Rožnov pod Radhoštěm - Do práce na kole
Rožnov pod Radhoštěm

DO PRÁCE NA KOLE 2023 - Rožnov pod Radhoštěm

Blíží se nám květen a s ním spojená květnová výzva Do práce na kole (či pěšky).

Do této výzvy jsme se jako město připojili již po šesté a věříme, že letošní ročník bude lepší než ten předchozí.

Pojďme se jako tým spojit a vyměnit alespoň na měsíc auto za kolo nebo chůzi, a prospět tak životnímu prostředí i vlastnímu tělu.

Do práce na kole je týmová výzva pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole, koloběžce či chodí pěšky.
Registrace probíhá do 30. dubna 2023 – https://www.dopracenakole.cz/

V letošním roce jsou vypsány tyto kategorie:
– Pravidelnost týmů – je hlavní kategorií celé výzvy, ve které jde o to, aby celý váš dvou – až pětičlenný tým v průběhu května jezdil/běhal/chodil do práce co nejčastěji (abyste byli zařazeni do slosování o věcné ceny, musíte absolvovat alespoň 66 % cest do práce a z práce). Více viz Podrobná pravidla.
– Zelené kilometry jednotlivců a Zelené kilometry po svých – kategorie pro okresní přeborníky, co si rádi dávají do těla a denně našlapají (uběhnou, ujdou) opravdu hódně kilometrů. Více viz Podrobná pravidla.

Jak zapisovat jízdy?
– V rámci výzvy lze zapisovat jakoukoliv cestu do práce či z práce, kterou účastník uskuteční na bezmotorovém dopravním prostředku (kolo, koloběžka, skate…), případně pěšky či během. Povolena jsou i elektrokola. Maximální počet tras, které lze započítat za jeden den, jsou dvě. Minimální délka trasy v jednom směru musí činit alespoň 1,5 km.
– V případě práce z domova (home office) lze místo cesty do/z práce zapsat také zdravotní procházku/vyjížďku či jinou bezmotorovou cestu.
– Jednotlivé způsoby dopravy lze během soutěže libovolně střídat.
– Každý člen týmu musí prostřednictvím svého webového profilu či některé mobilní aplikace zaznamenávat vzdálenost a způsob jakým trasu urazí, a to pomocí některého z uvedených způsobů:
o mobilní aplikace Do práce na kole, Cyclers, Strava, Na kole Prahou (z mobilní aplikace se jízdy do webového profilu nahrávají automaticky),
o ruční nahrání GPX souborů z jiných aplikací,
o vyplnění typické trasy v registračním systému,
o vyplnění počtu absolvovaných km do tabulky v kalendáři v registračním systému,

Více informací ohledně „akcí na tričko“, závěrečného večírku a cen budou průběžně zveřejňovány na FACEBOOKU https://www.facebook.com/groups/DPNKRoznovPodRadhostem

Těšíme se na Vaši pravidelnost a ujeté kilometry!

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři
Lokální partneři