Město Pelhřimov se i v roce 2026 stává součástí celorepublikové iniciativy, která motivuje k udržitelné dopravě. Cílem projektu je ukázat, jak pozitivní dopad má změna dopravních návyků na naše okolí i zdraví.
Proč se zúčastnit?
Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu prospívá nejen fyzické kondici, ale i psychické pohodě. Společná účast v týmech navíc posiluje kolegiální vztahy a přispívá k tomu, aby byl Pelhřimov čistším a příjemnějším místem k životu.
O co hrajeme?
Čekají na Vás skvělé ceny, ale hlavně super pocit z pohybu a trochu té pomoci planetě, a to za to stojí!
Můžete soutěžit v kategoriích zaměřených na pravidelnost i ujeté kilometry. Během měsíce určitě zajděte na zmrzlinu do Mléčných lahůdek, na pivko na Pahorku a další „Akce na triko“ Díky Kraji Vysočina je hlavní cenou letošního ročníku krásné kolo! V červnu pak proběhne tradiční vyhodnocení, kde na vás čekají i další věcné ceny a dárky od našich partnerů.
Máte dotazy k pelhřimovské výzvě?
Kontaktujte koordinátorku: Ing. Veronika Němečková
Více informací najdete na FB skupině Do práce na kole Pelhřimov nebo Cyklokoordinátor města Pelhřimova.
Těšíme se na společné kilometry!
Město Pelhřimov
Cyklokoordinátor města Pelhřimova
