Udržitelná doprava je pro všechny. Připojte se k Zářijové výzvě

Udržitelná doprava je pro všechny. Vyzkoušejte si to v Zářijové výzvě

Udržitelná doprava je pro všechny. Vyzkoušejte si to v Zářijové výzvě
Cyklodoprava Do školy na kole Výzva Do práce na kole Zářijová výzva
1. 8. 2023

S postupující klimatickou změnou nabývají dopravní návyky obyvatel našich měst na stále vyšší důležitosti a díky výzvám Do práce na kole je mění stále vyšší počet lidí. Letošního, již třináctého ročníku Květnové výzvy se zúčastnilo více než 25 tisíc lidí z celé republiky. Ti se po celý měsíc (nejen) z práce a do práce přepravovali převážně na vlastní pohon. Pokud jste mezi nimi nebyli, přijměte naši Zářijovou výzvu a vyzkoušejte si, jaké výhody skýtá.

Zářijovou výzvu Do práce na kole, pěšky nebo poklusem pořádáme jako spolek AutoMat v rámci Evropského týdne mobility, kterým chce Evropská komise připomínat městům a obcím význam udržitelné dopravy. Letošní Zářijová výzva se koná mezi 11. a 24. zářím a je určena jednotlivcům. Zapojit se může doslova každý, zaměstnanci, OSVČ, senioři a seniorky, žactvo, studentstvo i rodiče na rodičovské. A také organizace a firmy, které zaplacením startovného podpoří své lidi a deklarují svůj zájem na udržitelné budoucnosti nás všech.

 

Aktivně i po prázdninách

Pojďme si po létě připomenout, že se dá do práce, bez škodlivých emisí, prachu z pneumatik a hluku, dopravovat po celý rok. V zahraničí je běžné jezdit na kole a chodit i na podzim a v zimě, nejen v létě. Zároveň nás výzva motivuje k fyzické aktivitě i po skončení prázdnin. Ať už na kole, pěšky, na skejtu, na bruslích či poklusem, pojďme společně ukázat městům, že chceme dýchat čistší vzduch, pohybovat se veřejným prostorem bez omezení a užívat si radost z pohybu, aniž bychom za ním museli cestovat do lesa či do fitka. Navíc, anonymizovaná data o trasách, které si zapíšete do systému Do práce na kole, mohou vašemu městu posloužit jako podklad pro zlepšování či rozšiřování chodecké a cyklistické infrastruktury.

Všechny cesty mohou být udržitelné

Loňská rezoluce OSN deklarovala jízdní kolo „prostředkem ochrany životního prostředí”. Zdravý pohyb ale svědčí i našemu psychickému a fyzickému zdraví. Činí nás šťastnějšími, vyrovnanějšími a ,díky tomu i v práci, při studiu či jakékoliv jiné činnosti, efektivnějšími. A že nechodíte do práce? Nevadí. Jakýkoliv pohyb po městě se dá vykonat udržitelně. Cesta do školy, na poštu, na nákup, k babičce na návštěvu, do knihovny či na úřad se taky počítá!

Šlápněte do toho pro budoucnost

Registrace do Zářijové výzvy je otevřena od 7. srpna a všichni účastníci a účastnice, kteří během dvou zářijových týdnů vykonají alespoň ⅔ svých pochůzek a pojížděk po městě bezmotorově, budou zařazeni do slosování o zajímavé ceny od našich partnerů. Vyhrát můžete také startovné do Květnové výzvy Do práce na kole 2024. A hlavně máte příležitost udělat něco pro své město, sebe i budoucnost této planety. Tak do toho pojďte s námi i vy! Vidíme se v září v ulicích!

Líbí se vám, co v AutoMatu děláme? Podpořte nás, udržitelnou mobilitu a městskou cyklistiku v Česku jakoukoliv částkou a nakrmte AutoMat. Díky!

Cyklisté a cyklistky z Komerční banky šlapali pro dobrou věc

Cyklisté a cyklistky z Komerční banky šlapali pro dobrou věc

Komerční banka je druhým rokem generálním partnerem Do práce na kole a její centrála v pražských Stodůlkách získala v letošním roce ocenění Cyklozaměstnavatel roku. Už tradičně se v září cyklisté…
Nákladní elektrokolo Tern GSD jako základ AutoMatí mobility

Nákladní elektrokolo Tern GSD jako základ AutoMatí mobility

Cyklosnídaně a cyklosvačiny Do práce na kole, AutoMatí stánky na slavnostech Zažít město jinak či cyklojízdy. Při realizaci nejen těchto akcí nám pomáhá náš spolkový miláček, nákladní a rodinné elektrokolo…
Jezdíme za mokra a sněhu

Jezdíme za mokra a sněhu

Drnčí budík, na parapet bubnují kapky a vy už rychle rušíte dnešní cestu na kole? Ne tak zhurta, přátelé! Díky dnešním tipům zjistíte, že i za deště a dokonce i…
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři