Začíná 9. ročník Do práce na kole. Výzvu odstartuje pražský primátor a dánský velvyslanec - Do práce na kole

Začíná 9. ročník Do práce na kole. Výzvu odstartuje pražský primátor a dánský velvyslanec

PRAHA – Do práce na kole, koloběžce, pěšky či poklusem se vydá v rámci květnové výzvy spolku Auto*Mat téměř 19 000 účastníků. Hned první pracovní den akce vyrazí na koloběžce také pražský primátor Zdeněk Hřib a dánský velvyslanec Ole Frijs-Madsen. Společně se pak projedou od dánské ambasády na pražský magistrát.   

„Pan primátor Hřib udělil výzvě Do práce na kole záštitu a pan Frijs-Madsen si zase zahrál v propagačním videu a odstartoval i registraci do akce. Je skvělé, že si oba pánové udělali čas a projekt Do práce na kole podpoří i první květnový pracovní den. Je to další motivace pro nás organizátory, ale také pro všechny účastníky. Zároveň je zřejmé, že se udržitelná doprava dostává do centra pozornosti a že si pan primátor i pan velvyslanec uvědomují její důležitost,“ říká Anna Kociánová ze spolku Auto*Mat.

„Jsem rád, že jsem projektu Do práce na kole mohl tento rok osobně udělit záštitu. Věřím, že Do práce na kole může motivovat spoustu Pražanů ke změně jejich každodenního uvažování. Jezdit na kole, elektrické koloběžce, nebo chodit pěšky a běhat je v kurzu. Navíc člověk tak může šetřit životní prostředí a vhodná forma výběru dopravního prostředku může mít pozitivní vliv i na jeho fyzickou kondici. Všichni, kteří v Praze ráno nasedají do auta, by se měli zamyslet, jestli je to opravdu nutné. Já osobně do práce většinou jezdím metrem a auto příliš nevyužívám. Elektrickým koloběžkám obecně velmi fandím, sám jednu vlastním. Ale jezdit po chodníku opravdu nedoporučuji, protože je to nebezpečné a porušuje to vyhlášku,“ doplňuje primátor Hřib.

„Velice rádi letos opět podpoříme Auto*Mat a kampaň Do práce na kole, protože pro nás Dány je jízda na kole přirozená věc. Mě osobně velmi těší, že se v diskuzích o městské cyklistice a udržitelných městech v Česku často zmiňuje Dánsko jako země, která v této oblasti může jít příkladem. Rádi budeme sdílet naše zkušenosti a know-how s Českou republikou. Všem účastníkům kampaně přeji prima cesty do práce na kole!“ dodává dánský diplomat Ole Frijs-Madsen.

Společná projížďka pana primátora a pana velvyslance odstartuje ve čtvrtek 2. května v 8:00 ráno od dánského velvyslanectví na Maltézském náměstí a skončí před pražským magistrátem na Mariánském náměstí. Na začátku i konci trasy budete mít možnost se obou pánů na cokoliv zeptat a zváni jste i na samotnou vyjížďku. Ta bude trvat cca 15 minut.

Registrace do výzvy Do práce na kole pokračuje do 30. dubna na www.dopracenakole.cz. Spolek Auto*Mat eviduje v tuto chvíli necelých 19 000 zaregistrovaných účastníků ze 45 pořadatelských měst (tedy o víc než 2 500 účastníků oproti předchozímu roku) a více než 2 500 firem. V Praze se zatím zaregistrovalo 5 500 cyklistů, běžců a chodců. Všechny účastníky čeká řada akcí zdarma (káva, servis kola atd.), spousta cen (kola, zájezdy, sportovní vybavení) a také závěrečný večírek s vyhlášením těch nejlepších a nejpilnějších. V Praze se uskuteční 4. června na lodi Tajemství na pražské Náplavce.

Účastníci Do práce na kole si po celý květen zapisují své cesty buď v registračním systému nebo pomocí aplikace a soutěží v kategoriích pravidelnost týmů a také výkonnost jednotlivců.

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři