Učitelka Bára: Ke každé škole by měla vést cyklostezka - Do práce na kole

Učitelka Bára: Ke každé škole by měla vést cyklostezka

Učitelka Bára: Ke každé škole by měla vést cyklostezka
Do školy na kole
16. 5. 2023

Pražská základní škola Vela patří k těm, které své žactvo zapojují do naší Květnové výzvy. Spolu s nimi jezdí i Barbora Kverková, učitelka 1. stupně. Škola se snaží ke každému ze svých dětí přistupovat individuálně, udržitelné dojíždění vidí jako způsob, jak dětem dopřát dostatek pohybu. „Máme velkou výhodu, že k nám vedou cyklostezky z několika různých směrů,“ říká Bára.

Co vás vedlo k účasti v Květnové výzvě?

My se účastníme letos už po třetí a poprvé zapojujeme i děti. Předtím jsme s nimi hodně mluvili, nás učitelů jezdí docela dost. Děti byly dost nadšené, ale protože k nám dojíždějí z celé Prahy, u některých bylo v podstatě nereálné. Kvůli stavu pražské cykloinfrastruktury by to pro některé bylo i nebezpečné a rodiče je nechtějí pustit. Což úplně chápu.

Kolik dětí se vám nakonec přihlásilo?

Docela dost. Dnes, když jsem přišla do školy, byly cyklostojany úplně plné. A to jsme kvůli výzvě ještě jeden přidali. My jsme malá škola, chodí k nám 100 dětí. A do výzvy se jich přihlásilo asi dvacet, takže každý pátý napříč celou školou. Od prvňáků až po druhý stupeň.

Paní učitelka jede do školy

Máš už nějaké ohlasy na udržitelné cestování do školy?

Jeden chlapeček z mojí třídy mi to hned hlásil a ptal se, jestli jsem jela na kole taky. Ujistila jsem ho, že ano.

Jaké jsou hlavní důvody, proč jste se rozhodli, že zapojíte i děti?

Hlavním důvodem je to, že chceme, aby se více hýbaly. Je fajn, když ráno přijedou do školy už provětrané a probuzené. A ta akce je nám prostě sympatická. My nejsme nějak zaměřeni na environmentální výchovu, nicméně učíme děti, že je potřeba pečovat o své okolí a životní prostředí.

Funguje u vás Květnová výzva taky jako teambuilding?

Určitě. My jsme si dost blízcí i normálně, ale výzva je dalším tématem, které nás spojuje. Povídáme si sdílíme spolu tipy na to kudy jet. Určitě nás to stmeluje. Zapojujeme se už úplně automaticky. V pandemii jsme byli opravdu rádi, že se nemusíme mačkat v rouškách v MHD.

Do školy Vela na kole

Ty jezdíš do práce na kole i mimo výzvu?

Zas tak moc ne. Díky Květnové výzvě se mi to daří pravidelně. Jinak bych se k tomu asi úplně nedonutila. Občas jedu třeba z práce na sdíleném kole, v květnu to dávám se vším všudy. Někteří kolegové ale jezdí na kole celý rok.

Jak to máš vůbec daleko?

Kolem dvanácti kilometrů, takže tak tři čtvrtě hodiny. Ale mám dobrou trasu, většinu cesty jedu po cyklostezkách a když už musím na silnici, tak s cyklopruhem. V tomhle mám fakt štěstí. Některé naše děti jsou i mimopražské a ty prostě nemají jinou možnost než jet s rodiči autem. My si ale v rámci ranních kruhů vyprávíme různé zážitky a ranní cestování do školy bude teď určitě velkým tématem. A věřím, že i inspirací.

Nikdo u vás neřešil třeba otázku bezpečnosti dětí jezdících do školy na kole?

Okolí naší školy je naštěstí pro jízdu na kole bezpečné, vedou k nám přímo cyklostezky z několika směrů. Kdyby to tak nebylo, tak si neumím moc představit, že bychom děti zapojovali. Ke všem školám by měly vést cyklostezky. Teď jsem během cestováním v rámci Květnové výzvy uvědomila, jak moc příjemná jsou ty předsazená místa pro cyklisty na semaforech, cykloobousměrky a cyklopřejezdy. Osobně mě mrzí, že té infrastruktury není víc, protože se mi často stává, že chci jet někam na kole, ale když se podívám na mapu, tak si to radši rozmyslím.

 

Skončil 13. ročník celorepublikové Květnové výzvy Do práce na kole. Jak dopadl?

Skončil 13. ročník celorepublikové Květnové výzvy Do práce na kole. Jak dopadl?

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem. Tak zní motto Květnové výzvy, kterou spolek AutoMat již třináct let motivuje obyvatele a obyvatelky měst, aby se po dobu jednoho měsíce přepravovali…
Helma není brnění. Bezpečnou infrastrukturu ani bezpečný odstup nenahradí

Helma není brnění. Bezpečnou infrastrukturu ani bezpečný odstup nenahradí

Studie z roku 2018 nazvaná Vliv nošení helmy na nehodovost a zranění, ve které bývalý britský rada pro cyklistiku Colin Clarke a novinář Cris Gillham analyzovali data z Austrálie, Nového Zélandu, Spojených…
Oslavte s námi Světový den jízdního kola 3. června 2023

Oslavte s námi Světový den jízdního kola 3. června 2023

Pojďte se s námi projet na kole či na koloběžce centrem Prahy se zástupci OSN a ambasád a zažijte, jaké to je, když ulice pro jednou nepatří autům, ale lidem. Startujeme ve 13,00 z holešovického Výstaviště. Po skončení cyklojízdy se připojte i k doprovodnému…
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Mediální partneři