Květnová výzva - Do práce na kole

Přijměte Květnovou výzvu a přispějte k rekordnímu počtu účastníků a účastnic

Květnová výzva Do práce na kole probíhá po celý květen (od 1. do 31. 5.), kdy se účastníci a účastnice dopravují  do práce, na nákup, na návštěvu, s dětmi do školy na kole, na koloběžce, na skejtu, inlajnech, pěšky nebo poklusem. V roce 2023 se výzvy zúčastnilo 25 621 účastníků a účastnic z více než 2 500 firem, a to v 52 městech!

Účastníci a účastnice sestavují týmy o 2 až 5 lidech s kolegy nebo přáteli, nebo se přihlašují jako jednotlivci a během května se po městě nebo mezi městy pohybují udržitelně, bez emisí. Ze zpětných vazeb víme, že velká část účastníků a účastnic výzvy u udržitelné dopravy zůstane i po skončení výzvy.

 

Proč do toho jít?

  • Podpoříte svou fyzičku a psychickou pohodu.
  • Výzva je o týmu. Poznáte své kolegy zase jinak a lépe, užijete si spolu spoustu zábavy. Třeba když spolu zajedete na některou z Akcí na triko
  • Ušetříte náklady za pohonné hmoty.
  • Snížíte emise CO2, hluk a prach z pneumatik, přispějete k lepšímu životnímu prostředí ve městě.
  • Udržitelnou cestou do práce a z práce pomůžete přírodě a planetě.
  • Možná díky výzvě poznáte i své město zase jinak.
  • Data o cestách, které během výzvy zapíšete do systému, pomůžou při plánování nové bezpečné infrastruktury.

75 % účastníků hradí startovné do výzvy jejich zaměstnavatel.
Řekněte si v práci o startovné do výzvy a sestavte tým.

 

Během celé registrace je možné zvolit benefiční startovné na podporu aktivit pořádajícího spolku AutoMat, který se už přes 15 let snaží o přátelštější a udržitelnější města.

Startovní balíčky včetně trik se z důvodů šetření emisí a konsolidace rozesílky odesílají vždy po skončení vlny. Zajišťujeme tak ekologickou formu dopravu ve větších balících a kompletně pro celé týmy či firmy.

 

Jak na to?

1
Poptejte se ve firmě

V týmu se to lépe šlape, ale jde to i „na vlastní triko”. Jestli jste spíš sólista či sólistka, zaregistrujte se rovnou. Pokud si ale chcete výzvu užít s kolegy, zeptejte se nejdřív vedení, jestli se k akci připojí a proplatí vám startovné (stejně jako 75 % účastníkům a účastnicím). A pak už můžete začít domlouvat týmy snů. K přesvědčení vedení či kolegů můžete využít náš marketingový balíček.

Výzvy se může zúčastnit každý, ať už zaměstnanec, OSVČ, důchodce či důchodkyně, studenti či žáci – pro ty je tu Do školy na kole.

1
Zaregistrujte se

Od února se můžete zaregistrovat se, vyplnit si svůj webový profil a přidat se ke svému týmu. Uhraďte registrační poplatek a pak už můžete, po schválení firemním koordinátorem či koordinátorkou a na konci dané vlny registrací, očekávat svůj startovní balíček včetně účastnického trička s motivem ročníku. Zapojit se můžete odkudkoliv v Česku.

2
Jezděte a choďte

Celý květen jezděte do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, vozíku, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat také s hromadnou dopravou. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu, nahráváním GPX souborů nebo přes mobilní aplikaci – automaticky tak soutěžíte v kategorii Pravidelnost týmu.

Trasy zaznamenané přes mobilní aplikace Do práce na kole, STRAVA a Cyclers budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury.

Jak udržitelně se dopravujete? Porovnejte data své firmy nebo města ve srovnávači dat z Květnové výzvy.

4
Odebírejte newsletter a vyhrajte ceny

Účastnické týmy, které budou v den vyhodnocení výzvy odběrateli newsletteru Cyklonoviny Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, budou zařazeni do slosování o ceny od našich partnerů, vítěze a vítězky pak vyhlašujeme ve více kategoriích.

5
Užijte si doprovodné akce na triko

Součástí výzvy jsou také Akce na triko. V každém městě organizátoři a organizátorky výzvy spolu s partnery připravují speciální nabídky nebo akce, které můžete využít, když se prokážete tričkem (z ročníků 2022, 2023 nebo 2024), nákrčníkem, profilem v systému nebo v aplikaci Do práce na kole.

Užít si můžete například Snídaně pro cyklisty, kafe, zmrzlinu nebo loupáček na triko, nebo třeba slevu na zboží partnera výzvy. Ve všech městech se koná vyhlašování výsledků nebo závěrečný večírek, kde se sejdou účastníci a účastníci Květnové výzvy. Informace o akcích na triko najdete v hlavním menu tohoto webu v sekci Města.