Do školy na kole - Do práce na kole

Do školy na kole

Výzva Do školy na kole běží od 1. do 31. května v rámci Květnové výzvy. Cílem je motivovat co nejvíce studentů a studentek, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli udržitelnou formu dopravy včetně běhu a chůze. Akci pořádá spolek AutoMat. 

(Pozn.: Studenti a studentky se mohou zapojit i do Zářijové a Lednové výzvy Do práce na kole, pěšky či poklusem, ale bez zvýhodnění.)

Komu je výzva Do školy na kole určena?

Do školy na kole je celorepublikovou výzvou pro student(k)y od 16 let. Mladší studenti a studentky se mohou zapojit se souhlasem rodičů. Je to týmová výzva pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu se spolužáky a spolužačkami dojíždí během května do školy na kole, koloběžce, chodí pěšky nebo běhají.

 

 

Jak se zapojit do Květnové výzvy?

1. Získejte slevu pro student(k)y

Přihlášení studentů či studentek realizují učitelé či učitelky přes formulář. Stačí vyplnit údaje, odeslat a my se vám ozveme zpět. Potvrdíme si informace a vystavíme vám poukaz na slevu 60 % na startovném. Kód z poukazu pak student(k)y zadávají při své registraci do Květnové výzvy Do práce na kole, pěšky či poklusem.

 

2. Registrujte se do výzvy

Každý účastník či účastnici si vyváří profil v našem systému. Uplatníte slevový kód a přidáte se k desetitisícům aktivních lidí z celé republiky, kteří se po celý měsíc květen přepravují po svém městě či mezi městy udržitelně.

 

3. Oblékněte účastnické triko a užijte si Akce na triko

V rámci registrace do Květnové výzvy si můžete vybrat, zda a jaké chcete účastnické triko. Kromě trik z let 2024 a 2023 si můžete vybrat nákrčník nebo ponožky. S trikem, nákrčníkem, ponožkami nebo při prokázání aplikace můžete využít Akce na triko, zajímavé nabídky a slevy, které v účastnických městech nabízí naši lokální partneři. Přitom si vychutnejte dobrý pocit z toho, že se podílíte na podpoře rozvoje cykloinfrastruktury ve svém městě.

 

4. Jezděte, choďte nebo běhejte

Celý měsíc jezděte do školy a ze školy, do kavárny nebo na návštěvu na kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat.

Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit na longboardu.

 

5. Zapisujte si své cesty, sledujte výkony ostatních a vyhrajte zajímavé ceny

V systému, kam jste se registrovali, si zapisujte své jízdy. Díky tomu můžete sledovat procento pravidelnosti jak své, tak celého týmu, a také kilometry, které jste už nasbírali. V každém městě losujeme z týmů, které splnily více než 66% pravidelnost, výherce zajímavých cen.

 

Chcete zapojit mladší 16 let?

Pro zapojení žáků a žaček, studentů a studentek mladších 16 let doporučujeme získat písemný souhlas rodičů. Jde zejména o dodržení zákona o GDPR. Studenti a studentky by se do Do práce na kole, kde je potřeba zadat základní osobní údaje, měli hlásit s vědomím zákonného zástupce.

Vzor souhlasu s účastní mladší*ho 16 let ke stažení.

 

Často kladené dotazy k výzvě Do školy na kole najdete.

 

 

Zapojte se do partnerské Kampaně obyčejného hrdinství, kterou každoročně v dubnu a květnu pořádá program Ekoškola vzdělávacího centra TEREZA. Přijmout můžete výzvy nejen v oblasti udržitelné dopravy, ale např. digitální detox nebo vypuštění masa z jídelníčku.

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři