Skončila Lednová výzva Do práce na kole (nebo pěšky) 2022. Ušetřila přes 5 tun oxidu uhličitého - Do práce na kole

Skončila Lednová výzva Do práce na kole (nebo pěšky) 2022. Ušetřila přes 5 tun oxidu uhličitého

Skončila Lednová výzva Do práce na kole (nebo pěšky) 2022. Ušetřila přes 5 tun oxidu uhličitého
2. 2. 2022

Poslední dny ledna 2022 patřily už 4. ročníku Lednové výzvy Do práce na kole (nebo pěšky či poklusem). O akci motivující k pravidelnému pohybu i mimo hlavní cyklosezónu si před lety řekli sami účastníci a účastnice klasické jarní výzvy.

Do akce se letos zapojilo 1 854 lidí z celé republiky, kteří si dohromady zapsali 31 300 km na kole a 9700 km pěšky. Celkově do systému zaznamenali 3 300 cest na kole a 2 744 cest pěšky, což vychází průměrně 9,5 km na jednu cestu na kole a 3,5 km na pěškocestu. Celkově jsme teoreticky ušetřili 5,3 tun CO2 (oproti stejné vzdálenosti vykonané autem).

Původně měla být akce hec pro otrlejší cyklist(k)y a také důkaz o tom, že aktivní doprava může být v kurzu po celý rok. Stačí se jen správně obléknout. Argumenty o nemožnosti využít kolo nebo chůzi jako dopravní prostředek po většinu roku roztávají jak první sníh při pohledu třeba na finské školáky, kteří jezdí na bicyklu do školy v mnohem drsnějších podmínkách, než je třeba pražská zima. Navíc ovlivněná globální klimatickou změnou,“ podotýká Anna Kociánová z pořádajícího spolku AutoMat.

V uplynulých letech ale nabyla Lednová výzva dalšího rozměru. Jízda na kole nebo chůze (do práce) se staly jednou z mála možností zařadit do svého dne pravidelný pohyb a také se bezpečně pobavit s kolegyněmi a kolegy.

Už teď ale můžete přijmou výzvu další. Zapojíte se spolu s 22 000 lidmi do hlavní květnové akce?

Registrace už je otevřená a jen do konce února nejvýhodnější. Na rozdíl od Lednové výzvy se můžete těšit také na originální tričko.

Vylosovaní výherci Lednové výzvy Do práce na kole:

kulich AutoMat

Mario B.

Zdeněk Z.

Jan P.

Gabriela D.

Veronika J.

startovné pro tým 2-5 členů do květnové výzvy Do práce na kole

Michal Ch.

Alena Ch.

Honza V.

Eva M.

Alena P.

Jaroslava M.

Jirka L.

Lenka S.

Daniel O.

Čuli B.

Dušan K.

Michal Š.

Tomáš M.

Jana L.

Holas H.

Přijměte Lednovou výzvu Do práce na kole, pěšky nebo poklusem 2024

Přijměte Lednovou výzvu Do práce na kole, pěšky nebo poklusem 2024

Zdravý životní styl, čistá hlava, ale také ohleduplnost k životnímu prostředí. To jsou jen některé z motivací, proč stále více lidí holduje udržitelné dopravě. A k pravidelnému pohybu po městě…
Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč

Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti…
Jezdíme za mokra a sněhu

Jezdíme za mokra a sněhu

Drnčí budík, na parapet bubnují kapky a vy už rychle rušíte dnešní cestu na kole? Ne tak zhurta, přátelé! Díky dnešním tipům zjistíte, že i za deště a dokonce i…
Výzvu pořádá
Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři