Jan Juchelka z Komerční banky: Jízda na kole skvěle stmeluje týmy - Do práce na kole

Jan Juchelka z Komerční banky: Jízda na kole skvěle stmeluje týmy

Jan Juchelka z Komerční banky: Jízda na kole skvěle stmeluje týmy
7. 6. 2022

Zaměstnanci Komerční banky, která je naším novým generálním partnerem, dojeli na kole na Měsíc! Nevěříte? Za dobu, kdy se účastní výzvy, překonali společně více než 500 tisíc kilometrů! S generálním ředitelem KB Janem Juchelkou jsme si povídali o tom, proč jako zaměstnavatel a partner výzvu podporují, co pro něj osobně znamená cyklistika a jak jde dohromady s jejich strategickým cílem dosáhnout uhlíkové neutrality.

Proč jste se rozhodli stát se generálním partnerem výzvy Do práce na kole?

Přijde nám, že tato akce dává velký smysl. Zaměstnanci Komerční banky se účastní výzvy Do práce na kole téměř od jejího prvního ročníku, máme mnoho kolegů cyklo-nadšenců a sportovců a baví nás to. Letos Komerčka postavila 87 týmů v celé republice! Květnové výzvy se účastníme již od roku 2013 a za tu dobu jsme ujeli přes 500 tisíc kilometrů, což je více než vzdálenost Země od Měsíce! Je tedy pro nás přirozené být generálním partnerem. A naše účast a podpora také podtrhuje náš strategický cíl: dosažení uhlíkové neutrality banky do roku 2026.

Počet zaměstnanců KB, kteří se výzvy účastní, se každým rokem zvyšuje. Jak je motivujete?

Téměř nijak, jednoduše nás to baví. Já sám se snažím jít/jet příkladem, tak možná to se dá považovat za drobnou motivaci. Hrazené startovné pro všechny účastníky či drobné výhry pro týmy jezdců a běžců s největší pravidelností či pro ty s nejvíce kilometry jsou už každoroční samozřejmostí, nikoli motivací.

Víte, jestli jezdí zaměstnanci KB do práce na kole i mimo výzvu?

Samozřejmě! Jezdí, chodí nebo běhají i v jiné měsíce, ale v květnu je to díky výzvě Do práce na kole a tisícům účastníků více vidět. Za to patří velké díky vám, organizátorům!

Zaměstnanci KB si výzvu Do práce na kole opravdu užívají. Jan Juchelka v dresu s českou vlajkou

Sám jste vášnivý cyklista. Jak se vám jezdí v Praze na kole? Nebo i v jiných městech?

Díky tomu, že mě kolegové přijali do týmu Pražský Rakety, a to jsou cyklo-maniaci, jsem se musel pořádně snažit! 😊 Myslím, že po Praze se podmínky pro jízdu na kole zlepšují. Ne moc rychle, ale přece. Samozřejmě je co dohánět, především v porovnání s některými evropskými metropolemi. Z osobní zkušenosti se mi líbí například Pardubice, které mají hodně cyklostezek i v samotném centru města.

Co vám cyklistika dává? Co na ní máte nejraději? Máte nějaký “nej” cyklo zážitek? Oblíbenou trasu?

Cyklistika je skvělý sport. Sport individuální, na dlouhé cestě lze dosáhnout klidu mysli a soustředění na přítomný okamžik. Jízda na kole, to je svoboda! Současně skvěle stmeluje týmy, jízda „v balíku“ má své kouzlo společného prožitku. No a v neposlední řadě je dobrý i pro stárnoucí lidi s bolavými klouby, třeba jako jsem já! :-D

Co byste vzkázal lidem, kteří zatím váhají, jestli se k výzvě přidat, nebo ne?

Doporučuji vyzkoušet! Příprava sice vyžaduje drobné plánování vhodné trasy i přepravu nezbytných věcí do práce, ale budete odměněni ranním pohybem, který vás nabije energií na celý den.

Petr Stejskal z Cykloměsta roku: I kopcovité město může být cyklistické!

Petr Stejskal z Cykloměsta roku: I kopcovité město může být cyklistické!

Jihlava se k výzvě Do práce na kole přidala mezi prvními vlaštovkami už v roce 2013, letos tedy oslaví desetileté výročí účasti. Co se za tu uplynulou dekádu ve městě…
Autor letošního vizuálu výzvy Jan Charvát: Budu vám tiše závidět vaše odhodlání

Autor letošního vizuálu výzvy Jan Charvát: Budu vám tiše závidět vaše odhodlání

Autor vizuálu 13. ročníku Do práce na kole Jan Charvát je typograf, pedagog a amatérský DJ zlomených beatů Font Renegate. Jeho návrh se letos objeví na stovkách tiskovin, příspěvků na…
AutoMat hledá vývojáře*ku frontendu na dlouhodobou spolupráci

AutoMat hledá vývojáře*ku frontendu na dlouhodobou spolupráci

Spolek AutoMat se za bezmála dvacet let své existence stal respektovaným hlasem na poli pražského dopravního plánování, kde prosazuje trvale udržitelná řešení často inspirovaná zahraničím; jsme organizátorem celorepublikové výzvy Do…
Výzvu pořádá
Generální partner
Národní partneři
Partneři
Mediální partneři