Lednová výzva - Do práce na kole

Výzva v délce jednoho týdne se konala 15.-21. 1. 2024. Lednová výzva Do práce na kole je zaměřena na jednotlivce, kteří koketují s celoročním dopravováním se do práce „na vlastní pohon”. Souzníme se rčením: Neexistuje špatné počasí, jen špatně zvolené oblečení. A pokud sněhové či povětrnostní podmínky bezpečnou jízdu na kole neumožňují, vždy to jistí chůze.

 

Svými udržitelnými cestami můžete proměnit své město k lepšímu i díky využití anonymizovaných dat o trasách. Ve spolupráci s městy můžeme identifikovat trasy, kudy se cyklisté*ky i pěší reálně pohybují, stejně jako místa, kde infrastruktura nevyhovuje účelům bezpečného a příjemného pohybu ve městě. Účastníci*e výzvy tak svým pohybem mohou přispívat k rozvoji bezpečné a plynulé bezmotorové dopravy v rámci našich měst.

 

Jak na to?

1
Zaregistrujte se

Zaregistrujte se a vyplňte si svůj webový profil. Na rozdíl od Květnové výzvy Do práce na kole je Lednová výzva Do práce na kole určena pouze jednotlivcům a je zdarma (bez účastnického poplatku). Zapojit se můžete odkudkoliv v Česku.

2
Jezděte a choďte

Jeden týden v lednu jezděte do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci.

Trasy zaznamenané přes mobilní aplikace STRAVA, Cyclers a Do práce na kole budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury.

4
Odebírejte newsletter a vyhrajte ceny

Ze všech účastníků výzvy, kteří budou v den vyhodnocení výzvy odběrateli newsletteru Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, vylosujeme výherce, kteří získají startovné pro celý tým do Květnové výzvy Do práce na kole 2024 a další hmotné ceny.

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři