Externí aplikace - jak je propojit s Do práce na kole? - Do práce na kole

Externí aplikace – jak je propojit s Do práce na kole?

 1. Propojení aplikací Cyclers / Na kole Prahou se systémem DPNK
 2. Propojení aplikace Strava se systémem DPNK
 3. Proč využít aplikaci?
 4. Videonávod Jak si zapsat cesty


Stáhněte si jednu z podporovaných aplikací:

Cyclers

Na kole Prahou

Strava

 

Jak propojit aplikace Cyclers / Na kole Prahou s výzvou Do práce na kole 2024

Pro Android následujte prosím tento návod (obě aplikace se liší jen grafikou, postup propojení je shodný):

Propojení Cyclers a Do práce na kole

 

V obou aplikacích pak na obrazovce s ujetou jízdou budete mít možnost odeslat jízdu do soutěže.

Upozornění pro běžce*kyně a chodce*kyně: Využijete-li k nahrání trasy cyklistické aplikace Cyclers nebo Na kole Prahou, změňte si před odesláním trasy ve svém webovém profilu způsob jízdy z „Kolo“ na „Chůze/Běh“.


 

Jak propojit aplikaci Strava s výzvou Do práce na kole 2024

Důležité upozornění: Aplikace Strava má limit na počet automatizovaných žádostí skrze aplikační rozhraní (tzv. API), který bohužel letos ovlivňuje funkcionalitu propojení Do práce na kole s vašimi cestami. Omluvte prosím případné výpadky a nefunkčnosti tohoto propojení. Vývojáře Stravy jsme žádali o navýšení těchto limitů, zatím bohužel bez pozitivní odezvy.

Postup na zaznamenání trasy:
 1. Na začátku cesty otevřete aplikaci Strava a stiskněte tlačítko Record.
 2. Pod piktogramem jízdního kola zvolte, zda jedete na kole, nebo běžíte, či jdete.
 3. Stiskněte tlačítko Start pro nahrání trasy a Stop/Finish pro ukončení nahrávání a uložte aktivitu.
 4. Trasy zaznamenané v aplikaci Strava nahrajete do DPNK následovně: u každé trasy, kterou ve Stravě chcete zaznamenat jako trasu do práce nebo z práce, upravte název trasy:
  • Pro cestu do práce napište před název trasy (nikoliv do popisu) #dpnktam
  • Pro cestu z práce napište před název trasy #dpnkzpet
   Takto označené trasy se dvakrát za den přenesou do registračního systému Do práce na kole, nebojte se tedy, pokud nevidíte trasy ze Stravy v systému hned. Někomu ovšem toto automatické propisování nemusí fungovat. Pokud chcete mít 100% jistotu synchronizace, pokračujte bodem 5.
 5. Aby se nahrané jízdy z aplikace s jistotou propsaly do systému, je třeba jít do profilu DPNK, kde kliknete na „Zapsat jízdu“ – klik na „Aplikace“ – klik na „Propojit se Stravou“ a pak kliknout na synchronizovat! Tento postup je třeba zopakovat pro každé nahrání jízdy nebo i více jízd najednou. Tuto synchronizaci v podstatě stačí udělat jednou týdně (zpětně si totiž jízdy do profilu DPNK můžete zapisovat až 8 dní nazpět).

Pokud byste např. šli pěšky a trasy se vám do systému DPNK nahrály jako trasa na kole, upravte v systému DPNK tuto informaci dodatečně.

Ve Stravě ve webové verzi nebo v aplikaci je při propojení třeba povolit možnost vidět aktivity kýmkoliv (viz obrázek níže). Pokud máte nainstalovanou aplikaci již delší dobu, a jízdy se vám nepropisují, je třeba v DPNK systému Stravu odpojit a připojit znovu. Ve Stravě si můžete zadat radius svého soukromí až 1 km. Tzn., že geografický záznam trasy bude uskutečněn až za její hranicí (tedy nikdo neuvidí, kde např. přesně bydlíte).

Pokud ani jedno z nabídnutých řešení nepomohlo, prosíme, napište nám, nebo zavolejte na +420 234 697 808. K mailu připojte co nejvíce informací – printscreeny, podrobný popis apod. Pro problémy se synchronizací Stravy, můžete zkusit i tyto rady helpdesku Stravy.


Proč využít aplikaci?

Použít (nejen) během Do práce na kole aplikaci Cyclers anebo Na kole Prahou se vyplatí z mnoha důvodů:

 • Ušetříte čas – ujetou trasu a vzdálenost vám aplikace načte přímo do systému Do práce na kole a nemusíte už trávit žádný další čas na webu vyplňováním vašich jízd.
 • Ulehčíte si jízdu – pokud si nejste jistí, kudy se právě v městském provozu vydat, anebo chcete vyzkoušet jinou trasu než jezdíte obvykle, aplikace vám během pár sekund najde tu nejrychlejší, nejpříjemnější, anebo prostě pro vás optimální trasu (podle vámi zadaných kritérií) a navede vás až do vašeho cíle.
 • Můžete pomoci ostatním cyklistům a cyklistkám i městu při plánování nové cykloinfrastruktury – pomocí aplikace můžete upozornit na problematická místa na cestě.
 • Bude vás to více bavit a motivovat – podle toho, jak často, kolik kilometrů, ale i třeba jak moc do kopců na kole jezdíte, získáváte v rámci aplikace různé odznaky (nezávisle na Do práce na kole).

Upozornění: Cesty je možné zapisovat zpětně (8 dní v případě Květnové výzvy, 2 dny v rámci Zářijové výzvy).  

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři