Skončila Lednová výzva Do práce na kole (nebo pěšky) 2022. Ušetřila přes 5 tun oxidu uhličitého - Do práce na kole

Skončila Lednová výzva Do práce na kole (nebo pěšky) 2022. Ušetřila přes 5 tun oxidu uhličitého

Skončila Lednová výzva Do práce na kole (nebo pěšky) 2022. Ušetřila přes 5 tun oxidu uhličitého
Cyklodoprava do práce na kole Lednová výzva Lednová výzva 2022
2. 2. 2022

Poslední dny ledna 2022 patřily už 4. ročníku Lednové výzvy Do práce na kole (nebo pěšky či poklusem). O akci motivující k pravidelnému pohybu i mimo hlavní cyklosezónu si před lety řekli sami účastníci a účastnice klasické jarní výzvy.

Do akce se letos zapojilo 1 854 lidí z celé republiky, kteří si dohromady zapsali 31 300 km na kole a 9700 km pěšky. Celkově do systému zaznamenali 3 300 cest na kole a 2 744 cest pěšky, což vychází průměrně 9,5 km na jednu cestu na kole a 3,5 km na pěškocestu. Celkově jsme teoreticky ušetřili 5,3 tun CO2 (oproti stejné vzdálenosti vykonané autem).

Původně měla být akce hec pro otrlejší cyklist(k)y a také důkaz o tom, že aktivní doprava může být v kurzu po celý rok. Stačí se jen správně obléknout. Argumenty o nemožnosti využít kolo nebo chůzi jako dopravní prostředek po většinu roku roztávají jak první sníh při pohledu třeba na finské školáky, kteří jezdí na bicyklu do školy v mnohem drsnějších podmínkách, než je třeba pražská zima. Navíc ovlivněná globální klimatickou změnou,” podotýká Anna Kociánová z pořádajícího spolku AutoMat.

V uplynulých letech ale nabyla Lednová výzva dalšího rozměru. Jízda na kole nebo chůze (do práce) se staly jednou z mála možností zařadit do svého dne pravidelný pohyb a také se bezpečně pobavit s kolegyněmi a kolegy.

Už teď ale můžete přijmou výzvu další. Zapojíte se spolu s 22 000 lidmi do hlavní květnové akce?

Registrace už je otevřená a jen do konce února nejvýhodnější. Na rozdíl od Lednové výzvy se můžete těšit také na originální tričko.

Vylosovaní výherci Lednové výzvy Do práce na kole:

kulich AutoMat

Mario B.

Zdeněk Z.

Jan P.

Gabriela D.

Veronika J.

startovné pro tým 2-5 členů do květnové výzvy Do práce na kole

Michal Ch.

Alena Ch.

Honza V.

Eva M.

Alena P.

Jaroslava M.

Jirka L.

Lenka S.

Daniel O.

Čuli B.

Dušan K.

Michal Š.

Tomáš M.

Jana L.

Holas H.

Petr Stejskal z Cykloměsta roku: I kopcovité město může být cyklistické!

Petr Stejskal z Cykloměsta roku: I kopcovité město může být cyklistické!

Jihlava se k výzvě Do práce na kole přidala mezi prvními vlaštovkami už v roce 2013, letos tedy oslaví desetileté výročí účasti. Co se za tu uplynulou dekádu ve městě…
Typograf Jan Charvát: Budu vám tiše závidět vaše odhodlání

Typograf Jan Charvát: Budu vám tiše závidět vaše odhodlání

Autor vizuálu 13. ročníku Do práce na kole Jan Charvát je typograf, pedagog a amatérský DJ zlomených beatů Font Renegate. Jeho návrh se letos objeví na stovkách tiskovin, příspěvků na…
AutoMat hledá vývojáře*ku frontendu na dlouhodobou spolupráci

AutoMat hledá vývojáře*ku frontendu na dlouhodobou spolupráci

Spolek AutoMat se za bezmála dvacet let své existence stal respektovaným hlasem na poli pražského dopravního plánování, kde prosazuje trvale udržitelná řešení často inspirovaná zahraničím; jsme organizátorem celorepublikové výzvy Do…
Výzvu pořádá
Generální partner
Národní partneři
Partneři
Mediální partneři