Hradec Králové - Do práce na kole
Hradec Králové

Květnová výzva za námi, Zářijová výzva před námi!

Květnové výzvy se letos účastnilo více než 25 620 lidí z celého Česka a přímo v Hradci bylo 637 účastníků. Všem zapojeným moc děkujeme, byla to skvělá jízda!

ZÁŘIJOVÁ VÝZVA Do práce na kole, pěšky nebo poklusem 2023 se koná od pondělí 11. září do neděle 24. září.

Registrace se spustí 7. srpna pro jednotlivce i pro firmy, které mohou zapojit své kolegy a kolegyně.

Pro nejčerstvější novinky z kampaně se můžete přidat do facebookové stránky: Do práce na kole – Hradec Králové

Děkujeme všem, kdo se dopravujete vlastní silou ať už do školy nebo do práce. A je skvělé, že si najdete čas na to, abyste o tom dali vědět. Neboť i dnes se na odpovědných pozicích najdou lidé, kteří tuto skutečnost bagatelizují a stále upřednostňují individuální automobilovou dopravu právě na úkor udržitelné dopravy.

Naše snaha řešit klíčové otázky nemotorové dopravy s vedením města HK neustává, sběr dat pro projekt „Strategický plán rozvoje města Hradec Králové do roku 2040“ stále trvá. Absolvovat např. Bratří Štefanů, Koutníkovu nebo Pouchovskou na kole chce opravdu hodně odvahy. Podpořme nemotorovou infrastrukturu svými hlasy nejen v těchto místech. V řešení problémových míst v HK nás můžete podpořit, na stránkách Cyklisté sobě najdete jejich seznam.

Přece jen menší satisfakce od MMHK nejen za naše snažení je osvěta s krátkodobými dopravními opatřeními při Evropském týdnu mobility a legalizace cyklistů v protisměru v podchodu u okruhu. V roce 2021 zmizely z II. okruhu některé nebezpečné semafory.

Local partners