Cheb - Do práce na kole
Cheb

Letos se opět město Cheb, pustí do vlastní organizace výzvy Do práce na kole. Chceme být vidět jako někdo, kdo se k cyklistům staví proaktivně a buduje žádanou infrastrukturu. 

Záměrem akce je propagace zdravého způsobu dopravy do práce, a to na kole nebo i pěšky a podpora bezmotorové dopravy. Možná i právě tímto způsobem můžete změnit své dopravní zvyklosti, zlepšit si svoji fyzičku a třeba upevnit své vztahy s kolegy na pracovišti.

Každý rok v květnu vyrazí několik tisíc manažerů, vědců, lékařů, bankéřů, řemeslníků i studentů po celé republice do práce na kole nebo pěšky.

Přidejte se k nim i vy. Více informací najdete na www.dopracenakole.cz, kde se můžete do soutěže přihlašovat.

Registrace do výzvy pro její účastníky začínají 1. března. Startovné si mohou účastníci hradit sami, případně je může jako zaměstnanecký benefit uhradit i zaměstnavatel. K tomu potom slouží role firemního koordinátora, který schvaluje za firmu jednotlivé účastníky a který obdrží hromadnou fakturu.

Pravidla výzvy Do práce na kole 2023
Květnová výzva Do práce na kole (či pěšky) je určena pro týmy zaměstnanců.
V letošním jsou vypsány tyto kategorie
1) Pravidelnost týmů – je hlavní kategorií celé výzvy, ve které jde o to, aby celý váš dvou- až pětičlenný tým v průběhu května jezdil/běhal/chodil do práce co nejčastěji.
2) Zelené kilometry jednotlivců – kategorie pro okresní přeborníky, co si rádi dávají do těla a denně našlapají (uběhnou, ujdou) opravdu hódně kilometrů.
3) Cyklozaměstnavatel roku – klání pro firmy, které ukázkově podporují své zaměstnance v šetrné dopravě do práce (na kole, během či pěšky). Tuto soutěž vyhlašuje každé město zvlášť, ale zároveň pořadatel odměňuje i jednoho nejlepšího z celé republiky.
4) Cykloměsto – hodnotí se zapojená města na základě podrobného dotazníku zohledňujícího ukazatele podmínek pohybu a pocitů cyklistů, běžců a pěších v zapojených městech. Cykloměsta roku 2023 budou vyhlášena v průběhu června.

Městský organizátor: Monika Šimečková
Případné dotazy směřujte na e-mail: simeckova@cheb.cz

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři
Lokální partneři