balících a kompletně pro celé týmy či firmy.

 

Jak na to?

1
Poptejte se ve firmě

V týmu se to lépe šlape, ale jde to i „na vlastní triko”. Jestli jste spíš sólista, zaregistrujte se rovnou. Pokud si ale chcete výzvu užít s kolegy, zeptejte se nejdřív vedení, jestli se k akci připojí a proplatí vám (stejně jako 70 % účastníků*ic) startovné. A pak už můžete začít domlouvat týmy snů. K přesvědčení vedení můžete využít náš marketingový balíček.

1
Zaregistrujte se

Od února se můžete zaregistrovat se, vyplnit si svůj webový profil a přidat se ke svému týmu. Uhraďte registrační poplatek a pak už můžete, po schválení firemním koordinátorem a na konci dané vlny registrací, očekávat svůj startovní balíček včetně účastnického trička s motivem ročníku. Soutěžit můžete odkudkoliv v Česku.

2
Jezděte a choďte

Celý květen jezděte do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat také s hromadnou dopravou. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu, nahráváním GPX souborů nebo přes mobilní aplikaci – automaticky tak soutěžíte v kategorii Pravidelnost týmu.

Trasy zaznamenané přes mobilní aplikace Do práce na kole, STRAVA a Cyclers budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury.

Jak udržitelně se dopravujete? Porovnejte data své firmy nebo města ve srovnávači dat z Květnové výzvy.

4
Odebírejte newsletter a vyhrajte ceny

Účastnické týmy, které budou v den vyhodnocení výzvy odběrateli newsletteru Cyklonoviny Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny od našich partnerů, vítěze pak vyhlašujeme ve více kategoriích.

5
Užijte si doprovodné akce na triko

Součástí výzvy jsou také „Akce na triko“. V každém městě organizátoři výzvy spolu s partnery připravují speciální nabídky nebo akce, které můžete využít, když se prokážete tričkem (z ročníků 2020, 2021, 2022 nebo 2023), nákrčníkem, profilem v systému nebo v aplikaci Do práce na kole.

Užít si můžete například Snídaně pro cyklisty, kafe, zmrzlinu nebo loupáček na triko, nebo třeba slevu na zboží partnera výzvy. Ve všech městech se koná vyhlašování výsledků nebo závěrečný večírek, kde se sejdou účastníci a účastníci Květnové výzvy. Informace o akcích na triko najdete v hlavním menu tohoto webu v sekci Města.

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Mediální partneři