O Květnové výzvě 2023 - Do práce na kole

O Květnové výzvě

Do Květnové výzvy Do práce na kole 2023 se přihlásilo 25 621 účastníků a účastnic, kteří se během celého května chodili, jezdili na kole, koloběžce nebo třeba skejtu. Nejen do práce, ale třeba s dětmi do školy, na nákup či na návštěvu. Půjdete do toho s námi i letos?

Účastníci a účastnice sestavují týmy o 2-5 členech, hlásit se ale mohou i jednotlivci. V Květnové výzvě nejde o lámání rekordů, ale o pravidelnost a nový pohled na naše dopravní zvyklosti. Ze zpětných vazeb víme, že velká část účastníků a účastnic výzvy u aktivní dopravy zůstane i po konci května.

Registrace do Květnové výzvy Do práce na kole 

Proč do toho s námi jít?

  • Podpoříte svou fyzičku a psychickou pohodu.
  • Ušetříte náklady za pohonné hmoty.
  • Snížíte emise CO2, ale také míru prašnosti a hluku a přispějete k lepšímu životnímu prostředí ve městě.
  • Bezmotorovou cestou do práce a z práce pomůžete přírodě a planetě.
  • Možná díky výzvě poznáte i své město zase jinak.
  • Data o cestách, které během výzvy zapíšete do systému, pomůžou při plánování nové bezpečné infrastruktury.

Podívejte se také na Pravidla Květnové výzvy Do práce na kole.

 

Jak na to?

1.
Poptejte se ve firmě

V týmu se to lépe šlape, ale jde to i „na vlastní triko“. Jestli jste spíš sólista, můžete být v týmu klidně i sami. Pojďte s námi do Zářijové a Lednové výzvy. Pokud si ale chcete výzvu užít s kolegy, zeptejte se nejdřív vedení, jestli se k akci připojí a proplatí vám (stejně jako 79 % účastníků*ic) startovné. A pak už můžete začít domlouvat týmy snů. K přesvědčení vedení můžete využít náš marketingový balíček nebo stránka Inspirace a motivace k udržitelné dopravě.

2
Zaregistrujte se

Zaregistrujte se, zaplaťte registrační poplatek, vyplňte si svůj profil a nezapomeňte zaškrtnout svolení se zasíláním mailového zpravodaje Cyklonoviny. Díky tomu dostanete aktuální info o Květnové výzvě a řadu unikátních slevových kódů od našich partnerů.

3
Jezděte, choďte nebo běhejte

Celý měsíc jezděte  (nejen) do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu. Podrobnosti se dozvíte v Pravidlech Květnové výzvy.

4
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci. Každá zapsaná nebo nahraná cesta zvyšuje vaši pravidelnost v Květnové výzvě.

Pokud své cesty nahrajete přes mobilní aplikaci Do práce na kole, STRAVA nebo Cyclers, přispíváte tím ke sběru dat, která slouží jako podklady pro analýzu dopravy ve městech. Zápisem svých cest pomáháte rozvoji pěší a cyklo infrastruktury.

5
Odebírejte newsletter a vyhrajte

Účastnické týmy, které budou v den skončení Květnové výzvy odběrateli newsletteru Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu nebo na webu dopracenakole.cz ZDE) a splní procento pravidelnosti nad 66 % a také 90 % budou v rámci národní kategorie Pravidelnost zařazeny do losování o ceny. Zároveň probíhá losování týmů s pravidelností nad 66 % také v každém zapojeném městě.

6
PRO FIRMY: Zapojte své zaměstnance

Do Květnové výzvy Do práce na kole se každý rok zapojí více než 2 500 firem.
Do práce na kole je totiž efektivní teambuilding, péče o zaměstnance, ale také forma společenské odpovědnosti firem a možnost vylepšit svůj ESG reporting. Můžete tak motivovat své zaměstnance k udržitelné dopravě a tím i ochraně přírody. V neposlední řadě tak můžete podpořit městskou cyklistiku, pěší dopravu a podpořit tak tvorbu podmínek pro bezpečnější a zdravější města a planetu celkově.

Přijměte Květnovou výzvu i vy: Zaregistrujte svou firmu, zaplaťte příspěvek svým kolegům nebo jim na startovné přispějte.

Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři