O Lednové výzvě - Do práce na kole

Lednová výzva 2024

Lednová výzva určená jednotlivcům trvá týden. Letos se konala od 15. do 21. ledna 2024. Přihlásilo se k ní přes 1 500 statečných napříč celou republikou. Ti si pak, i přes komplikované počasí začátku letošního roku, v rámci celého týdne zapsali do systému Do práce na kole více než 3 600 udržitelných cest (tedy zhruba ⅓ všech). Zaznamenali jsme tak téměř 27 2000 překonaných kilometrů a úsporu CO2 více než 3,5 tuny – ve srovnání se stejnou vzdáleností překonanou autem.

Účast v Lednové výzvě je zdarma a chce nám připomenout, že pěší a cyklo doprava je běžnou součástí dopravy a že jezdit na kole, chodit a běhat (nejen) do práce a z práce se dá po celý rok.

Proč do toho s námi jít?

  • Podpoříte svou fyzičku a psychickou pohodu.
  • Ušetříte náklady za pohonné hmoty.
  • Snížíte emise CO2, ale míru prašnosti a hluku, a přispějete k lepšímu životnímu prostředí ve městě.
  • Bezmotorovou cestou do práce a z práce pomůžete přírodě a planetě.
  • Možná díky výzvě poznáte i své město zase jinak.
  • Data o cestách, které během výzvy zapíšete do systému, pomůžou při plánování nové bezpečné infrastruktury.

Podívejte se také na Pravidla Lednové výzvy Do práce na kole.

 

Jak na to?

1
Zaregistrujte se

Zapojit se můžete odkudkoliv v Česku. Na rozdíl od Květnové měsíční výzvy se do Zářijové výzvy Do práce na kole registrujete jako jednotlivci (ne v týmu) a účast je zdarma.

Zaregistrujte se, vyplňte si svůj profil a nezapomeňte zaškrtnout svolení se zasíláním Cyklonovin (našeho newsletteru). Díky tomu dostanete všechno aktuální info o dalších výzvách a také vás můžeme zařadit do závěrečného slosování o hmotné ceny a startovné pro celý tým do Květnové výzvy Do práce na kole 2024.

2
Jezděte, choďte nebo běhejte

Jeden lednový týden jezděte  (nejen) do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu. Prospějte své fyzické i psychické kondici i svému městu.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci – automaticky se tak zapojujete do závěrečného losování o ceny v kategorii Pravidelnost.

Anonymizovaná data o trasách zaznamených přes mobilní aplikace Do práce na kole, STRAVA a Cyclers budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury.

4
Odebírejte newsletter a vyhrajte

Účastníci výzvy, kteří budou v den skončení Lednové výzvy odběrateli newsletteru Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu nebo na webu dopracenakole.cz ZDE) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, budou zařazeni do slosování o hmotné ceny nebo o startovné pro celý tým do Květnové výzvy Do práce na kole 2024.

5
PRO FIRMY: Zapojte své zaměstnance

Přidejte se s kolegy a kolegyněmi!

Pro zapojení do Lednové výzvy není třeba firemní koordinátor, startovné se nehradí, balíčky se nerozesílají. Stačí, aby se každý zájemce zdarma registroval sám za sebe (přihlašovací údaje platí).
Pokud chcete jako firma zapojit své zaměstnance do Květnové výzvy, ozvěte se, prosíme, na náš firemní helpdesk přes e-mail: firmy@dopracenakole.cz nebo zavolejte na číslo +420 234 697 800. Už teď také můžete pořídit poukazy na našem e-shopu

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři