Výsledky Lednové výzvy a plány na jaro - Do práce na kole

Výsledky Lednové výzvy a plány na jaro

Výsledky Lednové výzvy a plány na jaro
3. 2. 2020, 6 min. čtení

Máme za sebou 2. ročník Lednové výzvy, která nám zpestřila běžný pracovní režim. Gratulujeme všem, kterým se povedlo výzvu dokončit, zapsat si všechny cesty a třeba i inspirovat své okolí. Přinášíme vám pár zajímavých čísel a statistik, jména výherců a zároveň vás chceme nalákat na několik novinek, které jsme nachystali na tradiční výzvu květnovou. Do ní se můžete registrovat od 1. března.

Do Lednové výzvy Do práce na kole 2020 se registrovalo celkem 2 760 odvážlivců, tedy o 73 % víc než loni. Ne všem se ale podařilo si své cesty na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem zapsat do systému, některé účastníky zase přepadla chřipka nebo rýmička (oba dva případy známe i z našeho týmu). Alespoň jednu cestu si zvládlo zapsat 1 531 účastníků. Z toho 1 175 se pak může pochlubit pravidelností nad 66, 6 %870 z nich má dokonce na kontě pravidelnost rovných 100 %. To už je úctyhodný výkon!

Máme radost, že třetinu všech účastníků tvořily ženy a Katka z Ústí nad Labem to dotáhla také na 6. příčku v celkové výkonnosti.

Sledovali jsme také počty zapojených z jednotlivých měst. V Praze se do akce registrovalo 717 účastníků, v Brně 311, v Plzni 136, v Olomouci 107 a stovku překonaly ještě Pardubice s číslem 101. Následují Hradec Králové, České Budějovice, Ostrava, Zlín, Jihlava a Ústí nad Labem. Máme ale samozřejmě radost i z několika odvážlivců z Chrudimi, Loun nebo z Šumperka.

Celkem jsme šetrně překonali 90 019,8 km, z toho 16 % kilometrů připadá na chůzi a běh, zbylých 84 % km na kolo. Oproti loňsku máme tedy o 52 % udržitelně překonaných kilometrů víc. Cest na kole ale bylo jen dvakrát víc než cest pěšky či poklusem. Teoreticky (oproti absolvování stejného počtu km autem) jsme tak ušetřili 11, 6 tun CO2.

V Jihlavě se výrazně víc chodilo a běhalo než jezdilo na kole, v Liberci holdovali kolu stejně jako chůzi či běhu, zato v Pardubicích se sedmkrát častěji jezdilo na kole než chodilo.

Je vidět, že o udržitelnou dopravu je zájem – ať už kvůli kondici, hecování, ochraně životního prostředí nebo také možnosti přispět daty o trasách k zlepšování infrastruktury. Děkujeme!

A koho jsme vylosovali? Do osudí se dostali všichni účastníci, kteří zvládli alespoň 66 % cest na vlastní pohon. Všech patnáct vylsovaných šťastlivců získá startovné pro celý tým na květen. Vůli a štěstí měli: Jiří Ch. z Liberce, Iva G. z Hranic, Ivan V. z Hradce Králové, Libor J. ze Zlína, Jaroslav Č. z Prahy, Jirka Š. z Tábora, Tomáš U. z Prahy, Veru H. z Kopřivnice, Olga B. z Uherského Hradiště, Martina H. z Prahy, Kamil T. z Jihlavy, Pavel D. z Brna, Eva M. z Plzně, Jan C. z Prahy a Kateřina K. z Českých Budějovic. Gratulujeme! Vouchery vám brzy přijdou mailem.

Gratulujeme a připomínáme, že kdo to zvládne v lednu, ten dá květnovou výzvu levou zadní.

Přípravy na květen
Nesmíme zapomenout na další důvod, proč jsme se rozhodli Lednovou výzvu zorganizovat. Abychom se co nejlépe připravili na květen. Nejen fyzicky, ale především abychom otestovali vylepšení systému, ve kterém se registrujete a zaznamenáváte si své trasy. A abychom předem vyřešili i mouchy v propojení s aplikacemi. Nováčci našich výzev se pak seznámí se systémem a pravidly, aby už to v květnu mohli rozjet naplno.

A co nás v květnu čeká? Jubilejní desátý ročník akcenová trička (letos s motivem od známého výtvarníka a zpěváka, víc zatím neprozradíme), ale také jejich ekologičtější distribuce. Během celého roku jsme se snažili najít způsob, jak ještě více omezit emise z přepravy triček, a povedlo se. S podrobnostmi vás brzy seznámíme. Po loňské vyhecované atmosféře, kdy účastníci akce vymýšleli různé kulišárny, jak převézt své rivaly, a někteří na ně dokonce „donášeli“, jsme se rozhodli vrátit k podstatě. Nejdůležitější kategorií pro nás bude pravidelnost bezmotorového cestování do práce. Sbírání kilometrů jsme se pak rozhodli dát novou myšlenku. Nepůjde ani tak o soupeření, ale možnost podpořit svými kilometry vybraný charitativní projekt. A pracujeme také na analýze anonymizovaných dat o trasách účastníků a jejich využití pro města. V tuto chvíli spolupracujeme se zástupci Brna a Šternberku, ale máme už řadu dalších zájemců a těšíme se na první výsledky.

Registrace do květnové výzvy Do práce na kole odstartuje tradičně 1. března 2020. A proč by se měla zapojit i vaše firma? Přečtěte si pár našich tipů. A pokud máte pocit, že by se vaše společnost mohla stát partnerem projektu, neváhejte napsat naší kolegyni Míše na michaela.cihalikova@auto-mat.cz.

Díky!

Čistá radost: Květnová výzva v Komerční bance Cyklozaměstnavatel

Čistá radost: Květnová výzva v Komerční bance

Čistá radost: Květnová výzva v Komerční bance
8 jednoduchých, vědecky podložených způsobů, jak podpořit své duševní zdraví Duševní zdraví

8 jednoduchých, vědecky podložených způsobů, jak podpořit své duševní zdraví

8 jednoduchých, vědecky podložených způsobů, jak podpořit své duševní zdraví
Přijmout Květnovou výzvu můžete až do konce měsíce do práce na kole

Přijmout Květnovou výzvu můžete až do konce měsíce

Přijmout Květnovou výzvu můžete až do konce měsíce
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři