Lednová výzva - Do práce na kole

Výzva v délce jednoho týdne se koná 23. – 29. ledna 2023. Lednová výzva Do práce na kole je zaměřena na jednotlivce, kteří již zvládli jezdit či chodit v květnu i září a koketují s celoročním dopravováním se do práce „na vlastní pohon”. Souzníme se rčením: Neexistuje špatné počasí, jen špatně zvolené oblečení. A pokud sněhové či povětrnostní podmínky bezpečnou jízdu na kole neumožňují, vždy to jistí chůze.

Přijměte výzvu spolu se stovkami dalších aktivních lidí! Registrace je otevřená do 25. 1. 2023 do 23:59.

Registrace do Lednové výzvy

Svými bezmotorovými cestami můžete proměnit své město k lepšímu i díky využití anonymizovaných dat o trasách. Ve spolupráci s městy můžeme identifikovat trasy, kudy se cyklisté*ky i pěší reálně pohybují, stejně jako místa, kde infrastruktura nevyhovuje účelům bezpečného a příjemného pohybu ve městě. Účastníci*e výzvy tak svým pohybem mohou přispívat k rozvoji bezpečné a plynulé bezmotorové dopravy v rámci našich měst.

 

Jak na to?

1
Zaregistrujte se

Zaregistrujte se a vyplňte si svůj webový profil. Na rozdíl od Květnové výzvy Do práce na kole je Lednová výzva Do práce na kole určena pouze jednotlivcům a je zdarma (bez účastnického poplatku). Zapojit se můžete odkudkoliv v Česku.

2
Jezděte a choďte

Jeden týden v lednu jezděte do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu. Podrobnosti se dozvíte v Pravidlech Lednové výzvy.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci.

Trasy zaznamenané přes mobilní aplikace Do práce na kole, STRAVA a Cyclers budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury.

4
Odebírejte newsletter a vyhrajte ceny

Ze všech účastníků výzvy, kteří budou v den vyhodnocení výzvy odběrateli newsletteru Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, vylosujeme 10 výherců, kteří získají startovné pro celý tým do Květnové výzvy Do práce na kole 2023.

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Mediální partneři