Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024 - Do práce na kole

Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024

Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024
11. 6. 2024, 4 min. čtení

Letošní, již 14. ročník Květnové výzvy Do práce na kole, pěšky nebo poklusem se úspěšně za námi. Děkujeme všem účastnicím, účastníkům, firemním a městským koordinátorům, partnerům a všem, kdo nás podpořili a zapojili se. Věříme, že jste si měsíc udržitelného cestování užili stejně jako my a přinášíme přehled těch nejdůležitějších čísel a faktů.

K poslednímu květnu hlásil náš systém 25 355 zapojených lidí z 55 měst a 1794 organizací, kteří dohromady překonali vzdálenost 5,3 milionu kilometrů (z toho 4, 5 milionu na kole a 1 milion km pěšky či poklusem). Tím ušetřili 690 tun CO2 (ve srovnání se stejným počtem kilometrů ujetých autem). A to je skvělá zpráva, protože jde o ekvivalent toho, co stihne absorbovat cca 690 stromů za 100 let!

V rámci jednoměsíčního udržitelného cestování jste do systému zaznamenali 375 541 cest na kole a 288 816 cest po svých. Průměrná délka zapsané cesty na kole byla 11,3 km, pěšky či poklusem 3,6 km. 

Nejvíc účastníků a účastnic vyslali do výzvy: Praha, Brno, Plzeň, Olomouc, Ostrava, Jihlava, Zlín a Pardubice.

Co nás ještě čeká

Během května nominovali účastníci a účastnice také kandidáty na titul Cyklozaměstnavatel roku 2024 (vyhlásíme již brzy) a stále ještě mohou hodnotit i své (či cizí) město z hlediska infrastuktury pro pěší a chodce v anketě Cykloměsto a Cykloskokan 2024. To vyhlásíme na podzim. V listopadu pak pro vás chystáme aktualizovaný žebříček CykloRank Česko, který porovnává cykloinfrastrukturu.

Tým Knihovna UPM

Děkujeme vám i za fotky týmů. Takhle dorazila z Knihovny Umělecko-průmyslového musea

Chcete víc čísel?

Jak si v rámci Květnové výzvy vedlo vaše město nebo firma/instituce, se můžete mrknout v našem datareportu a srovnávači organizací. Letošní novinkou jsou Základní metriky výzvy, která vám zobrazí výsledky Květnových, Zářijových i Lednových výzev Do práce na kole, pěšky nebo poklusem napříč jednotlivými ročníky. Červen je pro nás v Do práce na kole tak jako každý rok ve znamení závěrečných večírků s vyhlašováním vítězných týmů a losováním cen. Podívejte se na jejich přehled.

Termíny večírků Do práce na kole

Ještě jednou vám všem děkujeme, přejeme krásné léto a už teď se těšíme na Zářijovou výzvu (registraci spouštíme v srpnu). 

 

Brněnský radní Petr Kratochvíl: Do práce na kole je skvělá příležitost pro týmovou spolupráci a posílení mezilidských vztahů Cyklodoprava

Brněnský radní Petr Kratochvíl: Do práce na kole je skvělá příležitost pro týmovou spolupráci a posílení mezilidských vztahů

Brněnský radní Petr Kratochvíl: Do práce na kole je skvělá příležitost pro týmovou spolupráci a posílení mezilidských vztahů
Zveme na závěrečné večírky Do práce na kole 2024 do práce na kole

Zveme na závěrečné večírky Do práce na kole 2024

Zveme na závěrečné večírky Do práce na kole 2024
Čistá radost: Květnová výzva v Komerční bance Cyklozaměstnavatel

Čistá radost: Květnová výzva v Komerční bance

Čistá radost: Květnová výzva v Komerční bance
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři